Přejít na obsah

Třídní akce

SPANÍČKO 3. TŘÍDA

vloženo 8. červen 2023

Tak se nám ještě jednou ve třetí třídě splnilo přání a 2. června jsme se v odpoledních hodinách vrátili do školy, abychom zde společně strávili noc. Poté, co jsme se všichni sešli, jsme si vlastnoručně zadělali těsto na pizzu. Zatímco kynulo, měli jsme další úkol. Došli jsme zasadit malé duby, které jsme již pár měsíců pozorovali ve třídě.  celý článek »

4. třída v přírodě

vloženo 1. červen 2023

4. třída třída se vypravila na přírodovědnou procházku poznávat stromy a byliny

Spaníčko 5. třídy

vloženo 16. květen 2023

Ve čtvrtek 11. 5. 2023 proběhlo spaníčko žáků 5. třídy v ZŠ Jankov.

Společně jsme se sešli v 17:30 u hlavního vchodu školy. Poté jsme se ,,ubytovali“ ve třídě a vyrazili jsme na školní hřiště, kde jsme si zahráli fotbal. celý článek »

Spaníčko 1. třídy

vloženo 16. květen 2023

Hurá, naše třída se konečně dočkala spaní ve škole. Děti se dopředu moc těšily, plánovaly, domlouvaly. Příprava byla veliká stejně jako očekávání. Po přivítání jsme si zorganizovali všechny věci a přichystali jsme se na turnaj v pexesu. Poté jsme si připravili večeři a pak se šli dívat na pohádku, kterou si děti samy zvolily.  celý článek »

Africké dopoledne ve třetí třídě

vloženo 4. květen 2023

Ve středu 26. 4. nás ve třídě čekalo jedno překvapení. Na pianě se nám usadil krásný velký plyšový tygr. Hned nás napadlo, že dnešní dopoledne se budeme opět věnovat nějakému africkému zvířeti. Až později jsme zjistili, že tygr v Africe ve volné přírodě vlastně nežije. Paní učitelka nás touto nápovědou chtěla trochu zmást, jelikož uhodnout dnešního živočicha by nám nedalo velikou práci.  celý článek »

„Povídání o pejskovi a kočičce“ – tematický den u druháčků

vloženo 4. květen 2023

Ve čtvrtek 27. 4. jsme měli ve třídě další den věnovaný večerníčkové pohádce. Zhlédli jsme hned několik dílů. Prvním byl „Jak pejsek a kočička myli podlahu“. Luštili jsme šifru a skládali rozstříhané věty tak, jak šel děj v příběhu. celý článek »

Dopravní hřiště 4. a 5. třída

vloženo 28. duben 2023

Také letos se žáci 4. a 5. třídy ZŠ Jankov zúčastnili dopravní výchovy. Ta se uskutečnila dne 27. 4. 2023 na benešovském dopravním hřišti za přítomnosti preventistky Městské policie Benešov paní Koubové.

Teoretickou část si žáci poslechli již před týdnem ve škole. Na dopravním hřišti si nově získané informace mohli vyzkoušet v praxi. Žáci se po příjezdu rozdělili do dvou skupin. První skupina si vyzkoušela jízdu na kole či koloběžce.  celý článek »

Velikonoce ve 4. třídě

vloženo 16. duben 2023

Ve středu 5. dubna se celé vyučování ve 4. třídě neslo v duchu blížících se Velikonoc. Nejprve jsme se seznámili se svatým týdnem. Paní učitelka nám rozdala do dvojic kartičky, na kterých byl popsán vždy jeden den ze svatého týdne a zajímavé informace o něm.  celý článek »

Druháčkové a Noc s Andersenem

vloženo 5. duben 2023

Také letos jsme se přihlásili do Noci s Andersenem. Celý týden jsme se moc těšili a trošku s obavami jsme vyhlíželi pátek 31. března. Co asi pro nás paní učitelka připravila?

Skoro všichni jsme se sešli v 17:30 ve třídě, kterou jsme proměnili v „bufet se švédským stolem“. Každý z nás si samostatně připravil „veselou večeři“. Toustové chlebíčky se na nás jen smály. celý článek »

Noc s Andersenem ve třetí třídě

vloženo 5. duben 2023

I když se to zdá neuvěřitelné, v pátek 31. března se většina třeťáků nemohla dočkat, až se odpoledne opět vrátí do školy. Mělo to však svůj důvod. V tento den se totiž konala Andersenova noc. Třeťáci ji už jednou zažili a věděli, že je na co se těšit. celý článek »

SETKÁNÍ S PANEM FARÁŘEM

vloženo 28. březen 2023

Ve čtvrtek 23.3. se druháci a třeťáci opět setkali s panem farářem. Tématem tohoto setkání byly Velikonoce. Děkujeme.

Jak jsme hlásili zprávy

vloženo 26. březen 2023

Na úterý 21. března jsme si na hodinu slohu připravovali Televizní noviny, které měly obsahovat novinky z domova i ze světa, informace o počasí a sportu. Na přípravu jsme měli týden. Některé skupinky, které tvořili 2 - 3 žáci, se tohoto úkolu zhostily opravdu skvěle: natočily doprovodné reportáže nebo vyrobily své vlastní rekvizity. Hodinu jsme si moc užili. Doufáme, že si to někdy zopakujeme.    Adéla Zdvihalová, 8. třída

Bruslení v Benešově

vloženo 24. březen 2023

Dne 23. března někteří žáci 8. a 9. třídy navštívili benešovský zimní stadion. Většina žáků nejprve trochu váhala a zvykala si na brusle na nohou postupně, jiní si byli jistí už od začátku. Nejdříve jsme se rozbruslili a poté pro nás paní učitelky měly připravené různé aktivity. celý článek »

Veselé zoubky v 1. třídě

vloženo 22. březen 2023

Ve středu 15. března jsme si společně s dětmi povídali o zoubcích, vyprávěli jsme si, jak je důležité si zoubky čistit a starat se o ně. Zhlédli jsme pohádku o Hurvínkovi, který se o zoubky moc nestaral, ale Mánička mu vše vysvětlila a ukázala. celý článek »

Spaníčko 4. třída

vloženo 14. březen 2023

V pátek 3. března jsme na učení neměli moc pomyšlení, protože už jsme se strašně těšili na večer. Čekala nás totiž noc strávená ve škole. Navíc jsme si s sebou měli přinést baterky, a tak nám vrtalo hlavou, co nás asi čeká. V šest hodin večer jsme se sešli s paní učitelkou a jako první jsme si připravili k večeři tousty. celý článek »

Druháčci a Příběhy včelích medvídků

vloženo 1. březen 2023

V pondělí 20. února jsme se všichni ve třídě proměnili ve čmeláčky, postavičky z oblíbeného dětského večerníčku. Vyrobili jsme si křídla a tykadla. Paní učitelka nám přečetla 1. kapitolu z knížky Jiřího Kahouna Od jara do zimy. Druhou kapitolu jsme si přečetli sami. Poté jsme v textu hledali odpovědi na připravené otázky.  celý článek »

Nakupujeme, prodáváme v 1. třídě

vloženo 1. březen 2023

V rámci finanční gramotnosti se u nás v 1. třídě proměnila některá místa na malé obchůdky. Vyrostl nám tu obchod s potravinami, drogerií a hračkami. Děti si z domova přinesly různé obaly na zboží do prodejen. Samozřejmě nemohly chybět ani pokladny, papírové peníze, peněženky a nákupní tašky.  celý článek »

Masopustní dopoledne v 1. třídě

vloženo 1. březen 2023

Páteční dopoledne (24. února) se v 1. třídě neslo v duchu masopustu. Děti si přinesly krásné masky, seznámily se se základními pojmy a informacemi o masopustním období. Poté si znalosti procvičily formou skládání slov (např. KOBLIHY, MASKY), stříhání, lepení slov dle počtu slabik, čtení textu nebo luštění křížovky.  celý článek »

Masopust v 5. třídě

vloženo 26. únor 2023

Ve čtvrtek 16. 2. 2023 si žáci 5. třídy v tematickém dni připomněli charakteristiku a původ oblíbeného masopustního období. V úvodní hodině vytvářeli žáci myšlenkovou mapu na toto téma. V komunikačním kruhu jsme se pak bavili o charakteristice a původu této již tradiční zábavy. celý článek »

Zdravá svačinka v 1. třídě

vloženo 13. únor 2023

V rámci prvouky si děti 9. 2. měly přinést zdravou svačinku a pití. V předešlých hodinách prvouky jsme si povídali o zdravém jídle a zdravých potravinách. Děti úkol splnily na jedničku. Poděkování patří také rodičům, kteří dětem se svačinou pomohli. Chvíli jsme si svačinky ukazovali, ale chuť nás přemohla, a tak jsme se všichni pustili do jídla. Mňam, to byla dobrota....    Jana Holubová, třídní učitelka 1. třídy


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace