Přejít na obsah

Zlepšení odmínek pro jazykové a přírodovědné vzdělávání

ZŠ Jankov získá nové učebny

Obec Jankov získala v roce 2019 dotaci na rozšíření kapacit základní školy. V rámci projektu realizovaného v letech 2019 – 2020 vzniknou v půdní nástavbě školy tematické učebny a bude vybudován výtah. Škola tak získá nové prostory pro výuku jazyků a přírodovědných oborů včetně adekvátního zázemí. Realizací výtahu se škola stane zcela bezbariérovou. V rámci projektu bude pořízeno moderní interiérové vybavení a doplňkově realizována zeleň na školní zahradě.

Předpokládané náklady akce činí téměř 16 mil. Kč včetně DPH. Získaná dotace prostřednictvím realizace komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD) Místní akční skupiny (MAS) Posázaví prostřednictvím výzvy č. 6 – Vzdělávání činí 9,5 mil. Kč. Ostatní prostředky jsou hrazeny z rozpočtu obce Jankov.

Otevření nových prostor Základní školy Jankov

Se zahájením školního roku 2020/2021 byly za účasti veřejnosti a významných hostů předány do užívání nově vybudované odborné učebny.

Od 10 hodin za účasti veřejnosti a významných hostů byla přestřižena páska a uvedeno v život 3 NP školy. Pozvání přijala paní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, pan senátor a starosta města Mladá Vožice Jaroslav Větrovský, starosta města Votice Jiří Slavík, ředitelka Posázaví o.p.s. Bohumila Zemanová, jednatelé společnosti Památky Tábor Jaroslav Straka, Antotnín Fišer a další hosté.

V rámci projektu realizovaného v letech 2019 – 2020 vznikly v půdní nástavbě školy tematické učebny a byl vybudován výtah. Škola tak získala nové prostory pro výuku jazyků a přírodovědných oborů včetně adekvátního zázemí na téměř 240 m2 podlahové plochy. Realizací výtahu se škola stala zcela bezbariérovou. V rámci projektu bylo pořízeno moderní interiérové vybavení a doplňkově realizována zeleň na školním dvoře.

Půdní vestavba učeben a s tím související další práce v budově, například nová plynová kotelna, únikové ocelové schodiště stály obec 16,1 mil. Kč. Získaná dotace prostřednictvím realizace komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD) Místní akční skupiny Posázaví činí 9,5 mil. Kč.

 


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace