Přejít na obsah

Rok 2015 - 2016

700. výročí Karla VI.

vloženo 3. červen 2016

Karlova sedmistovka.

vloženo 2. červen 2016

Výlet II. stupně na Křivoklát

vloženo 2. červen 2016

Výlet 1. stupně do ZOO Praha

vloženo 25. květen 2016

V pondělí 23. května jsme se školou vyrazili na výlet. Brzy ráno pro nás přijel autobus, kterým jsme se dopravili až do Prahy. Došli jsme do přístavu a tam jsme nastoupili na loď. Pluli jsme pod Karlovým mostem a byli jsme i ve dvou zdymadlech. Jsem ráda, že jsem ty pražské památky viděla. Po plavbě jsme šli pěší zónou k ZOO. ZOO byla také nádherná. Všechna zvířata se mi líbila. Viděli jsme lední medvědy, surikaty, žirafy, slony a malé slůně, hrochy, kteří byli pod vodou a vykukovali jen okem, tuleně, tučňáky a byli jsme i v pavilonu krokodýlů a ještě jsme viděli plameňáky, pelikány, tygry, anakondy, mravenečníka, supy a další zvířata.

Protože bylo vedro, tak jsme se šli ochladit do brouzdaliště. Nejeli jsme lanovkou, ale šli jsme po cestě Zakázance. Koupila jsem si tam plyšáka sloníka.     Nikola Procházková, 5.třída

Návštěva předškoláků z MŠ Ratměřice

vloženo 18. květen 2016

Budoucí prvňáčci z MŠ Ratměřice navštívili první třídu.

Návštěva ZŠ Miličín v Jankově

vloženo 18. květen 2016

Naši žáci prováděli žáky ZŠ Miličín výstavními místnostmi k historii bitvy u Jankova.

Exkurze II. stupně do Lidic

vloženo 2. květen 2016

Dne 26. 4. 2016 se celý druhý stupeň Základní školy Jankov vydal na exkurzi. Cílem byla návštěva Památníku Lidice. Po příjezdu na místo se nás hned ujala příjemná paní průvodkyně, která nás následně provedla celým areálem památníku.

Viděli jsme pozůstatky Horákova statku, kde byli zastřeleni všichni lidičtí muži, hřbitov i místa, kde dříve stála lidická škola a kostel.  celý článek »

Den Země II. stupně

vloženo 2. květen 2016

Čarodějnice ve 4. třídě

vloženo 29. duben 2016

Provádění výstavní místností

vloženo 29. duben 2016

Turnaj McDonald's cup 2016

vloženo 28. duben 2016

V pondělí 25. dubna jsme vyrazili do Vlašimi na fotbalový turnaj McDonald's cup. Fotbalisté byli vybráni ze 4. a 5. třídy. Jako první jsme hráli zápas s týmem ZŠ Načeradec. Museli jsme se rvát jako šelmy, ale už po našem prvním gólu to s nimi jelo z kopce. My jsme dávali góly a protihráči se ani nedostali na naši polovinu hřiště. Zápas jsme nakonec vyhráli drtících 7:0.  celý článek »

Den Země na I. stupni

vloženo 27. duben 2016

Exkurze I. stupně do Šestajovic

vloženo 19. duben 2016

V pondělí 18.4. jsme vyrazili na výlet.Jako první jsme si prohlédli různá domácí zvířata v minifarmě. Potom jsme šli do mýdlárny, kde jsme si mohli vyrobit sůl do koupele a mýdlo. Také jsme si mohli zakoupit různé suvenýry.

Po mýdlárně jsme se přesunuli do ráje čokolády. Tam nám dali možnost nabarvit si srdce z bílé čokolády a udělat si vlastní mléčnou čokoládu. Tu jsme si mohli také krásně ozdobit. Opět jsme si mohli zakoupit suvenýry. Ochutnali jsme výbornou horkou čokoládu.  Potom jsme odcestovali zpátky do Jankova.       Veronika Lišková, 5. třída 

Prvňáci v benešovské nemocnici

vloženo 19. duben 2016

Noc s Andersenem

vloženo 11. duben 2016

V pátek 1. 4. 2016 se na druhém stupni Základní školy v Jankově připravovala tradiční Noc s Andersenem. To znamenalo, že nás čekala skvělá noc plná her, zábavy a čtení v naší škole, kterou jsme si konečně jednou užili bez učení a úkolů. Kolem šesté hodiny jsme se pomalu začali scházet, vybaveni spacáky a dobrou náladou.

Jako první nás čekala společná příprava večeře. Dohodli jsme se, že si společně připravíme tousty, protože je máme všichni rádi a jejich příprava je snadná. Už během připravování večeře se zábava rozjela v plném proudu a jídlo často přerušovaly bouřlivé výbuchy smíchu. Po umytí nádobí a uklizení kuchyně jsme se společně přesunuli do šesté třídy, kde jsme se rozdělili do skupin a začali hrát hru Aktivity. Rozhodli jsme se vyzkoušet obtížnější verzi určenou spíše pro starší hráče, o to větší legraci jsme si užili. Paní učitelka se přidala k jednomu z týmů a chvílemi se nestačila divit, jaké podivuhodné kreace jsme schopni vytvořit, když se snažíme pantomimou předvést půlkruh nebo lednici. Hra nás natolik pohltila, že jsme úplně zapomněli sledovat čas a hráli jsme téměř dvě a půl hodiny! Blížila se desátá hodina. Už dříve bylo domluveno, že od deseti hodin budeme sledovat pohádku.

Než se promítání připravilo, stihli jsme si ještě chvíli zahrát jednu hru, při které jsme si četli strašidelné příběhy, paní učitelka nám vyprávěla nejrůznější tajemné historky a my jsme museli hádat, jak k záhadným případům došlo.

Sledování pohádky uteklo jako voda a už tu byla půlnoc. Nedalo se nic dělat, museli jsme jít spát. I přesto trvalo ještě dlouho, než jsme se všichni uklidnili a tvrdě usnuli.

Druhý den ráno nás čekala snídaně, ke které jsme si přinesli různé dobroty v podobě buchet a štrůdlu a pak už nezbývalo než se rozloučit a jít domů. Večer a noc ve škole jsme si moc užili a příští rok bychom se určitě chtěli zúčastnit znovu. Byla to totiž skvělá zábava.

                       Anna Buchalová, Michaela Dvořáková, Michaela Táboříková 6. třída

Ovoce do škol v 1. třídě

vloženo 9. duben 2016

V rámci akce Ovoce do škol jsme měli možnost ochutnat i různé cizokrajné ovoce, se kterým jsme se něklteří setkali poprvé - kumkvat, pitaya, nashi, mochyně peruánská, granátové jablko a další.

Ovoce do škol ve 4. třídě

vloženo 9. duben 2016

Ovoce do škol ve 3. třídě

vloženo 9. duben 2016

Ovoce do škol ve 2. třídě

vloženo 9. duben 2016

Zubní prevence

vloženo 22. březen 2016
« Předchozí strana 1 2 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace