Přejít na obsah

Exkurze a výlety

Exkurze II. stupeň

vloženo 4. listopad 2022

Ve čtvrtek 3. listopadu se 2. stupeň jankovské školy zúčastnil exkurze do Českých Budějovic a Temelína. Po příjezdu do Budějovic jsme se rozdělili na dvě skupiny. Šesťáci a sedmáci se přesunuli do planetária. Hned po příjezdu jsme si zakoupili různé suvenýry. Následně jsme vstoupili do místnosti, kde nám promítali galaxie, hvězdy, souhvězdí a různá vesmírná tělesa.  celý článek »

Exkurze 1. stupně - Hornické muzeum Příbram

vloženo 19. říjen 2022

Exkurze do stříbrných dolů a Hornického muzea Příbram

V úterý 18. 10. 2022 se první stupeň ZŠ Jankov vypravil na exkurzi do Hornického muzea Příbram. Pro děti zde byl připraven bohatý program, který se skládal z několika částí. První částí byla návštěva Anenského dolu. Žáci nastoupili do důlního vláčku, který je dopravil k nejhlubší jámě těžebního revíru.  celý článek »

Výlet druhého stupně na Hlubokou

vloženo 27. červen 2022

Konec školního roku patří výletům. Také my jsme se na jeden takový vypravili. Ve čtvrtek 23. června naplnili někteří žáci druhého stupně své batohy svačinami a vyrazili do jižních Čech, a sice na zámek Hluboká nad Vltavou. Toto místo pro nás není neznámé, vždyť jsme ho snad všichni viděli v pohádkách Tři bratři nebo Pyšná princezna. Prostory zámku byly ohromující.  celý článek »

Výlet do ZOO Jihlava - I. stupeň

vloženo 13. červen 2022

Ráno 9.6. jsme jeli na školní výlet do ZOO v Jihlavě. Hned za vchodem do zahrady měly svá bydlení v pískovém hradě surikaty. Za nimi se majestátně rozhlížely žirafy a u jejich nohou se páslo stádo zeber. Podle plánu si každá třída zvolila svůj směr prohlídky.  celý článek »

Zážitkový park ,,Zeměráj“

vloženo 4. květen 2022

V úterý 3. května jsme my, žáci 1. stupně z Jankova, absolvovali exkurzi do zážitkového parku v Kovářově. Areálem nás provázela lektorka v kostýmu. Během dopoledne jsme plnili mnoho interaktivních a naučných úkolů zaměřených na poznávání přírody, pohráli jsme si v herní vesnici a luštili jsme hlavolamy. Nejvíce nás zaujala úžasná stezka ,,naboso“. Bosou nohou jsme chodili po písku, kamenech, kládách, šiškách, ale i v blátě. Byla to velká legrace. Další skvělou atrakcí bylo i bludiště z dřevěných klád. Počasí nám přálo a všem se dnešní den plný zážitků moc líbil.     Žáci 1. stupně ZŠ Jankov

Návštěva elektrárny ve Štěchovicích a pivovaru ve Velkých Popovicích

vloženo 29. duben 2022

V pondělí 25. dubna se druhý stupeň jankovské školy vydal na exkurzi. Z Jankova jsme vyjeli v 8 hodin. Nejprve jsme se vydali do vodní elektrárny ve Štěchovicích. Po hodině jízdy jsme dorazili na místo, kde nás pan průvodce dovedl do menšího kina. Tady nám řekl pár úvodních slov a poté jsme zhlédli 3 krátké filmy o elektrárnách. Jiný průvodce nám pak ukázal elektrárnu a její provoz. celý článek »

Ekocentrum Vlašim – exkurze – 1. - 5.tř.

vloženo 25. listopad 2021

Ve čtvrtek 18. 11. 2021 navštívili žáci 1. stupně jankovské základní školy vlašimskou ParaZoo. Po příjezdu byly jednotlivé třídy rozděleny do několika skupin, z nichž každá měla svůj program. Žáci 1. a 2. třídy odhalovali zvířata pomocí smyslů, jako detektivové poznávali různé druhy zvířat. Po programu v učebně si prošli i samotnou zoo. Pro děti ze 3. třídy byl připraven velmi pěkný program ,,Od zrna k bochníku.“ Dozvěděly se vše o cestě zrníčka obilí-přes jeho zasetí a semletí na mouku až k upečení chleba. Samy si vyzkoušely mlácení cepem, zazpívaly si písničky a upekly svůj chlebík, ke kterému dostaly i recept. Všem se program velmi líbil. Žáci ze 4. a 5. třídy soutěžili v programu ,,Riskuj v ParaZoo.“ Byli rozděleni do šesti soutěžních skupin. Každá dostala 4 pracovní listy, do nichž měla zaznamenat informace, které žáci vyhledali ve venkovní části zoo. Veškerou práci dětí řídila paní lektorka. Asi po hodince venkovního pátrání šli všichni do učebny, kde pro ně byla připravena tabule s otázkami. Na ně děti společnými silami odpovídaly. Vítězové byli odměněni samolepkami. Exkurze se povedla a všem se moc líbila.      Žáci 1. stupně ZŠ Jankov

Exkurze II. stupně CHKO Třeboňsko, rybníky, pískovny

vloženo 12. říjen 2020

Okolo Třeboně...

Dne 30.9. 2020 jel celý druhý stupeň ZŠ Jankov na exkurzi po okolí Třeboně. Ráno jsme vyrazili v 7:45 z Jankova. U rybníka Rožmberk už na nás čekala paní průvodkyně se svým psem. Nasvačili jsme se a vydali jsme se pěšky asi 2 km po hrázi rybníka. Paní průvodkyně nám povídala, jak a kdo Rožmberk vybudoval. Asi nejvíce nás upoutaly protipovodňová zábrana a pomník, na němž byly vyznačeny rysky, kam až dosahovala hladina rybníka při povodních v různých letech. Pak už nás čekala několik kilometrů dlouhá procházka, při které jsme viděli písečný přesyp nebo jsme pozorovali rybáře při výlovu jednoho z rybníků. Na konci cesty jsme nasedli do autobusů a přejeli ještě o kus dál, k rybníkům se zajímavými jmény- Láska, Víra a Naděje. Poté už jsme jeli zpátky do Jankova. Ačkoliv jsme byli po celém dni na nohou velmi unavení, nakonec jsme byli rádi, že nás při exkurzi doprovázelo sluníčko.   Pepa Kocourek a Vojta Toula, 8. třída

Exkurze II. stupně České Budějovice

vloženo 8. listopad 2019

Školní den jinak

Ve čtvrtek 7. listopadu se žáci druhého stupně vydali do Českých Budějovic. Všechny čtyři třídy ale neměly vždy stejný program.

Ti starší si nejprve podrobně prošli na budějovickém výstavišti prezentace středních škol „Vzdělání a řemeslo“. celý článek »

Exkurze I.st. do Rodasu Šestajovice

vloženo 25. říjen 2019

Děti navštívily firmu Rodas v Šestajovicích, který má výrobní dílny svíčkárny, mýdlárny, pastelkárny, čokoládovny a minifarmu.

Exkurze Hasík

vloženo 1. říjen 2019

Ve středu 25. září jsme se, již jako žáci třetí a sedmé třídy, vypravili autobusem do Benešova. Tam na nás na stanici hasičského sboru čekali hasiči, z nichž někteří za námi byli v loňském roce ve škole s programem Hasík. Po přivítání jsme začali opakovat to, co jsme probírali při jejich návštěvě u nás v Jankově. Pak nám ukázali hasičskou techniku a vybavení aut. Ve dvou skupinách jsme si prohlédli celou stanici, jejich každodenní zázemí. Také jsme viděli, jakým způsobem se dostávají při ohlášeném výjezdu k technice, sjížděním po tyči. Při rozhovoru jsme se dozvěděli, co vtipného se jim stalo při výjezdech. Na konci exkurze se s námi rozloučili hasičskou houkačkou. Od nich jsme prošli k benešovskému bazénu, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl zpět ke škole. V benešovské stanici HZS se nám moc líbilo.    S. Špačková, K. Vlášková, I. Blažková

Výlet I. stupně

vloženo 20. červen 2019

V úterý 11. června 2019 se žáci 1. – 5. třídy ZŠ Jankov vydali do zábavného parku Fajn park v Chlumci nad Cidlinou. Protože nás čekala dlouhá cesta, vyrazili jsme od školy již před 8. hodinou. Za necelé dvě hodiny jsme byli v cíli. Protože byli všichni účastníci natěšeni na mnoho atrakcí, které nás čekaly, nepřipadala nám cesta v rozpáleném autobuse tak úmorná.

Po zaplacení vstupného se nám brány otevřely a nás čekal den plný zábavy. Hned na začátku jsme stihli divadelní představení „Zábava s balónky“. Po svačině jsme se již po třídách rozprchli na jednotlivé atrakce. Mohli jsme skotačit na spoustě skákacích hradů a trampolín, navštívit park s dinosaury či strašidelné Hmyzárium, které bylo plné hmyzu v nadživotní velikosti. Dále jsme se projeli mašinkou, která nás provezla celým parkem, prošli si indiánské i miniaturní městečko, pobavili se v 10D kině či se zchladili při vodních hrátkách v místním brouzdališti. V zábavném parku bylo spoustu vyžití, a tak nebylo divu, že nám čas rychle utekl a my se museli odebrat k návratu. Cesta domů byla z důvodu velkého parna náročná, ale pocit z krásného výletu jsme si zkazit nenechali.      Mgr. Lucie Macešková

Výlet II. stupně

vloženo 20. červen 2019

Ve čtvrtek 13. 6. jsme se vydali na školní výlet do Prahy. Autobus nás dovezl blízko Vyšehradu, kde náš čekala tříhodinová prohlídka celého areálu. Prohlídka začínala v hradních chodbách, které nás dovedly až do sálu, kde byly originály soch, které můžete vidět na Karlově mostě. Dostali jsme se také na vyhlídku, ze které byl výhled na Pražský hrad, Nuselský most, Petřín i chrám sv. Víta. Dále jsme se procházeli parkem, kde jsme viděli čertovy kameny, vyšehradské opatství i rotundu, kde se nachází dělová koule z třiceliteté války. Podívali jsme se i dovnitř baziliky sv. Petra a Pavla a poté jsme zamířili na vyšehradský hřbitov. Rozdělili jsme se na skupiny a každá skupina dostala od průvodce Vítka tašku, kde byla konev, lopatka, smetáček, svíčka a sirky. Podle mapy, která byla v tašce, jsme měli najít příslušný hrob a postarat se o něj. Viděli jsme například hrob Valdemara Matušky, Vlasty Buriana, Karla Hynka Máchy a Milady Horákové.

Výlet jsme zakončili návštěvou McDonaldu a procházkou v Průhonickém parku, kde byl krásný klid. Výlet se nám všem moc líbil a užili jsme si ho. Budeme se těšit zase za rok.    Nikola Procházková, Adéla Vosecká 8. třída

Výlet 4.třídy do Fajn parku

vloženo 12. červen 2019

Exkurze 1. stupně do ekocentra ve Vlašimi

vloženo 26. březen 2019

26. března navštívil 1. stupeň Podblanické ekocentrum ve Vlašimi.

Exkurze 1. stupně do Prahy - Noemova archa

vloženo 6. listopad 2018

Exkurze 1. stupně do Prahy - Noemova archa

Kdy: 27. 11. 2018

Odjezd z Jankova: v 7.50 hodin

Příjezd do Jankova: 15 hodin

Vstupné. 160 Kč, autobus hradí Klub rodičů

Exkurze II. stupně do Prácheňského muzea

vloženo 1. říjen 2018

16. 10 2018 jede II. stupeň na exkurzi do Prácheňského muzea a do muzea vodní elektrárny v Písku.

Odjezd: 7.45 hodin

Návrat: do 16.00 hodin

Vstup: 90,- Kč, autobus hradí KR.

Školní exkurze pro žáky 1. třídy

vloženo 30. květen 2018

Cíl: Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově (Dětské oddělení)

Datum: 5.6. 2018

Odjezd: v 8:40 z Jankova (pojedeme linkovým autobusem)

Příjezd: ve 12:50 do Jankova (po příjezdu půjdeme na oběd, pak půjdou děti do družiny nebo domů)

Program: -seznámení s nemocničním oddělením

             - ukázka prostor ambulance, lůžkového oddělení,...

             - vtipné představení Doktora Klauna

S sebou: batůžek na záda, svačina, pití, penál (první hodinu se budeme učit)

Doprava: hrazena z Klubu rodičů

 

Exkurze na letiště Václava Havla - 1. stupeň

vloženo 15. květen 2018

Exkurze na letiště Václava Havla - 1. stupeň
Kdy: 9. 5. 2018
Odjezd Z Jankova: v 7.30 hodin
Příjezd do Jankova: ve 14.45 hodin
Vybíraná záloha: 150 Kč, autobus platí Klub rodičů

Výlet 1. stupně do westernového městečka Stonetown

vloženo 9. duben 2018

Výlet 1. stupně do westernového městečka Stonetown
Kdy: 16. 5. 2018
Odjezd z Jankova: v 7.50 hodin
Příjezd do Jankova: v 15.30 hodin
Vybíraná záloha: 350 Kč

« Předchozí strana 1 2 3 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace