Přejít na obsah

Školní rok 2016-2017

Školní olympiáda

vloženo 27. červen 2017

Borotín

vloženo 23. červen 2017

Ve středu 21. 6. jsme navštívili partnerskou školu v Borotíně.

Ochrana člověka za mimořádných událostí

vloženo 16. červen 2017

Dne 15. 6. 2017 proběhla v jankovské škole akce s názvem Ochrana člověka za mimořádných událostí. Ve škole nás navštívili hasiči, záchranáři i policisté.

Nejprve jsme zamířili do jankovské hasičské zbrojnice, kde nám zdejší hasiči ukázali své vybavení a hasičské auto. Také jsme si mohli vyzkoušet helmy a hasičské bundy. To se nám líbilo nejvíc.

Benešovští hasiči nám poté udělali přednášku o tom, jak se máme zachovat při požáru či autonehodě. Potom jsme si šli popovídat také se záchranáři. Poučili nás o první pomoci a nechali nás resuscitovat velkého plyšového medvěda.

Jako poslední nás čekala přednáška od benešovské policie. Paní policistka nám vysvětlila, jak se máme chovat při napadení útočníkem se zbraní v uzavřeném prostoru. Celý den byl velmi poučný a zajímavý. 

Barbora Kocourková, Anna Buchalová, Michaela Dvořáková 7.třída

Ovoce do škol

vloženo 16. červen 2017

První stupeň naší školy je zapojen do projektu Ovoce do škol. V květnu jsme získali velké ochutnávkové koše plné ovoce a zeleniny. Této akce se zúčastnilo 83 žáků. Ovoce nám všem moc chutnalo.

Emily Robertson a Jan Burda, 5.třída

Den dětí na I. stupni

vloženo 2. červen 2017

Výlet I. stupeň - zábavný park Fábula v Kamenici nad Lipou

vloženo 1. červen 2017

Exkurze I. stupně do Kavalieru Sázava a do hutě František

vloženo 28. květen 2017

Dne 2. 5. 2017 jsme jeli do Kavalieru Sázava a do huti František v Sázavě. Prohlédli jsme si celý provoz na výrobu skleněného kuchyňského a laboratorního nádobí i ozdobných dekoračních předmětů. V huti František si ti menší vyrobili mozaiku ze skleněných střepů a ostatní pískovali ozdoby na skleničky. Nenašel se nikdo, komu by se exkurze nelíbila.

                         žáci V. třídy

Výlet II. stupeň do ZOO Jihlava

vloženo 23. květen 2017

25. 5. jedeme na výlet do ZOO v Jihlavě. Prohlédneme si také náměstí v Jihlavě, kde bude krátký rozchod.

Odjezd z Jankova v 8.00 hodin

Návrat přibližně v 16.00 hodin

Akce končí příjezdem autobusu do Jankova.

Školní exkurze II. stupně

vloženo 16. květen 2017

25.4. 2017 se celý druhý stupeň ZŠ Jankov vydal na exkurzi. Jako první jsme navštívili památník Vojna u Příbrami. S průvodcem jsme prošli celý bývalý pracovní tábor a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o historii tábora a komunistického režimu. Měli jsme možnost navštívit vězeňskou nemocnici, kulturní budovu i ubikace. Také jsme zhlédli dokument o období komunistického režimu a jeho obětích. Dokument byl zajímavý, protože v něm vyprávěli o svých zážitcích i samotní bývalí vězni. 

Cestou domů jsme se ještě zastavili v ekocentru Hrachov. Zdejší zaměstnankyně nám ukázaly všechna zachráněná zvířata. Nejvíce se nám líbil lišák Cipísek a krkavec Olda. Viděli jsme také sladkovodní ryby, kachny i sovy. Měli jsme to štěstí, že jsme viděli i dvoření čápa.  Exkurzi jsme si velmi užili a už se těšíme na další.  Sára Havlíčková, Veronika Lišková, Nikola Procházková, Vendula Matoušková 6. třída

DEN PROTI RAKOVINĚ

vloženo 15. květen 2017

Naše škola se jako každý rok zapojila do ČESKÉHO DNU PROTI RAKOVINĚ 2017 (21. ročník). Tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.

Termín pro rok 2017: Středa 10. května

Kytičky pro letošní rok: Barva stužky: modrá. Minimální prodejní cena (příspěvek za 1 kytičku): 20,- Kč

Hlavní téma letošní sbírky: Nádorová onemocnění hlavy a krku (nádory ORL) 

Den bezpečnosti

vloženo 10. květen 2017

     Dne 9. 5. 2017 se v ZŠ Jankov uskutečnil Den bezpečnosti, během kterého jsme si měli zopakovat pravidla bezpečnosti v silničním provozu a informovat se o nebezpečí, které v současné době přináší internet. O rizicích internetu nás poučil pan Ludvík Hanák, který si pro nás na toto téma připravil besedu. Dozvěděli jsme se hlavně informace o nebezpečí internetového hazardu a o závislosti na internetu. Vyslechli jsme si i několik příběhů ze skutečného života. Díky tomu nás přednáška velmi zaujala.

        Po ukončení přednášky jsme se odebrali zpátky do svých tříd, kde jsme se měli věnovat tématu  bezpečnosti na silnici. Za pomocí mapy jsme určili nebezpečné silniční úseky v Jankově a následně jsme si je i prošli a vysvětlili si, v čem spočívá jejich nebezpečí. Byl to zajímavý den, během kterého jsme se dozvěděli řadu nových informací. 

Anna Měřínská, Adéla Dašková 9. třída

Exkurze I. stupně do skláren Kavalier Sázava a do huti František

vloženo 3. květen 2017

Slet čarodějnic a čarodějů

vloženo 27. duben 2017

Velikonoční dílničky

vloženo 26. březen 2017

V sobotu 25. 3. 2017 se v ZŠ Jankov konaly každoroční velikonoční dílny, tentokrát s názvem Každý něco dokážeme. Návštěvníci zavítali do jednotlivých tříd, kde pro ně byly připraveny nejrůznější činnosti. Malí i velcí si mohli například vyzkoušet drátování vajíček, malování kraslic a stuh nebo výrobu věnců z březových větviček. Jak už je v ZŠ Jankov zvykem, nechybělo ani něco dobrého k snědku. K dispozici byla jako obvykle školní kavárna, kde žáci návštěvníkům připravili kávu, čaj i něco dobrého k zakousnutí. Byla to krásná sobota, která nás příjemně naladila na blížící se velikonoční svátky. Adéla Zajícová, 8. třída

Masopust

vloženo 15. únor 2017

Podívejte se na fotografie

Tancování prvňáčků

vloženo 8. únor 2017

Zpívání koled v kostele

vloženo 22. prosinec 2016

Vzpomínka na zesnulé ve 2. třídě

vloženo 10. listopad 2016

Naše 2. třída vzpomínala celý dušičkový týden na ty, kteří již mezi námi nejsou. Děti vyprávěly příběhy a své vzpomínky o zesnulých příbuzných a domácích mazlíčcích. Z podzimního listí všichni vyráběli dekorace, které jsme společně donesli na místní hřbitov. Tam jsme rozsvítili i několik svíček a tiše vzpomínali. O hudební výchově se děti naučily píseň Slávka Janouška Dušičky. V závěru týdne jsme pekli tradiční dušičkové pečivo, které provonělo celou školu a na němž si žáci pochutnali. 

4. třída na dopravním hřišti

vloženo 4. listopad 2016

Halloweenské spaníčko čtvrťáků

vloženo 4. listopad 2016
« Předchozí strana 1 2 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace