Přejít na obsah

Třídní akce

Tematický den s Machem a Šebestovou 3. třída

vloženo 5. prosinec 2023

V pátek 24. listopadu jsme měli jít s M a Š do zoo. Ale něco bylo jinak, než bylo naplánováno. Každý z nás dostal dopis. Prý se něco děje, nebo spíše neděje…..Za branami zoo je úplné ticho. Co se stalo? Zvířata se ztratila? Utekla? Nebo je někdo ukradl? celý článek »

Osmáci a deváťáci ve votickém kině

vloženo 30. listopad 2023

„Anna is missing“ je název filmu, který 23. listopadu zhlédli jankovští osmáci a deváťáci ve votickém kině. Společně se žáky z Miličína a Vrchotových Janovic viděli příběh dívky, která velice aktivně vystupovala na sociálních sítích a ovlivnila tím životy lidí kolem sebe. Sama za to zaplatila životem svým. Myslím si, že film žáky velmi zaujal, místy i šokoval. Snad si z něj odnesou alespoň malé ponaučení, že sdílet osobní informace na sociálních sítích se nevyplácí.     Olga Kolářová, učitelka ZŠ Jankov

Tematické dopoledne ve čtvrté třídě

vloženo 28. listopad 2023

Na pondělí 20. listopadu jsme se všichni moc těšili. Čekala nás totiž „tak trochu jiná“ výuka. Věděli jsme, že nám paní učitelka přichystala dopoledne s hmyzí tematikou. Ale s jakým druhem hmyzu budeme mít tu čest, jsme se dozvěděli až první hodinu. Nejprve jsme museli doplnit několik vět, ve kterých vždy chybělo jedno slovo.  celý článek »

Svatý Martin v 1. třídě

vloženo 16. listopad 2023

V pátek 10. listopadu 2023 si prvňáčci ZŠ Jankov připomněli svátek sv. Martina. V první hodině jsme si povídali o tom, kdo to vůbec sv. Martin byl, kdy má svátek a jaké jsou symboly tohoto svátku. Také jsme si přečetli legendu o této významné postavě. celý článek »

Hrajeme si na obchod

vloženo 6. listopad 2023
Prvňáčci si při hodině matematiky hráli na obchod. Zábavnou formou si procvičovali sčítání i odčítání do deseti. Nejdříve si museli obchod připravit, nanosit zboží, které budou prodávat, a vyrobit cenovky. Cílem této aktivity bylo procvičit si sčítání a odčítání v praxi, ale také naučit se slušnému chování a komunikaci s druhými.
Markéta Dusilová, třídní učitelka

 

Strašidelná poezie v 5. třídě

vloženo 2. listopad 2023

V 5. třídě máme všichni rádi strašidelné příběhy a úkoly, takže jsme si nemohli nechat ujít příležitost v podobě Halloweenu. Tento děsivý svátek jsme propojili s výukou českého jazyka a čtenářské gramotnosti, takže se celý den nesl v duchu strašidelné poezie. V hodině jsme pracovali hlavně s knihou Můra noční předvánoční od Tima Burtona.  celý článek »

Halloween ve druhé třídě

vloženo 1. listopad 2023

Dne 31. října 2023 na mě ve třídě čekalo velké překvapení. V lavicích seděly samé strašidelné postavičky. Děti měly opravdu moc hezké převleky a byly připravené na halloweenské dopoledne. Plnily různé úkoly, např. skládání klobouků podle abecedy, vyplňovaly pracovní listy s halloweenskou tematikou.  celý článek »

Halloweenská škola angličtiny ve 3. třídě

vloženo 31. říjen 2023

Prvňáčci v mini cirkusu

vloženo 25. říjen 2023

V úterý 7. října do jankovské mateřské školy zavítal mini cirkus. Pozváni byli i prvňáčci z místní školy. Cirkusem nás provázeli cirkusová babička s dědečkem. Děti mohly vidět cvičené pejsky, poníka Buráčka a opičku Žofinku. Představení bylo hezké, vtipné a všem se moc líbilo.

Markéta Dusilová, třídní učitelka 1. třídy

20. říjen – Den stromů ve 3. třídě

vloženo 25. říjen 2023

20. říjen – Den stromů ve 3. třídě

Celý pátek 20. října jsme se věnovali stromům. Povídali jsme si na koberci v kruhu a poté jsme vytvořili myšlenkovou mapu na téma „Stromy“. Každý si musel po škole najít „svůj dopis“ a vyhledávat v něm stromy, mezi nimiž jsme odhalovali vetřelce - keře. Čekal nás i poznávací kvíz. Také jsme napsali pětilístek o svém vybraném stromu. Na závěr si každý vyrobil svůj lapbook věnovaný stromům. Celé dopoledne nám velmi rychle uteklo. A určitě nás čeká další podobný den.    Třetáci a paní učitelka

Návštěva knihovny ve Voticích

vloženo 22. říjen 2023

Ve čtvrtek 11. října 2023 prvňáčci z jankovské základní školy navštívili společně s paní učitelkami knihovnu ve Voticích. Ráno jsme se vydali linkovým autobusem za naším cílem. Po příchodu do knihovny nás přivítala paní Vyhnalová, místní knihovnice. V úvodní části dětem přečetla zajímavý příběh o cestování. Povídali jsme si o tom, kdo by se kam chtěl vydat, jaké zajímavé místo by chtěl navštívit.  celý článek »

Tvorba diorám v 5. třídě

vloženo 19. říjen 2023

V průběhu září a začátkem října se žáci páté třídy zabývali v rámci přírodovědy podnebnými pásy a biomy. A jelikož se jedná o velice kreativní a šikovnou třídu, domluvili jsme se, že téma pojmeme více tvořivě. Žáci se rozdělili do skupin a zvolili si biom, na kterém budou následující hodiny přírodovědy a pracovních činností pracovat. Jednotlivé biomy zpracovali formou diorám. Veškerá tvorba, organizace práce i zajištění materiálu byla na žácích. Musím říci, že se všechny skupiny se svým úkolem popasovaly na jedničku. Na závěr každou diorámu skupiny doplnily referátem a celý projekt jsme zakončili společnou prezentací.   Lucie Žjačíková, třídní učitelka 5. třídy

Na čerstvém vzduchu

vloženo 19. říjen 2023

V pondělí 16. října se žáci ze 4. třídy neučili v lavicích, ale vyrazili do přírody. Cílem cesty byl les, kam jsme mimo jiné nesli dobroty pro zvířátka. Cestou jsme udělali několik zastávek, při kterých jsme se učili o listnatých a jehličnatých stromech či keřích. Měli jsme štěstí a našli jsme i několik hub. Již cestou jsme objevili děravý strom a hned nám bylo jasné, že tento les „opečovává“ datel. Okousané šišky nám dávaly naději, že bychom mohli zahlédnout veverku, a zbytky dolní čelisti dokazovaly přítomnost srn. celý článek »

Červená Karkulka 2. třída

vloženo 26. září 2023

2.třída 25.9. -  Dramatické a výtvarné zpracování pohádky - ČERVENÁ KARKULKA a podzimní mandaly.

Mach a Šebestová u druháčků

vloženo 26. červen 2023

Náš poslední tematický den jsme prožili s Machem a Šebestovou a s jejich příběhem „ Utržené sluchátko“. Vyzkoušeli jsme si, jakou máme paměť a postřeh. Malovali jsme, lepili i zpívali. Užili jsme si spoustu legrace u zpívání a předvádění písničky „My jsme žáci 3. B“.   Jitka Peroutková a žáci 2. třídy

Spaníčko druháčků

vloženo 25. červen 2023

V pátek 16. června jsme letos naposledy spali ve škole. Společně jsme plánovali a přemýšleli….. A napadla nás grilovačka. „Grilovačka na pláži“ – to je nápad. Připravili jsme si plážové deky a pustili jsme si videa s mořskými vlnami a pískem. Rozpálili jsme gril a nakrájeli zeleninu. Grilování se vydařilo. Byla to mňamka. Snědli jsme úplně všechno. Nezbylo vůbec nic. Pak už jen hry, pohádka a spinkání. Co bude příště? To se ještě neví.    Jitka Peroutková a druháčci

Africké dopoledne ve 3. třídě

vloženo 23. červen 2023

Dalším dnem našeho putování s africkými zvířaty se stala středa 21.6. Opět jsme se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací. Tentokrát to bylo o hrochovi.

Učíme se venku 2.třída

vloženo 22. červen 2023

Krásné počasí nám umožnilo se učit venku. Bylo to moc fajn.

Návštěva benešovských hasičů

vloženo 19. červen 2023

Ve čtvrtek 15. června se žáci druhé třídy neučili v lavicích jako jejich spolužáci. V rámci vzdělávacího programu o bezpečnosti jim výuku zpestřil benešovský sbor hasičů. Návštěva zbrojnice a prohlídka prostor, aut a veškerého vybavení této jednotky byla perfektně připravena. Dětem bylo připomenuto, jak se mají chovat a kam volat v nouzi.  celý článek »

Spaníčko 4. třída

vloženo 18. červen 2023

V pátek 16. června 2023 jsme už podruhé v letošním školním roce spali ve škole. V půl šesté jsme se všichni sešli a společně vyrazili na zahradu paní učitelky, kde jsme se pustili do grilování. Každý si přinesl, na co měl chuť, takže nás čekala perfektní večeře. Počasí nás trochu zlobilo, proto jsme se na chvíli museli schovat k paní učitelce domů, kde jsme si zahráli nějaké hry. Déšť naštěstí brzy přešel a na řadě byla bojovka. celý článek »

« Předchozí strana 1 2 3 4 6 9 11 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace