Přejít na obsah

Všelijaké tvořeníčko

Ovečky

vloženo 21. březen 2013

Protože se blíží Velikonoce, zdobíme si družinu velikonočními motivy. Ve čtvrtek jsme se pustili do výroby oveček z papírových podšálků.

Výroba Morény

vloženo 18. březen 2013

Tak jako každý rok jsme i letos vyráběli Morénu. Nejdříve si děti nakreslily návrh, jak by taková figura představující zimu měla vypadat. Všechny návrhy  byly zajímavé, proto jsme z každého obrázku  použili alespoň jeden prvek. Pak už jsme se dali do výroby samotné Morény. Na připravený dřevěný kříž děti navázaly seno, vytvarovaly hlavu a tělo, které oblékly do různých zbytků látek. Na závěr nakreslily Moréně obličej a na krk daly náhrdelník z vyfouklých vajec. 

Ptáčci

vloženo 7. březen 2013

S přicházejícím jarem jsme se rozhodli, že si vyzdobíme družinu papírovými ptáčky. Vytvořili jsme ptáčky různých barev a druhů. 

Obrázky do kalendáře

vloženo 28. únor 2013

Protože už známe téma kalendáře na následující rok, pustili jsme se do přípravy obrázků. Tentokrát jsme zvolili kreslení uhlem a barevnými křídami.

Stopy

vloženo 27. únor 2013

Ve středu jsme si vyrobili bludiště ze svých stop. Nejdříve jsme si obkreslili nohy a pak je vymalovali.

Výzdoba sálu

vloženo 18. únor 2013

Tak jako každý rok jsme se i letos podíleli na výzdobě sálu na školní ples. Vyráběli jsme velké obrázky z kartonu a barevných papírů.

Valentýnská srdíčka

vloženo 14. únor 2013

Na svátek svatého Valentýna jsme vyráběli srdíčka z kartonu a vlny pro naše nejmilejší. Ještě před samotným tvořením jsme si přečetli pověst vztahující se k původu tohoto svátku. Protože se dětem výroba srdíček moc líbila, tvořili jsme je i v pátek v rámci našeho kroužku.

Zimní koláž

vloženo 11. únor 2013

Pondělní odpoledne po jarních prázdninách jsme se věnovali výrobě koláží. Děti si z různých časopisů vystříhaly zimní obrázky, které pak na čtvrtce poskládaly a nalepily do jednotného celku. Vznikly tak zajímavé zimní obrázky, které nám zdobí naší družinku.

Zimní obrázky

vloženo 24. leden 2013

Ve čtvrtek jsme malovali zimní obrázky. Použili jsme temperové barvy a někdo využil i kosmetických tamponů, třeba na sněhuláky.

Tučňáci

vloženo 7. leden 2013

V pondělí jsme vyráběli tučňáky z kulatých papírových tácků. Obydleli vchodové dveře, kde nahradili vánoční stromeček. Ledová kra se stala jejich domovem. Na sítích pak vystřídali anděle, kteří odlétli do daleka. 

Hvězdy na stromeček

vloženo 17. prosinec 2012

 Čtvrtek jsme věnovali dalším přípravám na vánoční besídku. Vyráběli jsme ozdoby na stromek z ruliček od toaletního papíru.

Andělíčci

vloženo 10. prosinec 2012

Andělíčci z papírových podšálků jsou dalším výrobkem, který  nám zdobí předvánoční družinu.

Vánoční stromeček

vloženo 3. prosinec 2012

Pokračujeme v zimní a vánoční výzdobě naší družiny. Tentokrát jsme vytvářeli netradiční vánoční stromeček.

Zimní vystřihovánky

vloženo 2. prosinec 2012

 Ve čtvrtek jsme se pustili do výroby zimní dekorace. Z bílého a bleděmodrého papíru jsme vystříhali sněhové vločky, kterými jsme si vyzdobili vchod do naší družiny

Vyrábění na jarmark

vloženo 22. listopad 2012

 I ve družině se pomalu chystáme na vánoční jarmark. Začali jsme výrobou korkových podšálků pod horký čaj, vánoční punč či svařené víno.

Podzimní stromy

vloženo 5. listopad 2012

 V pondělí jsme s prvňáčky tvořili obrázky stromů s padajícím listím...Děti si na předtištěné kmeny a koruny natiskaly listy pomocí svých prstů.. celý článek »

Halloweenské dýně

vloženo 24. říjen 2012

Úterní odpoledne jsme věnovali vydlabávání a zdobení halloweenských dýní. K dispozici jsme měli dvě velké dýně a několik malých dýní. Ta největší zdobí hlavní  vchod do školy, menší z nich pak boční vchod. Ty malé zdraví kolemjdoucí z oken naší družiny.

Obrázky z listů

vloženo 16. říjen 2012

 Z nasbíraných a vylisovaných listů jsme si vyrobili obrázky. Fantazii se opravdu meze  nekladly....

  celý článek »

Skřítci Podzimníčci

vloženo 26. září 2012

26.9.

Črvrteční odpoledne jsme si ještě chtěli užít na čerstvém vzduchu, ale počasí nám příliš nepřálo. Foukal studený vítr a občas přišla i přeháňka. Proto jsme se rozhodli, že zůstaneme v teploučku naší družiny a něco si vyrobíme. Inspirací nám byl právě začínající podzim. Vyrobili jsme si skřítky Podzimníčky z kartonu a nasbíraných přírodnin. Děti se rozdělily do čtyř skupin a každá skupinka si vyrobila toho svého. Skřítci mají místo obličejů a rukou otvory, ve kterých se děti postupně vyfotily. Skřítci tak několikrát změnili svou tvář. Ale všem to moc slušelo.

Sklizeň

vloženo 20. září 2012

Pondělní slunečné odpoledne jsme strávili na hřišti, kde jsme si povídali o podzimních plodech naší přírody. Poté  jsme si vytvořili  alespoň malou  obrázkovou sklizeň. celý článek »


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace