Přejít na obsah

Šustův běh

Šustův běh

vloženo 23. září 2023

Šustův běh je správná věc, poběž s námi přes kopec

Tak toto je heslo 10. ročníku Šustova běhu, který se uskutečnil v sobotu 23. září v Jankově. V něm startovalo 106 účastníků ve čtyřech kategoriích (dívky, chlapci, ženy a muži od 16 let věku). Závod se opět konal na trase kolem třech jankovských rybníků, která měří 4 650 metrů. První tři běžci z každé kategorie byli odměněni krásně ozdobenými ovocnými dorty, které jim předali zástupci naší základní školy a Obce Jankov.  celý článek »

Šustův běh

vloženo 29. srpen 2023

Bližší informace v časopisu.

Šustův běh

vloženo 17. září 2022

V sobotu 17. září proběhl v Jankově již 9. ročník tradičního Šustova běhu. Závod se opět konal na trase kolem třech jankovských rybníků, která měří 4 650 metrů. Počasí od rána běhu příliš nepřálo, navíc bylo velmi chladno, a tak se tentokrát v 10 hodin na startovní čáru postavilo jen sedm desítek účastníků. Přesto se zaplnily všechny věkové kategorie: dívky a chlapci do 15 let, ženy a muži.  celý článek »

Osmý ročník Šustova běhu

vloženo 18. září 2021

V sobotu 18. září proběhl v Jankově již 8. ročník tradičního Šustova běhu. Letošní závod se opět konal na nově vybudovaném okruhu, který měří 4 650 metrů. Nejdříve byl odstartován tzv. dětský běh. Ten je určen pro všechny malé běžce do 6 let a žáky prvních tříd, kteří si ještě netroufají na velkou trasu. Za velkého povzbuzování rodičů a podpory sourozenců si do cíle pro čokoládovou medaili s kapříkem doběhlo 11 dětí.

Přestože počasí od rána běhu příliš nepřálo, tak se v deset hodin na startovní čáru postavilo rekordních 127 účastníků. Byli rozděleni do čtyřech kategorií: dívky a chlapci do 15 let, ženy a muži. Všichni běžci v cíli obdrželi kromě pamětní medaile též upomínkové předměty a občerstvení. První tři běžci z každé kategorie byli odměněni krásně ozdobenými ovocnými dorty, které jim předali zástupci naší základní školy. Letos poprvé získali vítězové všech čtyřech kategorií i poháry. Stejně jako loni udělil ředitel závodu čestné uznání běžcům, kterým bylo více než 65 let. Ocenil tak jejich skvělou fyzickou kondici a dobrý příklad pro všechny ostatní sportovce.

Po vyhlášení vítězů následovalo všemi očekávané losování ze startovních čísel. Kromě triček s logem běhu bylo možné vyhrát živé kapry z chovu Líšno a.s. a též poukazy do restaurace U Modré kočky a Zájezdního hostince Starý svět.

Šustův běh je každoročně pořádán za podpory Obce Jankov, sponzorů a partnerů a zaměstnanců školy. Všem tímto děkujeme za pomoc, přípravu a realizaci samotného závodu. Příští ročník Šustova běhu se uskuteční opět v sobotu, tentokrát 17. září 2022.         Kateřina Vesecká

Podívejte se na fotografie ze závodu očima třech různých fotografů. 

Výsledková listina.

 

Sedmý ročník Šustova běhu

vloženo 15. září 2020

Výsledková listina 7. ročníku V galerii si prohlédněte fotografie tří různých fotografů.

V sobotu 19. září se v Jankově konal již 7. ročník tradičního Šustova běhu. Letošní ročník se opět konal na nově vybudovaném okruhu, který měří 4 600 metrů. Nejdříve byl odstartován tzv. dětský běh, kterého se zúčastnilo 12 nadšených sportovců do 6 let. Za velkého povzbuzování rodičů si doběhli pro čokoládovou medaili s kapříkem.  celý článek »

Šestý ročník Šustova běhu

vloženo 21. září 2019

Podívejte se na spoustu fotografií do galerie nejen ze závodu, ale i zázemí kolem běhu a na vypouštění kachen na rybník ze záchrané stanice ve Vlašimi.

Výsledková listina 

V sobotu 21. září se v Jankově konal již 6. ročník tradičního Šustova běhu. Josef Šusta, jankovský rodák, byl významný český rybníkář, který působil jako vrchní správce třeboňského panství a zasloužil se o významný pokrok v chovu sladkovodních ryb. Na jeho počest jsme do loga našeho sportovního pohnutí vybrali veselého kapra, který běží kolem jankovských rybníků. celý článek »

Pátý ročník Šustova běhu

vloženo 2. říjen 2018

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

V sobotu 22. září jsme si opět připomněli významného jankovského rodáka. Josef Šusta byl významný český rybníkář, který působil jako vrchní správce třeboňského panství knížete Jana Adolfa II. ze Schwarzenbergu. Byl otcem historika Josefa Šusty, profesora všeobecných dějin na Karlově univerzitě.

Již pátý ročník běhu se konal na nově vybudované trase kolem jankovských rybníků. Předstartovní atmosféru zpříjemnila svými skladbami hudební skupina Sakramejdlo. Na startovní čáru se v deset hodin dopoledne postavilo rekordních 136 účastníků, kteří byli rozděleni do čtyřech kategorií: dívky, chlapci, ženy a muži.  celý článek »

Čtvrtý ročník Šustova běhu

vloženo 17. červenec 2017

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Okolo jankovských rybníků na památku rybníkáře Šusty

Pětikilometrovou běžeckou trasu, která vede od jankovské školy okolo rybníků Roháče, Hradu a Tobolky, běželo v sobotu 23. září 122 běžců. Zájem amatérských sportovců zůstal i ve čtvrtém ročníku stabilní. Šustův běh se koná na památku jankovského rodáka a významného českého rybníkáře Josefa Šusty. Ten žil v letech 1835–1914, proslavil se jako hospodář na třeboňském panství rodu Schwarzenbergů a jeho odborné práce patří dodnes na celém světě mezi základní literaturu v chovu sladkovodních ryb. celý článek »

Třetí ročník Šustova běhu

vloženo 4. duben 2016

Třetí ročník Šustova běhu se uskutečnil v sobotu 17.září 2016 od 15:00 hod.

Výsledková listina ZDE

Druhý ročník Šustova běhu

vloženo 12. září 2015

 V sobotu 12. září 2015 v odpoledních hodinách se náměstí v Jankově zaplnilo příznivci sportu, aby poměřili své síly v druhém ročníku závodu v běhu na 5 km. Tento závod je pořádán jako vzpomínka na jankovského rodáka Josefa Šustu, významného českého rybníkáře. 

Běžci se registrovali už od 13. hodiny. Aby pro ně čekání na startovní výstřel nebylo příliš dlouhé, mohli navštívit doprovodný program, který pro ně byl přichystán. V budově zdejší školy byla otevřena kavárna, jinde probíhala výstava včelařů. Kapři, které do závodu věnovala společnost Líšno, a.s., plavali v kašně na náměstí. Zde bylo také na  celý článek »

První ročník Šustova běhu

vloženo 31. květen 2014

První ročník Šustova běhu se uskutečnil 31. 5. 2014 v rámci  Oslav 311 let školství v Jankově + 90 let položení základního kamene měšťanské školy.


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace