Přejít na obsah

Rok 2013 - 2014

Předání vysvědčení žákům IX. třídy

vloženo 27. červen 2014

Školní olympiáda

vloženo 26. červen 2014

Ochrana člověka za mimořádných událostí

vloženo 21. červen 2014

V úterý 17. 6. 2014 proběhla na naší škole akce Ochrana člověka za mimořádných událostí. Pro děti to bylo velmi poučné a navíc získaly i nové dovednosti při ošetřování zraněných.

Votické knihovnice v Jankově

vloženo 26. březen 2014

     Každoročně jankovskou školu navštěvují paní knihovnice z Votic. Stejně tomu bylo i letos.

V úterý 18. března přijely za žáky s novým programem. Mohli jsme si vybrat ze dvou připravených témat, nakonec zvítězila soutěž, při které jsme vyzkoušeli svůj odhad. Ve skupinkách jsme tipovali, jaký počet lidí se vejde do telefonní budky, kolikrát přeskočíte švihadlo za jednu hodinu a odpovídali jsme i na další zajímavé otázky z různých oblastí života. Naše odhady byly samozřejmě velmi nepřesné, nakonec se ale jedna vítězná skupinka přece jen našla.

Díky dobře připravenému programu jsme se dozvěděli spoustu nových informací, které nás mnohdy překvapily. Všichni jsme se snažili z plných sil, abychom v soutěži skončili na nejvyšším místě. Jsme rádi, že mezi nás paní knihovnice přijely i letos. Doufáme, že do jankovské školy zavítají také příští rok.

                                                                        Iveta Žáková, 8. třída 

Beseda s mykologem

vloženo 26. únor 2014

     Dne 17. 2. 2014 k nám do školy přijel pan Jaroslav Malý, který se zabývá mykologií. Seznámil nás se základními druhy hub, povídání doplnil o překrásné fotografie z vlastní tvorby. Dozvěděli jsme se, jak poznáme houby jedlé a nejedlé, které druhy můžeme při sbírání do košíků bez obav vložit a kterým houbám se máme raději vyhnout.  celý článek »

Ples Klubu rodičů

vloženo 24. leden 2014
       V pátek 17. 1. se uskutečnil tradiční ples Klubu rodičů. K tanci i poslechu hrála stejně jako loni výborná kapela Proměny. Novinkou bylo předtančení v podobě dětského seskupení  Dancing Crackers z Votic, které se představilo dvěma vstupy. Překvapením pak byl nácvik sestavy společně s učiteli zdejší školy. Nechyběla bohatá tombola, dobré jídlo, pití i společnost.

 

Adventní jarmark v Jankově

vloženo 13. prosinec 2013

Vánoce, nejkrásnější svátky roku, se nezadržitelným tempem blíží, a tak si adventní atmosféru snažíme navodit také v Jankově.

Před dvěma týdny ve škole proběhly předvánoční dílny, na nichž jsme zhotovovali různé výrobky pro vánoční jarmark. Ten se uskutečnil v pátek 29. listopadu. V prostorách školy se rozléhaly vánoční koledy, chodbami se linula vůně vánočního punče a nechybělo ani občerstvení v již tradiční kavárně. Dvě třídy prvního stupně se proměnily v jarmareční tržiště, kde si návštěvníci zakoupili spoustu námi vyrobeného zboží. Někteří odcházeli s plnýma rukama vánočních ozdob a dekorací nebo s překrásnými adventními věnci a svícny. Příjemné odpoledne vyvrcholilo v 17 hodin, kdy se na jankovském náměstí poprvé rozzářil vánoční strom. O tom, že se akce líbila, svědčí velký počet návštěvníků, kteří si do školy přišli užít předvánoční atmosféru. S uplynulým rokem se rozloučíme ještě v pátek 20. prosince, kdy naši spolužáci sehrají v prostorách zdejšího parku každoroční Živý betlém.

                                                  Kristýna Herklocová a Andrea Moudrá, 9. třída

Za škodovkou do Mladé Boleslavi

vloženo 13. prosinec 2013

V úterý 10. prosince se žáci sedmé, osmé a deváté třídy jankovské školy vypravili v ranních hodinách do Mladé Boleslavi. Cílem naší cesty se staly muzeum a závod automobilky Škoda. V muzeu nám paní průvodkyně ukazovala „auta“, kterými jezdili naši prapradědečkové, a vyprávěla spoustu zajímavých informací z historie vozů Škoda. Na závěr této prohlídky jsme zhlédli video znázorňující průběh výroby osobního automobilu. Poté jsme se autobusem přemístili do obrovského areálu   celý článek »

V jankovské škole besedovali s kriminalisty

vloženo 14. listopad 2013

V úterý 5. listopadu 2013 naši školu navštívili pražští kriminalisté a zástupkyně centra pro bezpečný internet, aby nám pověděli spoustu zajímavých informací o počítačové kriminalitě. Poutavá přednáška byla doplněna několika případy z praxe přítomných přednášejících. Povídání se neobešlo bez varování, co všechno se může stát, pokud budeme při „brouzdání“ po internetu neopatrní. Beseda se nám moc líbila. Jistě si řada z nás uvědomila, že si musí při práci s internetem dávat větší pozor. Ne každý, kdo sedí na druhé straně obrazovky, je náš přítel.

                                                                                        Iveta Žáková, 8. třída

Jankovská škola v divadle

vloženo 14. listopad 2013

V pátek 8. listopadu jsme v 17 hodin odjížděli do Prahy, abychom v Žižkovském divadle Járy Cimrmana zhlédli představení Čtyři vraždy stačí, drahoušku! Cesta autobusem nebyla dlouhá, navíc jsme si při ní užili spoustu legrace. V divadle jsme nejprve zamířili do kavárny, abychom si čekání na začátek představení zkrátili nějakou dobrotou. Poté jsme usedli do hlediště. Najednou jsme se ocitli uprostřed gangsterů, kteří hledají šek na jeden milion amerických dolarů, a obyčejného učitele, na něhož za každými dveřmi číhá mrtvola. Moc jsme se při hře nasmáli, velmi se nám líbila. Zpáteční cesta rychle utekla a my jsme s hezkým zážitkem ulehli do postelí. Už se těšíme na druhé pololetí, kdy se zase na nějaké divadelní představení pojedeme podívat.

                                                          Lucie Neradová a Andrea Náhlovská, 7. třída

Pasování na čtenáře

vloženo 3. říjen 2013

Tak jako každý rok, i letos se děti ze druhé třídy jankovské školy dočkaly pasování na čtenáře. Pasování proběhlo ve středu 2. října na Městském úřadě ve Voticích. Ve slavnostním sále na malé čtenáře čekaly dvorní dámy v krásných oblecích a rytíř s mečem. Před pasováním děti musely projít těžkou zkouškou, a to přečíst dvorní dámě i ostatním posluchačům kousek z knížky. Někdo četl rychle, někdo pomaleji, ale zvládli to všichni. Po čtení každý žáček poklekl před rytíře, byl pasován slavnostním mečem a dostal pamětní listinu a deníček. Na závěr všechny děti slíbily, že budou číst každý den a že se ke knihám budou chovat tak, jak se patří. Děkujeme všem, kteří slavnost pasování připravili, za krásný zážitek.

Jana Feřteková, ZŠ Jankov

Atletické závody

vloženo 3. říjen 2013

V úterý 24. 9. se konaly atletické závody ve Voticích. Jeli jsme tam z Jankova brzy ráno a soutěžili jsme v různých disciplínách. Při nástupu jsme se rozdělili do dvou družstev, a to mladší a starší žáci. Starší žáci soutěžili v těchto disciplínách: hod kriketovým míčem, běh, skok do dálky. Družstvo z naší školy vyhrálo tři krásné diplomy. Druhé místo pro Tadeáše Havlíčka z 5. třídy, třetí místo pro Alexeje Křiváčka ze 3. třídy a třetí místo pro Viktora Lišku ze 2. třídy.

Děkujeme Základní škole Votice za uspořádání atletických závodů a naší paní učitelce Markétě Dusilové za doprovod.

                                                                              Napsal Alexej Křiváček, 3. třída ZŠ Jankov

Návštěva votické knihovny

vloženo 3. říjen 2013

Každým rokem navštěvují žáci jankovské školy knihovnu ve Voticích. Ani tento rok tomu nebylo jinak. V pondělí 30. září jsme sem zavítali my, žáci šesté třídy.

Paní knihovnice nás mile přivítala a hned jsme byli seznámeni s programem, který v současné době v knihovně probíhá. Jedná se o výstavu ke knížce Chaloupka na vršku. Všichni jsme přecházeli od vitríny k vitríně a plnili jsme rozmanité úkoly související s tímto dílem. Na konci naší cesty čekal poklad v podobě různých sladkostí, které jsme hned s chutí ochutnali. Také jsme zde odevzdali zpracované úkoly a doufáme, že se na nás usměje štěstí a při losování celkového vítěze budeme vybráni právě my. Získali bychom tak poukázku na výběr knih. Prohlídku knihovny jsme zakončili příjemným posezením a poslechem příběhů, ověřili jsme si taktéž své znalosti o životě zvířat.

Návštěva votické knihovny se nám moc líbila, snad se sem v budoucnu zase někdy vypravíme.

                                                                                                              Tereza Kostková, 6. třída


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace