Přejít na obsah

Třídní akce

Podzim v 1. třídě

vloženo 13. říjen 2022

Výstava jablek

vloženo 12. říjen 2022

V pondělí 3.10. jsme o pracovních činnostech uspořádali třídní výstavu jablek. Nejprve jsme si přisunuli k sobě lavice, na které jsme naaranžovali naše jablíčka, přinesená z domova. Celkem jsme donesli 10 odrůd jablek. Všechna jablíčka jsme označili jmenovkami, pak jsme je rozkrájeli na kousky.  celý článek »

Knihovna Votice 1. třída

vloženo 11. říjen 2022

V pondělí 10. října 2022 se vydala 1. třída ZŠ a MŠ Jankov na návštěvu do votické knihovny. Pro děti byl přichystán velmi pěkný program. Nejdříve všichni společně hledali název ostrova pomocí pohádkových postaviček a písmenek. Když název úspěšně vyluštili, plnili další úkoly. Např. skládání loďky z papíru, malování vlastní pirátské vlajky,…  celý článek »

Výtvarná výchova 6. třída

vloženo 10. říjen 2022

Přírodní barevná škála. 

Žáci 4. třídy si vyzkoušeli volby

vloženo 27. září 2022

 Ve středu 21. 9. 2022 měli žáci 4. třídy příležitost vyzkoušet si volby ve skutečné volební síni. Přípravy začaly už v pondělí a v úterý. V pondělí se žáci v rámci vyučovacích hodin dozvěděli informace o volebním systému ČR a vyrobili si své vlastní občanské průkazy.  celý článek »

Výlet 9. třídy

vloženo 28. červenec 2022

29.06. 2022 se konal třídní výlet a rozlučka 9. třídy v Benešově, S - centrum.

Spaníčko 7. třídy

vloženo 29. červen 2022

Už je to „nějaký pátek“, co jsme naposledy spali ve škole. Proto jsme se všichni těšili na pondělí 27. června, kdy jsme si tuto akci konečně zopakovali. Sešli jsme se v 17.30 ve škole a hned jsme si upravili třídu na nocování. Pak jsme si v kuchyňce připravili večeři-vynikající toasty. Pochutnávali jsme si na nich i ve spacákách. Výborně jsme se bavili u hry „Pravda nebo úkol“, kdy jsme plnili nejrůznější zadání (např. aportovat jako pes, mluvit se zavřenou pusou nebo si upravit svou vizáž). Na závěr večera jsme zhlédli námi vybraný film. I když nám bylo ve vyhřáté škole velké horko, nocování jsme si skvěle užili a těšíme se, že si ho zase brzy zopakujeme.    Žáci 7. ročníku

Spaníčko 6. třídy

vloženo 28. červen 2022

Noc po 7. třídě jsme přespávali ve škole zase my, žáci 6. ročníku. Sešli jsme se okolo 18. hodiny před hlavním vchodem školy. Potom jsme si připravili a upekli pizzy. Po večeři jsme šli na hříště, kde jsme hráli různé hry s míčem. Když jsme se vrátili do školy, připravili jsme si věci na spaní a bavili jsme se u společenských her. Následovalo promítání filmu a ulehnutí do spacáků. Ráno jsme se šli nasnídat. Měli jsme se opravdu královsky-pochutnávali jsme si na ovoci, koláčích, připravili jsme si i hot dogy. Nakonec jsme uklidili třídu a sbalili jsme si všechny věci. Tím ale naše třídní akce neskončila. Dopoledne jsme totiž s paní učitelkou batikovali trička. Moc se nám povedla. Pak jsme se dívali ještě na jeden film. Všichni jsme si společně strávené chvíle moc užili.    Žákyně 6. ročníku

Třídní výlet čtvrťáků

vloženo 23. červen 2022

Ve čtvrtek 16. 6. 2022 se čtvrtá třída ZŠ Jankov společně s paní učitelkou vydala na třídní výlet do Votic.

Odjeli jsme v 8:00 z náměstí z Jankova. Po příjezdu do Votic jsme se vydali na Komenského náměstí, kde nám paní učitelka rozdala do dvojic pracovní listy. Společně jsme plnili úkoly a poznávali historii tohoto města. Prošli jsme se k husitskému kostelu, dál směrem k Masarykovu náměstí, na židovský hřbitov, k místnímu starému pivovaru, k Božímu hrobu a ke klášteru.  celý článek »

Taneční tělesná výchova ve 4. tř.

vloženo 13. červen 2022

Žáci si při hodině TV společně zatancovali. Naučili se základní kroky polky a ploužáku. Nechyběl ani zábavný taneček s míčem. Hodina byla veselá a moc žáky bavila.

Zahradní slavnost IX. třídy

vloženo 26. květen 2022

Spaníčko 4. třída

vloženo 4. květen 2022

Ve čtvrtek 28.4. 2022 všichni čtvrťáci spali ve škole. Téma večera bylo ,,Čarodějnice“.

Velice jsme se na tento den těšili. V 17:30 jsme se setkali před hlavním vchodem školy. Pak jsme se ubytovali ve třídě a vyrazili na hřiště, kde jsme hráli různé hry: vybíjenou, fotbal a jiné pohybové aktivity. Kolem 19:00 jsme se vrátili zpět do školy. Přichystali jsme si večeři a pochutnávali jsme si na řízcích, pizze, pomazánkách, ovoci a bábovkách. celý článek »

Spaníčko 3. třídy

vloženo 3. květen 2022

Konečně jsme se dočkali. My, třeťáci, jsme spali ve škole. Moc jsme se na to těšili a nemohli jsme se dočkat. Sešli jsme se ve čtvrtek 28. dubna v 17.30 ve škole a po uložení věcí a dobrot od maminek jsme šli do tělocvičny hrát vybíjenou. Potom jsme měli chvíli čas a hráli jsme hry, které si někteří spolužáci přinesli z domova. K večeři jsme si udělali párky v rohlíku. První skupina uklidila v kuchyňce, a dokonce připravila i občerstvení na večer. Jedna spolužačka oslavovala, a tak nám s maminkou upekla výborný mechový dort. celý článek »

Čarodějnický den u prvňáčků

vloženo 1. květen 2022

Den Země ve 2. třídě

vloženo 25. duben 2022

Den Země v 1. třídě

vloženo 24. duben 2022

Den Země ve 3. třídě

vloženo 21. duben 2022

Matematika ve 4. třídě

vloženo 20. duben 2022

Měření délky v praxi.

Při hodinách matematiky si žáci 4. třídy vyzkoušeli měřit různé předměty denní potřeby. Jejich rozměry pak zapisovali do tabulky a převáděli je na dané jednotky délky.

 

Večerníček v 1. třídě

vloženo 18. duben 2022

Na naše první společné spaníčko ve škole jsme se moc těšili. Plánovali jsme ho několik dní dopředu. Co si mám vzít s sebou, kde budu spát, vedle koho budu spát, co budu v noci dělat, co budu jíst,… Otázek zaznělo spoustu.

V pátek 8. dubna se děti rozloučily s maminkami a společně jsme připravili třídu na spaníčko. Ve školní kuchyňce jsme si uvařili večeři. Kuřecí řízek s bramborovou kaší a kyselá okurka nám dělaly boule až za ušima. Po úklidu kuchyňky jsme si složili Večerníčkovu čepičku a prohlíželi jsme si knížky s příběhy z televizních večerníčků. Čekaly na nás i hudební hádanky. Uhádli jsme skoro všechny. Také jsme si povídali o našich oblíbených knihách. Před spinkáním jsme koukali na několik dílů známého seriálu „Jen počkej, zajíci!“.Ráno jsme vše zvládli pěkně uklidit. Posnídali jsme skvělou bábovku s čokoládou a začali jsme plánovat další spaníčko. Naše úplně první společná noc ve škole byla super.

Kluk s čepičkou nás provázel i další týden. Skládali jsme puzzle se známými postavičkami, vyrobili jsme stojánek na obrázky, a dokonce jsme zvládli i kouzelné psaní mlékem. Už nyní se těšíme na další společné akce.    Jitka Peroutková, ZŠ Jankov

Druháčci a Budulínek

vloženo 7. duben 2022

Dnešní zastavení v našem celoročním putování mezi pohádkami se odehrálo v malé chaloupce, kde společně bydlí dědeček, babička a jejich Budulínek. Uhodnout dnešní pohádku nebylo jednoduché, ale nakonec jsme se zdárně dobrali k cíli. Že nás čtvrtečním dnem bude provázet pohádka O Budulínkovi, se děti dozvěděly po vyluštění matematické tajenky. Zda se dopočítaly ke správnému názvu, jim nakonec prozradila písnička. Zůstali jsme v hudebním světě a s provizorními bubínky jsme si zabubnovali do rytmu. Následně se děti rozdělily do několika skupinek a společně pracovaly na přiřazování vět k postavám a věcem z pohádky. Poté si vyzkoušely své logické myšlení při slovních úlohách, ne zrovna jednoduchých. Děti si také vyrobily lišku z papíru a připsaly k ní několik vět o jejím životě. A co by to bylo za pohádku O Budulínkovi, kdyby chyběl hrášek. Každá skupinka si tak trochu netradičně „zasadila“ několik hrášků. Nyní budeme pozorovat, jak hrášek klíčí a roste. Za celodenní namáhavou práci jim byla odměnou poslední aktivita. Druháčci při ní pomocí hrášku a párátek vytvořili úžasné stavby. Opět jsme si to dnes všichni náramně užili.           Michaela Vosátková


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace