Přejít na obsah

Dovedné ruce

Podzimní světýlka

vloženo 22. říjen 2013

Na kroužku dovedných rukou jsme si vyráběli podzimní světýlka.

Malujeme na kameny

vloženo 27. září 2013

Na dalším pátečním kroužku jsme malovali akrylovými barvami na kamínky od moře.

Navlékáme jeřabiny

vloženo 20. září 2013

Na prvním letošním kroužku jsme navlékali jeřabiny.

Závěrečná hostina

vloženo 21. červen 2013

Jelikož jsme se v pátek sešli naposledy v tomto školním roce, rozhodli jsme se, že si uděláme hostinu. Nakrájeli jsme si rohlíky, zeleninu, sýry a klobásky a připravili jednoduché pomazánky. Z připravených surovin jsme vytvořili jednohubky. Dobrůtku jsme zapíjeli osvěžujícím nealkoholickým mochitem. 

Den otců

vloženo 14. červen 2013

Na kroužku dovedných rukou jsme vyráběli přáníčka k nedělnímu svátku všech tatínků.

Příšerky

vloženo 7. červen 2013

V pátek 7. června nám konečně vysvitlo sluníčko a my se mohli přesunout s naším tvořením k novým stolečkům. Tentokrát jsme vyráběli pestrobarevné příšerky. 

Den dětí

vloženo 31. květen 2013

Dětský den jsme oslavili sledováním pohádky Kuky se vrací. Vydali jsme se do našeho pomyslného"kina" , do třídy s interaktivní tabulí. Tam na děti čekalo překvapení v podobě bonbonů, nápojů a popcornu, který ve správném kině nesmí chybět. Na popcorn si děti vyrobily různobarevné  kornouty. 

Špagety

vloženo 24. květen 2013

Na páteční odpoledne jsme si vymysleli vaření špaget v párku. Společně s kečupem to byla velká dobrota. Jelikož už máme natřený a sestavený zahradní nábytek, dobrůtku jsme si tak mohli sníst na našem dvorku.

Berušky

vloženo 17. květen 2013

V pátek 17. 5. jsme vyráběli berušky z víček od piva. Nejdříve je děti nabarvily balakrylem a po zaschnutí na ně nakreslily tečky pomocí černých fixů. Nakonec je nalepily na připravený kamínek a vznikla tak milá dekorace do jarní zahrádky.

Pampeliškový med

vloženo 10. květen 2013

Na dalším našem pátečním kroužku jsme se pustili do výroby pampeliškového medu. Mezitím co se nám lahodný med vařil jsme si vyrobili etikety na skleničky. 

Výroba smaltovaných šperků

vloženo 3. květen 2013

Na další náš kroužek jsme pozvali manžele Michalicovi, výtvarníky, kteří pořádají výtvarné kurzy. Naučili nás jak se vyrábí smaltované šperky. Všichni jsme si tak mohli vyrobit originální náušnice či přívěsek. 

Květinové tácky

vloženo 19. duben 2013

Další tvoření pátečního odpoledne jsme věnovali výrobě jarních motivů na papírových táccích. Děti si vystříhaly květiny z barevného papíru, kartonu a ruliček od toaletního papíru, které pak nalepily na připravený tácek.

Otisky dlaní

vloženo 5. duben 2013

Protože nám z velikonočních dílniček zbyla spusta vrbových proutků, rozhodli jsme se, že je na našem kroužku využijeme. Napadla nás výroba jednoduchých obrázků na památku. Děti si na vystřižený karton obtiskly svou dlaň, přidaly svůj podpis a celé dílko pak zarámovaly do předem nastřihaných vrbových větviček.

Kuřátka

vloženo 22. březen 2013

Na dalším kroužku dovedných rukou jsme vyráběli velikonoční kolíčky. Dřevěné kolíčky děti nabarvily balakrylem a dozdobily do podoby kuřátka.

Květináče

Protože se blíží velikonoční svátky, rozhodli jsme se, že si zasejeme jarní osení. Nejdříve jsme si nabarvili květináče technikou zvanou tupování. Balakryl jsme na květináče nanášeli pomocí houbiček na nádobí a poté je dozdobili velikonoční stužkou. Nezbývalo než je naplnit zeminou a zasít pšenici.

Papírové kytičky

vloženo 8. březen 2013

O dalším kroužku dovedných rukou jsme vyráběli zápichy do květináče k MDŽ. 

Myšky

vloženo 1. březen 2013

První březnový kroužek jsme věnovali výrobě myšek z ruliček od toaletního papíru.

Sněhové vločky

vloženo 25. leden 2013

Další náplní našeho kroužku byla tentokrát výroba zimního zápichu do květináče. Vyráběli jsme je z těstovin, které jsme nabarvili bílým balakrylem. Ty jsme poskládali do tvaru sněhové vločky, kterou jsme  nalepili na kartonové kolečko. Hotová vločka se nalepila na špejli a na závěr přestříkala stříbrnou barvou. 

Záložky

vloženo 18. leden 2013

Na našem kroužku jsme tentokrát vyráběli záložky z barevných papírů a pejsků z čárových kódů. Hotové jsme je ještě zalaminovali, aby se v knížkách rychle neopotřebovaly.

Zimní okénko

vloženo 11. leden 2013

Jelikož konečně začal padat sníh, rozhodli jsme se, že si na dalším kroužku vyrobíme zimní okénko. Pomocí klovatiny jsme na čtvrtku namalovali sněhové vločky, které jsme po zaschnutí přetřeli modrou temperou. Poté jsme celý obrázek smyli proudem vlažné vody. Děti se obávaly, že jim z obrázku zmizí nejen lepidlo, ale i modrá obloha. Stal se však malý zázrak, obloha zůstala krásně modrá. Jen tu a tam se objevila sněhová vločka. Nezbývalo než vystřihnout z druhé čtvrtky rám okna a pověsit záclonku. :-)


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace