Přejít na obsah

Školní rok 2019-2020

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy

vloženo 26. červen 2020

V pátek 26. června proběhlo  v obřadní síni OÚ Jankov  slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku.

Kromě závěrečných vysvědčení a knižních odměn za reprezentaci školy ve vědomostních soutěžích, žáci obdrželi drobné dárky od školy a  Obce Jankov, které předala starostka obce paní Jitka Jonsztová.

 

Preventivní program „Veselé zoubky 2020“ v 1. třídě

vloženo 3. červen 2020

V úterý 2. června se prvňáčci věnovali tématu zdravých zoubků. V průběhu dvou vyučovacích hodin se děti hravou formou dozvěděly informace o funkci a stavbě zubů, co je to zubní kaz a jak o zoubky správně pečovat. Všechny děti se živě zapojily do diskuze a ukázaly, že se o své zoubky hezky starají a mnoho věcí znají. Kromě správného čištění zoubků bylo na programu také zdravé stravování. Své znalosti si žáci následně ověřili vyplněním pracovních listů a pro zábavu si zahráli zoubkové domino. Za odměnu se podívali na pohádku „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“ a dostali balíček, jehož součástí byl kartáček se zubní pastou a přesýpací hodiny, které jim při čištění zoubků také pomohou. Na závěr si děti secvičily krátkou básničku a natočily video, se kterým budou v rámci tohoto projektu soutěžit o zájezd na divadelní představení Divadla Spejbla a Hurvínka v Praze. Držíme jim palce, ať v soutěži uspějí!

 

Jak se v Jankově připravujeme na přijímací zkoušky

vloženo 21. květen 2020

Tak už nám to zase začlo! V pondělí 11. května se znovu otevřely brány jankovské základní školy a i my, deváťáci, jsme po dvou měsících domácího vzdělávání dostali možnost zasednout do školních lavic. Do školy chodíme dvakrát týdně, a to v pondělí a ve středu, ale jen dopoledne. Náplní výuky je především příprava na přijímací zkoušky, proto se učíme pouze český jazyk a matematiku. V hodinách řešíme přijímačkové testy a vše si vysvětlujeme. Také jsme se podívali do školních učeben, které vznikly v nové půdní vestavbě. Naší povinností je dodržovat pečlivou hygienu-používáme dezinfekci, myjeme si ruce a dodržujeme mezi sebou rozestupy. Ve třídě roušky mít nemusíme, sedíme každý sám v dostatečné vzdálenosti. Nandaváme si je pouze v případě, že se k sobě více přiblížíme. Doufáme, že i přes všechen stres se na zkoušky řádně připravíme a dosáhneme při nich co nejlepších výsledků.    Vendula Matoušková a Veronika Lišková, 9. třída

Robotické hračky ve 4. a 5. třídě

vloženo 19. únor 2020

V pondělí 17.2.2020 se žáci 4. a 5.třídy učili základům programování. Každá třída si v jedné vyučovací hodině zkoušela programovat robotické hračky. Všem žákům se práce dařila a hodinu si užili.

Robotické hračky

vloženo 5. únor 2020

Základní školu Jankov navštívila lektorka Jana Slabá Janoutová s výukovým programem na podporu digitální gramotnost , který je realizován za podpory Mikroregionu Voticko. Paní lektorka dětem představila robotické hračky Bee-bot a Bluebot, které dětem umožňují hravou formou rozvíjet logické myšlení, plánování, prostorovou představivost a týmovou spolupráci. Děti první, druhé a třetí třídy si programovaly roboty a přitom si nevědomky procvičovaly matematiku, anglický jazyk a mnohé jiné předměty. Dětem se hodina moc líbila a na konci hodiny se s roboty nechtěly rozloučit.    Michaela Kramperová, asistentka pedagoga

 

Lyžařský výcvik

vloženo 22. leden 2020

Lyžařský výcvikový kurz žáků sedmé třídy v Peci pod Sněžkou od 12.1. do 17.1.2020. Fotografie budou průběžně přibývat, tak  můžete sledovat, jak se žákům vede při výcviku. Jsou přidány další fotky z výcviku do čtvrtka 16.1. Teď poslední velká várka fotek.

PŘEDSILVESTROVSKÝ TURNAJ KROUŽKU FLORBALU

vloženo 6. leden 2020

Dne 30. 12. 2019 od 9.30 do 13 hod jsme ve školní tělocvičně měli florbalový turnaj, na který si přišel zahrát i bývalý žák naší školy Martin Hašek. Naším rozhodčím byla Štěpka Grňová. Rozdělili jsme se do 3 týmů - Římanky, Rychlé šípy a Tygříci. Jednotlivé zápasy trvaly 6 min a každý tým hrál 3krát s každým týmem. Hru a góly doprovázely sirény (frkačky). Když jsme dohráli všechny zápasy, pořadí týmů bylo následující: tým Římanky ve složení - Štěpka Grňová, Patrik Žížala, Martin Hašek a Nikola Hašková - vyhrál těsným náskokem nad Tygříky a Rychlými šípy.

Každé místo bylo oceněno nějakou sladkostí, za které děkujeme trenérce Gitě Křížkové a panu řediteli. Bylo to super strávené prázdninové dopoledne, při kterém jsme se dobře bavili.   Josef Buchal

Předvánoční vystoupení

vloženo 21. prosinec 2019

Podívejte se na video záznam z vánočního představení, a do galerie na fotografie.

Zpívání koled v kostele

vloženo 20. prosinec 2019

Vánoční odpoledne se ZŠ Jankov

vloženo 19. prosinec 2019

Výlet do Drážďan

vloženo 18. prosinec 2019

V pátek 13. prosince jsme se v ranních hodinách vydali na celodenní adventní výlet do Německa. Prohlídku města jsme začali v překrásně zdobeném obchodě, který je zanesen v Guinessově knize rekordů jako „Nejkrásnější mlékárna světa“. Interiéry Pfundovy mlékárny jsou obloženy ručně malovanými dlaždicemi do krásných vzorů. Pak nám paní průvodkyně cestou do historického centra ukazovala významné budovy. Pozorně jsme poslouchali vyprávění a obdivovali areál Zwingeru, kostely nebo budovu státní opery. Došli jsme až k vyhlídce u Labe, odkud byl krásný pohled na Drážďany. Cestou zpět jsme míjeli několik menších adventních trhů. Ten největší nás ale teprve čekal. Rozchod jsme dostali nejprve v obchodním domě Primark a pak na vánočním trhu Striezelmarkt. Ten je pořádán již od roku 1434. Všude byla světýlka a vánoční výzdoba. Z každého kouta na nás sálala ta krásná atmosféra. Ve stáncích nabízeli např. svícny, keramiku, adventní hvězdy a tradiční pečivo - vánoční štolu. Někdo si vezl i hrníček od dětského punče domů na památku. Všichni jsme byli šťastní a užili jsme si vánočně strávený den.    N. Procházková, K. Skořepová

Chemická soutěž

vloženo 18. prosinec 2019

Dne 12. 12. 2019 se na Masarykově střední škole chemické konalo 2. kolo soutěže ,,Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2019/2020“. Tohoto kola se zúčastnilo 344 žáků z Prahy, Středočeského kraje a někteří i z jiných regionů. Z naší školy do Prahy vyrazili 2 deváťáci – vítězové školního kola, Alexej Křiváček a Jiří Petran. Alex Křiváček obsadil v této velké konkurenci krásné 80. místo. Jirka Petran se umístil na vynikajícím 16. místě a postupuje do 3. kola, které se koná 11. března 2020 opět na MSŠCH v Praze.

 Blahopřejeme a Jirkovi přejeme úspěch v dalším pokračování soutěže.

Zpívání koled

vloženo 12. prosinec 2019

Jako každý rok zpíváme ráno  v adventním čase u stromečku na chodbě dvakrát týdně koledy a vánoční písně. Na závěr adventu si koledy zazpíváme i v kostele za doprovodu opravdických varhan.

Čerti ve školní družině

vloženo 12. prosinec 2019

Čerti tady, čerti tam, čerti všude, kam se podívám.

Hotové peklo na zemi jsme měli ve školní družině 5. prosince. Děti přišly převlečené za nejroztodivnější pekelná stvoření. Čertíci a čertice doslova řádili. Tancovali, zpívali, soutěžili, to vše za sladké odměny. Bylo to opravdu pekelné odpoledne. Další den zahalila naší školní družinu vůně pečících se perníčků a lineckého cukroví. Děti si napekly dobroty na předvánoční posezení, na kterém možná přijde i Ježíšek, pro kterého už mají nachystaný stromeček.    Všem krásné Vánoce přejí děti ze ŠD v Jankově. Jana Kolářová

Deváťáci nadělovali

vloženo 11. prosinec 2019

Ve čtvrtek 5. prosince se v Jankově vyrojili čerti. Samozřejmě jim nechyběl Mikuláš a anděl. Nadílku rozdávali v mateřské škole a ve škole menším dětem pod slibem, že si své chování pokusí ještě vylepšit. Nemohla chybět ani básnička nebo písnička. Za ručně malovaný perníček zarecitovali básničku i někteří učitelé. Když tato parta potěšila a trochu i vystrašila děti ve škole, vydala se na cestu vesnicí. Od náhodných kolemjdoucích vyslechla písně a básně a za odměnu jim rozdala malé sladké potěšení. Radost ze sladkostí měla i paní starostka se zaměstnanci obecního úřadu, pan doktor se sestřičkou, kuchařky ze školní jídelny a mnoho dalších lidí. Musíme uznat, že krásně nám zazpívali babičky v domově seniorů i v pečovatelském domě. Za tento příjemný den všem moc děkujeme a doufáme, že si to všichni náramně užili.   žákyně 9. třídy

Nové postavy do betléma

vloženo 6. prosinec 2019

Letos jsme ve školní družině obnovili tři staré postavy z našeho batléma, aby jim to o vánocích slušelo. Přibyly nám další dvě nové postavičky, ve kterých se může kdokoliv vyfotit a stát se  novým členem našeho betléma.

Zahájení plaveckého výcviku 2. a 3. třída

vloženo 4. prosinec 2019

Podívejte se na fotografie ze zahájení plaveckého výcviku 2. a 3. třídy.

Adventní jarmark

vloženo 29. listopad 2019

Základní škola ve spolupráci s Obcí Jankov opět letos uspořádala před začátkem adventního období školní jarmark, který byl tradičně zakončen slavnostním rozsvícením vánoční výzdoby na náměstí.

Letos se tato oblíbená akce uskutečnila ve čtvrtek 28. listopadu. Ve vyzdobených třídách si návštěvníci mohli zakoupit krásné adventní věnce, vánoční ozdoby a nejrůznější dekorace, které vyrobili žáci během školních dílen z papíru, perníku nebo jehličí. V prodeji byl také nový školní kalendář, na jehož výtvarné stránce se podíleli žáci ze všech tříd, školní družiny i děti z mateřské školky. Atmosféru adventu podpořily vánoční zvyky, které si každý návštěvník mohl vyzkoušet. Krájela se jablíčka, házelo se střevícem, nechybělo ani pouštění ořechových lodiček.  celý článek »

Výročí sametové revoluce v jankovské škole

vloženo 28. listopad 2019

S velkým předstihem jsme se zamýšleli nad tím, jak se žáky školy připomenout 30. výročí sametové revoluce. Zalíbila se nám nabídka projektu Jeden svět na školách a rozhodli se ji přijmout.

V hodinách společenskovědních předmětů – v občanské výchově, dějepise a vlastivědě – jsme se žáky procházeli toto významné období našich dějin. Ve čtvrtek 14. listopadu jsme promítli žákům 2. stupně film, který formou deníku maturantky mapoval rok 1989. Otevřel pro děti nové pohledy na tuto dobu a donutil je o ní přemýšlet. Ptali se nás vyučujících, ale i našeho hosta, který do školy přijel na odpolední besedu. Byl jím pamětník pražských listopadových událostí pan Jiří Hejlek. Uvedl události do souvislostí a poodkryl i své vzpomínky na jednání počínajícího Občanského fóra v Praze. Součástí aktivit byla i instalace dobových plakátů a fotografií na chodbě školy. Nechyběly ani svazky klíčů, které se staly symbolem sametové revoluce.    J. Sochůrková

Barevný týden

vloženo 14. listopad 2019

Fotografie z každého dne barevného týdnu budou postupně přibývat do fotogalerie.

« Předchozí strana 1 2 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace