Přejít na obsah

Rok 2014 - 2015

Bezpečný pes

vloženo 25. červen 2015

Ochrana člověka za mimořádných událostí v 1. třídě

vloženo 25. červen 2015

Spaníčko prvňáčků ve škole

vloženo 23. červen 2015

Výlet 9. třídy do nahrávacího studia a na motokáry

vloženo 21. červen 2015

Hasiči ve 2. třídě ZŠ Jankov

vloženo 29. duben 2015

Když jsme ve středu 25. března přišli do třídy, hned jsme se vylekali, že se ve škole něco děje. U stolu nestála jako obvykle paní učitelka, ale dva muži v hasičských uniformách. Brzy jsme zjistili, že ve škole nevypukl požár a ani nejsme v žádném ohrožení, ale navštívili nás profesionální hasiči z Benešova. Jelikož jsme třída plná malých hasičů, měli jsme z jejich návštěvy opravdu velkou radost. Páni hasiči se nám věnovali celé dvě vyučovací hodiny, během kterých nás naučili spoustu zajímavých věcí.  Poté co se představili, ukázali nám celou hasičskou výstroj. Nejmenší  celý článek »

Třeboňské rybníky - exkurze II. stupně

vloženo 24. duben 2015

Den Země třeťáků

vloženo 24. duben 2015

Den Země prvňáčků a čtvrťáků

vloženo 24. duben 2015

Den Země připravovali páťáci

vloženo 23. duben 2015

Ve středu 22.4. jsme měli ve škole Den Země. Akci jsme připravovali my - páťáci. Ráno každá třída obdržela dopis, ve kterém byla vysvětlena celá hra. Vymysleli jsme úkoly a napsali je na papírky, které jsme uschovali v označených skleničkách. Vybrali jsme trasu, kterou jsme pro ostatní třídy značili červenými fáborky. Po cestě jsme poschovávali skleničky s úkoly. Místa s úkolem jsme označili oranžovými fáborky. Po nás postupně vycházely ostatní třídy, které postupně hledaly a plnily úkoly. V Ratměřicích na hřišti jsme si všichni opekli špekáčky a vyrazili dokončit rozdělanou prácičku.Pavel Kostka, Sam Robertson

I. stupeň v IQ parku v Liberci

vloženo 23. duben 2015

Je úterý 14. dubna a třídy prvního stupně ZŠ Jankov jsou prázdné. To z toho důvodu, že se  právě dneska koná exkurze do IQ parku v Liberci. Na tento výlet jsme se dlouho těšili, a to hned z několika důvodů. Nejenomže nás čekal volný den mimo školní lavice a učebnice, ale hlavně jsme se nemohli dočkat zábavných úkolů, které nám měly ukázat, že i učení může být zábava. Cesta autobusem byla dlouhá. Liberec není za rohem, a proto jsme museli vydržet celé tři hodiny jízdy a postávání v kolonách, kterých bylo bohužel během naší cesty hned několik. Naštěstí nás zachránily řízky našich maminek, které nás na nějakou dobu zabavily. Krátce před 11. hodinou autobusy zastavily ve městě, nad kterým se tyčí známý vysílač Ještěd. Protáhli jsme si ztuhlá těla a hned, jak jsme vystoupili, nás probralo sluníčko, které nám  výlet zpříjemňovalo již od ranních hodin. Už na parkovišti jsme zjistili, že dnešní den bude opravdu zábava. Cestou do IQ parku na nás čekalo hned několik  úkolů. Společně s kamarády jsme například zkusili zvednout auto Fabia Combi, což se nám za pomoci páky opravdu povedlo. celý článek »

Čtvrťáci navštívili Faunu Votice

vloženo 22. duben 2015

IQ park Liberec

vloženo 20. duben 2015

Exkurze 1. stupně do Liberce.

Jak se v jankovské škole slaví svátky jara

vloženo 1. duben 2015

Velikonoční dílny patří v jankovské základní škole k oblíbeným akcím. Letos připadly na středu 1. dubna. I když za okny panovalo vskutku aprílové počasí, návštěvníci se po roce opět nadšeně pustili do vyrábění velikonočních dekorací. Domů si všichni odnášeli opravdu originální výrobky. Někteří si cvičili trpělivost u zdobení kraslic, jiní pletli pomlázky či vyráběli velikonoční beránky. Příjemně strávené odpoledne mnozí zakončili u kávy a mazance ve školní kavárně.

O velké oblibě akce Každý něco dokážeme svědčí každoroční hojná účast přátel školy. Ta je pro všechny pořádající velkou odměnou za čas, který přípravě velikonočního dne věnují. Budeme rádi, když i za rok se všichni přijdou něco nového naučit nebo si jen v prostorách školy rádi zavzpomínají na svá studijní léta.        Olga Kolářová

1. třída exkurze nemocnice Benešov „Nebojte se nemocnice“

vloženo 31. březen 2015

5. třída - noc s Andersenem

vloženo 27. březen 2015

V pátek 27.března jsme spali ve škole s Hansem Christianem Andersenem. Paní učitelky si pro nás připravily úkol. Měli jsme vytvořit strom „Pohádkovník“. Rozdělili jsme se do tří skupinek a každá vytvářela jinou část stromu. První skupinka měla za úkol vyrobit kořeny stromu, druhá vyráběla kmen. Třetí skupina hledala známé české pohádky a jejich autory. Zjištěné informace zapisovala do kvítečků a lístečků. Z kořenů, kmene a větve vznikl vysoký strom, který jsme celý nabarvili hnědou barvou. Pak jsme na něj nalepili kvítky a lístky. Při našem tvoření jsme se dívali na film.

     K večeři jsme měli pečená kuřata s chlebem, ze kterých zbyly jen kosti. Během večera jsme sledovali internetovou hru. Spát jsme šli až po půlnoci.   Áňa Buchalová a Sam Robertson  (žáci 5. třídy ZŠ a MŠ Jankov) 

Hans Christian Andersen po roce navštívil Jankov

vloženo 27. březen 2015

V pátek 27. března v celé republice odstartovala každoroční akce s názvem Noc s Andersenem. Jankovská škola se jí zúčastnila již po čtvrté. Pátý ročník a někteří žáci druhého stupně se celý večer věnovali aktivitám, které se zabývají čtenářstvím. Zatímco na prvním stupni děti vyráběly strom Pohádkovník, my na druhém stupni jsme ve skupinkách nejprve shromažďovali informace o H. Ch. Andersenovi, Janu Drdovi a Terrym Pratchettovi. A proč jsme se měli něco dozvědět zrovna o těchto autorech? Protože jsou všichni tři spojeni s měsíci březnem a dubnem. Dánský pohádkář se na začátku dubna narodil, stejně tak i Jan Drda. Na Terryho Pratchetta jsme zavzpomínali z toho důvodu, že 12. března letošního roku zemřel. Každá skupinka se o zjištěné informace podělila s ostatními spolužáky. Poté jsme si přečetli několik příběhů a nakonec nás čekala pohádka Kráska a zvíře, kterou jsme zhlédli na interaktivní tabuli. Naším úkolem pak bylo, abychom odpověděli na záludné otázky vztahující se k této pohádce. Pokud jsme všechno správně vyluštili, čekal nás rébus. Pro někoho byl poměrně složitý, proto nám s ním malinko pomohla paní učitelka.

Příjemně strávený večer jsme zakončili diskotékou. A pak už jsme se zavrtali do spacáků a povídali jsme si do té doby, než nás přemohl spánek.            Adéla Zajícová a Karolína Moudrá, 6. ročník

Beseda s votickými knihovnicemi

vloženo 19. březen 2015

V úterý 10.3.do jankovské školy zavítaly dvě dámy, které všichni žáci již dobře znají. A zase k nám přijely s důležitým úkolem, totiž seznámit žáky prvního i druhého stupně s nějakým knižním dílem a také utužit jejich vztahy k literatuře. Zajímá vás, o jakou dvojici se jedná? Samozřejmě jde o paní Zelenkovou a paní Kramperovou z votické knihovny. Tyto dámy sem jezdí již řadu let a pokaždé se jim podaří vymyslet něco nového, aby žáky zaujaly.

  celý článek »

4. třída - v hodinách vlastivědy

vloženo 18. březen 2015

370. výročí bitvy u Jankova

vloženo 15. březen 2015

Divadlo ABC, představení Bylo nás pět

vloženo 14. březen 2015

  V pátek 13. března jeli někteří žáci druhého stupně ZŠ Jankov do Divadla ABC, aby zhlédli večerní divadelní představení. Sešli jsme se před 17. hodinou na jankovském náměstí a za chvíli už nás autobus odvážel do Prahy. Když jsme dorazili do divadla, měli jsme asi dvacet minut rozchod. Koupili jsme si třeba párek v rohlíku, horkou čokoládu nebo zákusky. Poté jsme odevzdali kabáty do šatny a usadili jsme se do pohodlných sedadel na balkóně. Představení právě začínalo. Příběh o pěti chlapcích, kteří zažívají různá dobroudružství, byl humorný. Mezi herci jsme dokonce poznali i ty, které vídáme v různých televizních seriálech. O přestávce jsme utráceli peníze v divadelní kavárně.

     Když představení skončilo, vyzvedli jsme si kabáty a odebrali jsme se k autobusu. Ten nás odvezl zpátky do Jankova. Představení se nám líbilo a na podzim nějaké opět rádi navštívíme.    Simona Dědová, 6. třída

« Předchozí strana 1 2 3 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace