Dne 19. června se žáci ZŠ Jankov rozloučili se svou školou. V zasedací síni obecního úřadu jim zástupkyně obce a vedení školy předaly upomínkové předměty a třídní učitelka jim naposledy vydala vysvědčení. Dojemnou chvíli umocňovala i přítomnost rodičů. Deváťákům začíná nový život a všichni doufáme, že na naši malou školu nezapomenou.
Iva Chmůrová, třídní učitelka 9. třídy ZŠ Jankov
Žáci 6. třídy se vydali na výlet na Velký Blaník. Linkovým autobusem jsme dojeli z Jankova do Louňovic pod Blaníkem a odtud jsme pěšky vyrazili za dobrodružstvím. Cestou jsme si krátili čas různými hrami, a tak nám rozhledna na vrcholu kopce brzy vykoukla přímo před nosem. Všichni jsme se rozhodli vystoupat až na její vrchol. Odměnou nám byl nádherný výlet do širokého okolí. Poté jsme sešli zpět do městečka, kde nás čekala sladká tečka na konec - výborná točená zmrzlina. Autobusem jsme se vrátili zpět do Jankova. Výlet jsme si všichni moc užili a odnesli jsme si spoustu krásných zážitků.
Michaela Kramperová, asistentka pedagoga v 6. třídě ZŠ Jankov
Ve čtvrtek 18. června se na naší škole uskutečnila tradiční školní olympiáda, do které se zapojili všichni žáci – od dětí z mateřské školy až po žáky deváté třídy. Soutěžilo se v celé řadě tradičních i netradičních disciplín, ve kterých si každý mohl vyzkoušet svou obratnost, rychlost, vytrvalost i týmovou spolupráci. Počasí nám přálo a po celý den panovala výborná nálada. Na sportovištích nebyla nouze o nadšení, povzbuzování ani radost z podařených výkonů. Olympiáda opět ukázala, že sport není jen o vítězství, ale především o fair play, vzájemné podpoře a radosti z pohybu. Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za své nasazení a sportovního ducha, se kterým se do jednotlivých disciplín pustili. celý článek »
Dne 16. června jsme na kolech vyrazili na geologickou exkurzi. Zahájili jsme ji v Louňovicích pod Blaníkem na geologické mapě České republiky. Tady jsme si zopakovali informace o horninách a vyzkoušeli jsme si, kam teče voda z našich řek. Další zastávkou byl Dům přírody Blaníku, kde jsme si nejprve prohlédli venkovní expozici. U paní pokladní jsme si vypůjčili geologická kladívka a ochranné brýle a vydali jsme se do křížovského lomu. Tady jsme si vyzkoušeli práci geologů a asi hodinu jsme tloukli kladívky do kamenů. Po vrácení nářadí jsme nasedli zase na kola a dopřáli si řízek v restauraci U Matoušků v Kondraci. S plnými břichy jsme vyrazili přes Ostrov do Jankova, kde byla exkurze ukončena.
M. Kroužek, J. Kolář a I. Chmůrová, ZŠ Jankov
V termínu 8. 6. – 12. 6. proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Bobřík informatiky. Do soutěže byli vybráni žáci 6. a 7. ročníku, kteří si ověřili své dovednosti v programování a logickém uvažování.
Velkého úspěchu dosáhlo hned pět žáků, kteří test zvládli na 100 %. Další dva žáci sice nezískali plný počet bodů, ale i tak se stali úspěšnými řešiteli.
celý článek »
Žáci školní družiny, kteří po celý rok navštěvovali kroužky Vybíjená a Sportík, vyrazili ve středu 10. června za zaslouženou odměnou na bowling do Votic. Malí sportovci na jedno odpoledne vyměnili tělocvičnu za bowlingovou dráhu, kde si parádně zasoutěžili a skvěle se odreagovali od školních povinností. Výlet plný padajících kuželek a smíchu se vydařil na jedničku a stal se perfektní tečkou za jejich sportovním snažením.
V úterý 9. června se žáci prvního stupně zúčastnili atletických závodů, které pořádala Základní škola Votice. Naši školu reprezentovala dvě družstva. Z každého ročníku byli vybráni dva chlapci a dvě dívky, kteří poměřili své síly se soupeři v různých atletických disciplínách. Všichni naši sportovci podali skvělé výkony, bojovali s velkým nasazením a po celý den byli svým chováním i sportovním duchem vzornými reprezentanty školy. Nechyběla dobrá nálada, vzájemná podpora ani radost ze společně stráveného dne. Velké poděkování patří všem závodníkům za jejich účast, snahu a příkladnou reprezentaci školy. Děkujeme také organizátorům za skvěle připravené závody a všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. Domů jsme si odvezli nejen cenné zkušenosti, ale také spoustu hezkých zážitků.
Lucie Jonsztová, ZŠ Jankov
V sobotu 6. června jsme připravili pro turistickou veřejnost již 24. ročník pochodu Po stopách bitvy u Jankova. Trochu jsme měli obavy z letošní nestálosti počasí, ale zrovna na tuto sobotu se to povedlo. V příjemném slunečném počasí se vydala na jednu ze tří tras téměř stovka turistů a několik cyklistů. Na stanovištích je opět čekala příjemná přestávka s vyprávěním o bitvě nebo alespoň s razítkem na startovní listinu. Velké poděkování patří všem organizátorům, kteří se podíleli na hladkém průběhu této sobotní akce. Zvláště pak žákyním školy, které se neváhaly naučit historické skutečnosti a předat je ve svém volnu turistům.
za organizátory pochodu J. Sochůrková, ZŠ Jankov
Dne 4. června 2026 se žáci 1. stupně zúčastnili zábavně - vzdělávacího programu v pražském DinoLive parku. Cílem exkurze bylo nejen zpestřit výuku, ale také se zábavnou formou přiblížit ffascinujícímu světu dinosaurů. Na místě čekala na děti jedinečná podívaná v podobě realistických modelů dinosaurů v životní velikosti. Žáci si mohli prohlédnout známé druhy, jako byl tyranosaurus rex, triceratops nebo velociraptor, a dozvědět se mnoho zajímavostí o jejich životě, vývoji i vyhynutí. celý článek »