Přejít na obsah

Rok 2011 - 2012

Putovní tábor mladých hasičů po okolí Plzně

Tradiční putovní tábor mladých hasičů se uskutečnil od 21.7 do 28.7 2012.Ubytovali jsme se v autocampu Ostendde Plzeň u Boleveckého rybníka. Celkem se zúčastnilo 15 dětí a 5 vedoucích. Podnikli jsme několik výletů, náštěvu památek a ZOO s dinoparkem v Plzni. V kempu jsme hráli spoustu bojových her a užívali si koupání na březích písečného rybníka. Vrátili jsme se všichni v pořádku a spokojeni.

Fotografie k nahléhnutí ZDE

P. Halaška, SDH Jankov

Pochod po stopách bitvy u Jankova

vloženo 13. září 2012

Jako každý rok škola spolupořádala Pochod po stopách bitvy u Jankova.

Den bezpečnosti v jankovské škole

V úterý 22. května 2012 jankovskou školu navštívili zástupci votických hasičů a městské policie, ale i celníci z Benešova, aby žáky seznámili se svou prací.

Hasiči nám předvedli vybavení hasičských aut, pověděli nám, jakým způsobem zasahují u požárů a dopravních nehod. Nezapomněli připomenout ani důležitá telefonní čísla, na které je potřeba zavolat v případě, že se u některé ze zmiňovaných  situací vyskytneme. celý článek »

Květinový den v Jankově

Ve středu 16. května 2012 probíhal v celé republice tzv. Květinový den. Od ranních hodin také Jankovem procházela děvčata z místní školy v doprovodu paní učitelky ve žlutých tričkách a prodávala zájemcům kytičky měsíčku lékařského, který je symbolem tohoto dne. Všem, kteří si kvítek zakoupili, patří velký dík, neboť výtěžek z této akce bude věnován lidem trpícím nádorovým onemocněním ledvin.

Votické knihovnice v Jankově

  Ve středu 11. 4. 2012 k nám do jankovské školy přijely knihovnice z Votic s programem pro žáky prvního i druhého stupně. Hráli jsme hru, ve které jsme si ověřili své znalosti z oblasti literatury. Byli jsme rozděleni do šesti skupin  a odpovídali jsme např. na otázku  Kdo byl Zdeněk Burian? Jindy nám paní knihovnice přečetly ukázku z knihy a my jsme museli uhodnout její název a autora. Skupiny, které se umístily v této soutěži na prvních třech místech, získaly jako odměnu záložky do knihy. Program měly paní knihovnice velmi pečlivě připravený a my jsme se všichni snažili z plných sil, abychom v soutěži skončili na nejvyšších místech. Už teď se těšíme, jaké úlohy budeme plnit zase příští rok.

Jankovská škola navštívila IQ park v Liberci

 V úterý 24. dubna 2012 si žáci 2. stupně a 5. třídy ZŠ Jankov ověřili své znalosti z oblasti přírodních věd v praxi. V prostorách libereckého IQ parku pro ně byla připravena čtyři patra plná pokusů a hlavolamů. Někteří si vyzkoušeli, jak se v televizi předpovídá počasí, jiní se dorozumívali se svými kamarády pomocí Morseovy abecedy. Nikdo z dětí si nenechal ujít zrcadlové bludiště. Kromě praktických ukázek fyzikálních zákonitostí bylo pro děti připraveno také teoretické povídání v podobě krátkých přednášek. Všichni žáci z Liberce odjížděli velmi spokojení a těší se, že IQ park ještě někdy navštíví.                                            

Noc s Andersenem v jankovské škole

Z pátku 30.3. na sobotu 31.3.2012 se v jankovské škole konala akce s názvem Noc s Andersenem. Tento program probíhá každoročně ve školách a knihovnách po celé republice u příležitosti dne narození dánského pohádkáře. Letos se ho zúčastnili žáci 2. a 5. třídy, ale ve škole jsme nocovaly i my, žákyně osmé třídy. celý článek »

Velikonoce v Jankově

Po velkém úspěchu podzimních dílniček s názvem Každý něco dokážeme bylo jasné, že se tato akce musí zopakovat. A tak se jankovská škola v sobotu 31.3.2012 v 10 hodin znovu otevřela veřejnosti. celý článek »

Program „Hasík“ v jankovské škole

Tradiční akcí jankovské školy je program požární ochrany „Hasík“, který je určen žákům 2. a 6. třídy. Ani letos tomu nebylo jinak. Zástupci benešovských hasičů zavítali mezi nás 21. února 2012. Jejich prezentace byla opět výborně připravená a vzbudila u všech žáků velké nadšení. Dozvěděli jsme se, jak máme postupovat při ohlašování požárů, jakým způsobem se ošetřují popáleniny, osvěžili jsme si také zásady první pomoci. Po přednášce jsme měli všichni plné kapsy bonbonů. Ty jsme získali za správné odpovědi na otázky, které nám hasiči pokládali.

     Myslím si, že to byla velmi vydařená akce. Odnesli jsme si řadu nových informací, které se nám v životě budou určitě hodit.

                                                                          

Masopustní průvod v Jankově

Jednou z lidových tradic, která se na některých obcích dodnes dodržuje, je masopustní období. To je jakýmsi předělem mezi časem zimním a časem probouzejícího se jara. Tato doba je spojena s průvodem masek, který v sobotu 18. února 2012 zavítal také do Jankova. celý článek »

Lyžařský výcvik

vloženo 5. září 2012

Do Nových Hutí na Šumavě se za sněhem ve dnech 7.1. – 14.1. 2012 vydala skupina žáků naší školy společně s žáky ZŠ Votice, aby se naučili lyžovat nebo zdokonalili své schopnosti v lyžování. V sedmi dnech, ve kterých poznali všechny změny počasí, žáci lyžovali na místní sjezdovce, tři půldne věnovali jízdě na běžkách. Na nich se děti vydaly též do 6 km vzdáleného infocentra, kde zhlédly film o NP Šumava a prohlédli si Chalupskou slať. Celý pobyt všem zpříjemňovala svou výbornou, takřka domácí stravou, paní kuchařka, která dětem v pátek po večeři připravila dokonce lívance se šlehačkou. Jen hlupák by tvrdil, že některé z jídel bylo ošklivé. S dobrou náladou a s mnoha vzpomínkami se všichni vrátili v sobotu zpět.

 

Živý betlém v Jankově

Jankovská škola pořádá každoročně pro rodiče dětí a přátele školy předvánoční posezení v kavárně, ve které se lidé sejdou, popovídají si a užijí si hezké odpoledne. Poslední školní den před svátky se koná i tradiční Živý betlém. Tentokrát byl průběh tohoto slavnostního dne poněkud pozměněn z důvodu státního smutku, a tak se všichni přítomní mohli podívat pouze na představení o narození Ježíše Krista. celý článek »

Dopravní závod v ZŠ Jankov

Dne 19. 10. 2011 se uskutečnil každoročně pořádaný dopravní závod. Celé dopoledne Jankov sužoval drobný déšť, přesto se po obědě počasí umoudřilo a malí cyklisté se začali řadit na místním hřišti. Čekaly na ně náročné disciplíny, například slalom či jízda na kole s kelímkem plným vody v ruce. Zúčastnění žáci stanoviště velmi dobře zvládli a bez úhony se dostali do cíle.

     Všichni soutěžící si navzájem drželi palce při zdolávání náročných disciplín. Žáci při této akci ukázali, že jsou velkými bojovníky a že se nevzdávají ani při menším nezdaru.

Program „Každý něco dokážeme“ v jankovské škole

V prostorách školní budovy proběhlo dne 14. 10. 2011 příjemné odpoledne, které se uskutečnilo za finanční podpory Mikroregionu Džbány-z programu Ze Džbánů do džbánků.  Od 14 hodin se třídy proměnily v dílničky, ve kterých si žáci, rodiče i přátelé školy mohli vyzkoušet tvorbu nejrůznějších rukodělných výrobků. celý článek »

Exkurze – Čapí hnízdo

  Ve středu 5.10.2011 jsme vyrazili na exkurzi do ekocentra Čapí hnízdo. Mohli jsme zde vidět mnoho zajímavých nebo zraněných zvířat. O každém z nich jsme se dozvěděli spoustu zajímavých a důležitých informací. Součástí programu byla i 2km dlouhá naučná stezka. Zde jsme se dozvěděli o zvířatech, která chovají (krávy, koně, lamy, kozy,...) a o zdejší přírodě. Všichni jsme byli nadšeni, když jsme si mohli pohladit a pochovat malá kůzlátka. Naši exkurzi zakončil program o včelách. V něm nás nejvíce zaujala ochutnávka čtyř medů, kde jsme měli podle chuti poznat, z čeho je med získaný. Na konec jsme zhlédli film o včelách. Pak už jsme si jen zakoupili nějaké suvenýry a odjeli spokojeně zpět do Jankova. Bylo to moc pěkné. Doporučili bychom to všem, hlavně rodičům s dětmi. Určitě se tam dojeďte také podívat.

 

 

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace