Přejít na obsah

Dovedné ruce

Novoroční hodování

vloženo 4. leden 2013

První lednový pátek jsme se rozhodli, že si uděláme malé občerstvení. Jelikož jsme se celé svátky přejídali ne zrovna nejzdravějšími jídly, udělali jsme si svačinku zdravou. Vyrobili jse si ovocné špízy a uvařili si ovocný čaj. Byla to vážně dobrota.

Vánoční přáníčka

vloženo 14. prosinec 2012

Poslední pátek před konáním naší besídky jsme vyráběli vánoční  přáníčka pro naše blízké. Tvořili jsme bílé sněhové vločky metodou zvanou quilling, které jsme pak lepili na přáníčka ze zelené a červené čtvrtky. Quilling je výtvarná technika, při které se papírové proužky stáčí a formují do požadovaného tvaru. 

Jmenovky na dárky

vloženo 10. prosinec 2012

Další páteční tvoření se opět věnovalo nadcházejícím vánočním svátkům. Společně jsme si vyrobili jmenovky na vánoční dárky.

Čertíci z papíru

vloženo 2. prosinec 2012

Protože v následujícím týdnu přijde Mikuláš, anděl a dětmi tolik neoblíbený čert, rozhodli jsme se, že si vyrobíme čertíka ze skládaného papíru. Do těch opravdových mají ale hodně daleko. Našich čertíků by se nikdo nebál.

Malování barvami na sklo

vloženo 25. listopad 2012

O dalším kroužku jsme malovali barvami na sklo. Děti si vybarvily předem připravené šablony nejen s vánočními motivy.

Dopis Ježíškovi

vloženo 16. listopad 2012

Vánoce se kvapem blíží, proto jsme neváhali a napsali dopis Ježíškovi. 

Krmítko pro ptáčky

vloženo 9. listopad 2012

Krmítko pro ptáčky z borových šišek byl další výrobek našeho pátečního kroužku. Děti na šišky nanesly rozměklý tuk a poté šišku obalily směsí ze slunečnic, zrní, máku a vloček.

Ubrousková technika

vloženo 2. listopad 2012

Další páteční odpoledne jsme se věnovali technice zvané decoupage neboli ubrouskové technice. Pro většinu z nás nebyla novinkou. Tentokrát jsme ji použili na dřevěné krabičky od doutníků.

Dýně z papírových tácků

vloženo 20. říjen 2012

Jelikož se pomalu blíží svátek všech strašidel, vyrobili jsme si dýňová strašidýlka z kulatých papírových tácků. V plánu máme ještě výrobu vyřezávané dýně, která každý rok zdobí prostor před hlavním vhodem do školy. celý článek »

Listy z gázy

vloženo 16. říjen 2012

Na dalším kroužku dovedných rukou jsme tentokrát vyráběli podzimní listy z naškrobené gázy. Jelikož nám zbylo hodně barvy v ryze podzimních odstínech, rozhodli jsme ji použít na výrobu podzimního stromu. Jeho koruna je vskutku originální.

Panáčci z kukuřice

vloženo 5. říjen 2012

Na našem kroužku  jsme vyráběli postavičky z kukuřičných klasů. Vznikla tak řada zajímavých postav. Od členů královské rodiny přes lesní víly až po havajské tanečnice. celý článek »

Ježci

vloženo 21. září 2012

V pátek jsme se rozhodli vyrobit ježky z kartonu, které děti polepily senem a dozdobily přírodninami. celý článek »

Stromy

vloženo 14. září 2012

Jelikož se děti již nemohly dočkat dalšího tvoření, začali jsme s našimi družinovými kroužky již v pátek 14. 9. Odstartovali jsme vyráběním stromečků z ruličky od toaletního papíru, čtvrtky a mačkaného krepáku. celý článek »

« Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace