Přejít na obsah

Třídní akce

Jemná motorika netradičně

vloženo 13. únor 2023

Ve čtvrtek 9. února si děti v 1. třídě procvičovaly své prstíky při skládání obrázků, čísel a písmen z čočky, fazolí a žlutého hrachu. Také si vyzkoušely psaní písmenek do mouky. Práce se dětem dařila a bavila je. Děti překvapily skvělou spoluprací a soudržností. Ode mne mají velkou pochvalu.    Jana Holubová, třídní učitelka 1. třídy

Čtvrtá třída se přenesla do středověku

vloženo 13. únor 2023

V pondělí 6. 2. se naše třída přenesla do středověku. Nejprve jsme se vrátili v čase do středověké kuchyně a snažili jsme se zjistit, co středověký člověk jedl a co se naopak na středověkém stole objevit nemohlo. Naše bádání jsme završili ochutnávkou středověkého pokrmu, který pro nás připravila paní učitelka.  celý článek »

Spaníčko 6. třídy

vloženo 1. únor 2023

V pondělí 30. ledna jsme měli společné spaníčko ve škole. Ve třídě jsme si rozložili spacáky a k večeři jsme si přichystali tortilly a čaj. Po skvělém jídle jsme se vypravili na stezku odvahy, kterou jsme si sami připravili. Cesta byla trochu hrůzostrašná, protože nás kluci strašili. Pak jsme si to vyměnili, a tak kluky zase lekaly holky.  celý článek »

3D puzzle v 9. třídě

vloženo 27. leden 2023

Dváťáci stavěli 3D puzzle v rámci PČ.

Poznáváme africká zvířata

vloženo 26. leden 2023

Ve středu 25.1. 2023 se třeťáci z jankovské základní školy opět „podívali do Afriky“. Tentokrát jsme se zaměřili na slony. Abychom se na celé dopoledne náležitě naladili, začali jsme písničkou Pět minut v Africe. Následovala hádanka, která nám prozradila téma dnešního pátrání a bádání. A jak již bylo zmíněno, toto dopoledne nám dělali společnost největší suchozemští savci – sloni.  celý článek »

Druháčci spali ve škole

vloženo 24. leden 2023

Na pátek 20. ledna jsme se moc těšili. Čekalo nás další spaníčko ve škole. Program večera nám paní učitelka nechtěla říct. Pouze naznačila, že nás čeká obr HYCHYKYRYS a víla ŽIŠIČIŘIŠKA.

Po večeři, měli jsme párek v rohlíku, jsme se rozdělili na dvě partičky. První dostala za úkol vytvořit obra a druhá vílu. Samotné tělo obra, který ovládá tvrdé slabiky, je vyrobeno ze dřeva.  celý článek »

Svátek Tří králů v 5. třídě

vloženo 11. leden 2023

Na svátek Tří králů si žáci připomněli původ tohoto svátku. Přečetli si dávný příběh a vyplnili zábavný kvíz a pracovní list. Také zhlédli animovanou pohádku na toto téma. Na závěr si dle příběhu namalovali průvod tří králů, který se všem moc povedl.    M. Dusilová, třídní učitelka

Setkání s panem farářem

vloženo 20. prosinec 2022

Ve středu 14.12. navštívili žáci 2. a 3. třídy ZŠ Jankov místní kostel. Od pana faráře se děti dozvěděly mnoho nových a zajímavých informací o adventu a Vánocích. Pan farář dětem zahrál také na varhany. Největším zážitkem však bylo, když si hru na varhany mohly děti vyzkoušet samy. Při cestě zpět do školy jsme se zastavili na náměstí u betléma, kde si děti zopakovaly a doplnily získané informace. Součástí setkání byla i výtvarná dílna. Tady si žáci nazdobili vánoční baňku. Již nyní se těšíme na velikonoční pokračování.    Za žáky 2. a 3. ročníku Michaela Vosátková a Jitka Peroutková

Večerníček u druháčků

vloženo 13. prosinec 2022

V pondělí 12. prosince nás ve třídě navštívil Večerníček. Připravil si pro nás tajný vzkaz na tabuli, který jsme ve skupinách úspěšně vyluštili. Vyrobili jsme si papírovou čepici i škrabošku s očima ve tvaru hvězdiček. Během celého dopoledne jsme si zahráli plno her i aktivit.  celý článek »

Školní dobrodružství druháčků

vloženo 11. prosinec 2022

Na pátek 2.12. jsme se všichni moc těšili. My totiž strašně rádi spíme ve škole. Dobrodružství začalo už večer cestou do školy. Napadl sníh a silnice pěkně klouzaly.

K večeři jsme si naplánovali palačinky. Mazali jsme si je džemem nebo nutelou a nazdobili je šlehačkou. Byly výborné. Boule jsme měli až za ušima. Paní učitelka i přidělávala další palačinkové těsto. celý článek »

Čertovské dopoledne v 5. třídě

vloženo 6. prosinec 2022

Dne 2. prosince 2022 jankovští páťáci prožili čertovské dopoledne. Všichni jsme se proměnili v čerty. V první hodině se každý čert představil a sdělil ostatním, co má v pekle za úkol a co by si přál v lidském světě změnit. Na toto téma jsme si dlouho povídali. Při tělesné výchově jsme si zahráli samé zábavné hry- např. ,,Na čerta a peklo, ,,Dotkni se nohy a ruky“ apod.  celý článek »

Projektový den ,,Svatý Martin“ v 5. třídě

vloženo 16. listopad 2022

V pátek 11. listopadu měla 5. třída ZŠ Jankov projektový den na téma ,,Svatý Martin“. A tak se celé dopoledne neslo v tomto svátečním duchu.  V první hodině si žáci v kruhu povídali o tom, co si pamatují o sv. Martinovi. Kdo to byl, kde se narodil a čím je pro nás známý. Pak všichni žáci obdrželi pracovní list, ve kterém měli zakroužkovat správné odpovědi na otázky. Odpovědi hledali na chodbě, kde byly nalepené rozstříhané texty příběhu.  celý článek »

Spaníčko 7. třídy

vloženo 16. listopad 2022

Dne 11. listopadu jsme spali ve škole. Sešli jsme se v 18 hodin před hlavním vchodem. Když jsme všichni dorazili do školy, vydali jsme se na strašidelnou stezku. Nejprve jsme chodili po jednom s baterkami, potom jsme vyrazili po dvojicích, ale tentokrát bez baterek. Cestou jsme slyšeli strašidelné zvuky. Abychom se ještě víc báli, vyprávěli jsme si strašidelné příběhy.  celý článek »

Čtvrťáci jsou odborníci na včely

vloženo 14. listopad 2022

V úterý 8. 11. proběhl ve čtvrté třídě dvouhodinový blok přírodovědy, během kterého se žáci dozvěděli spoustu nových informací o včelách. V první části paní učitelka rozdala dětem kartičky s tvrzeními o včelách a děti se musely rozhodnout, jestli považují tvrzení za pravdivá nebo ne. Žijí včely všude na světě? Je v úlu jen jedna královna?  celý článek »

Barevná výtvarná výchova v 5. tř.

vloženo 4. listopad 2022

Halloween v hodinách angličtiny na II. stupni

vloženo 4. listopad 2022

Halloweenská angličtina 3. a 4. třída

vloženo 4. listopad 2022

28. říjen - projekt 4. třídy

vloženo 31. říjen 2022

V pondělí 24. října si jankovští čtvrťáci připomněli blížící se státní svátek. 28. října oslavujeme vznik samostatného Československa. Celé vyučování se proto neslo v duchu prvorepublikové atmosféry. V hodině vlastivědy se žáci pomocí filmových ukázek a fotografií seznámili s událostmi vedoucími ke vzniku Československa a s významnými osobnostmi této doby.  celý článek »

Projektové dopoledne 3. třída

vloženo 20. říjen 2022

Projektového dopoledne ve třetí třídě na téma Africká zvířata - žirafa. 

Ve středu 19. října se třetí třída ZŠ Jankov proměnila v pavilon žiraf. Vešla by se nám vůbec žirafa do třídy? Co vlastně jí? Jak vypadá její jazyk? Na takovéto otázky a spoustu dalších jsme hledali se třeťáky odpovědi. A nejenže jsme se dozvěděli spoustu informací o těchto úžasných tvorech,  celý článek »

PČ 5. třída - výroba kolotoče

vloženo 18. říjen 2022


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace