Přejít na obsah

Třídní akce

Den dětí 3. třída

vloženo 9. červen 2021

Žáci 3. třídy oslavovali Den dětí v přírodě. Slunečnou cestou do Ratměřic a zpět do Jankova plnili zajímavé úkoly. Páteční den se všem moc líbil a už se všichni  těšíme na další prima společné akce. 

Matematika a Pracovní činnosti ve 3. třídě

vloženo 9. červen 2021

 ,,Stavby z krychlí". Propojujeme matematiku s pracovními činnostmi. Stavíme stavby podle plánku a dle své fantazie.

Stavebnice ve 2. třídě

vloženo 7. červen 2021

Naše stavby. Na práci se stavebnicemi se všichni hodně těšili. Rozdělili se do dvojic a vybrali téma staveb, např. farma, letiště, louka a rybník apod..  Skvěle se jim dařila spolupráce. Stavby  byly velmi povedené, děti pracovaly s chutí a z výsledků měly velkou radost. 

4. třída - Chemické pokusy

vloženo 1. červen 2021

Při hodině přírodovědy čekalo na žáky čtvrté třídy malé překvapení. Paní učitelka Peroutková si pro ně připravila pár chemických pokusů. Pokusy byly pro žáky zajímavé a zpestřily jim tak hodinu. Zároveň se jednalo se o takové pokusy, které si děti mohly sami vyzkoušet a dokázaly je i pochopit. Jedním z pokusů byla například lávová lampa nebo šumivá sopka. Dětem se hodina moc líbila.      Lukáš Filip

 

OBDRŽELI JSME DĚKOVNÝ DOPIS

vloženo 3. květen 2021

V pátek 30.4.2021 vystřídala paní učitelku Michaelu Vosátkovou při distanční výuce čarodějnice Háta Pátá. Prvňáčci ale i tak měli spoustu práce. Museli Hátě pomoci se splněním úkolů. Všechno však zvládli na výbornou. Děti si procvičily počítání, čtení, práci s písmenky i čísly a  čarodějnice díky jejich pomoci zvládla vytvořit elixír mládí a krásy. Všichni si to moc užili. Háta byla natolik spokojená, že nám od ní přišel děkovný dopis.

Vážený pane řediteli,

chtěla bych vám touto cestou moc poděkovat. Především tedy vašim prvňáčkům. Dnes mi je totiž paní učitelka propůjčila a oni mi moc pomohli. Všichni se na dnešní večer chystají, jak jen nejlépe dovedou. I já chci být samozřejmě nachystaná, ale hlavně krásná a mladá. Proto jsem po své nadřízené požadovala elixír mládí. Nebylo mi ovšem vyhověno. Abych se k elixíru dostala, musela jsem vyplnit několik úkolů. Do školy již sice chodím 326 let, ale s těmito záludnostmi jsem si poradit nedokázala. Nebýt vašich prvňáčků, nevím, jak by to dopadlo. Byli zkrátka úžasní a i přes ty zatrolené počítače to zvládli perfektně. Překonali všechny nástrahy a pomohli mi získat všechny potřebné ingredience do elixíru. Pak už jen stačilo to správné zaříkávadlo a elixír mládí a krásy byl na světě. A já mohu večer v klidu odletět na koštěti se svými kolegyněmi.

Ještě jednou velké díky. Doufám, že se na vaše šikovné žáčky mohu zase někdy s důvěrou obrátit.

Zdraví, nyní již krásná a mladá, čarodějnice Háta Pátá

V Jankově dne 30. 4. 2021

ADAPTAČNÍ PONDĚLÍ 12. 4. 2021 - 4.třída

vloženo 15. duben 2021

V pondělí bylo nepříznivé počasí, a tak děti strávily první den po delším volnu v prostorách školy. Děti ve třídě měly svůj vlastní program, který vypadal následovně:

V učebně první třídy děti dostaly barevné papírky, na které napsaly, kdo je v období distanční výuky podporoval a jak. Děti zmiňovaly rodiče, sourozence, prarodiče, ale také paní učitelku. Další hra probíhala v prostorách 4. třídy a skládala se ze dvou částí. V první části měla menší skupinka (3 kluci a vedoucí Kačka) za úkol nakreslit „Strom ocenění“. Strom nakreslili na větší papír tak, aby kolem něj bylo dostatečně místa. Zbytek třídy měl sestavit papírový hlavolam, po jehož vyluštění se objevila odpověď: „Jeden za všechny, všichni za jednoho.“  celý článek »

Ledové ozdoby - 2. třída

vloženo 22. únor 2021

Druháčci vyráběli ledové ozdoby.

Přinesli si přírodní materiál (semínka, větvičky, suché květy, šípky, jeřabiny apod.), který naskládali do krabiček, přidali provázky, zalili vodou a dali s paní učitelkou za okna zmrznout. Druhý den si ozdoby  navázali na zábradlí. Měli z nich velkou radost. Doufáme, že jsme na několik dní kolemjdoucím vykouzlili úsměv na tváři...

 

Druháčci venku

vloženo 8. únor 2021

Pozorování zimní přírody, stop zvěře a tvoření písmen ve sněhu.

Tvoření ve druhé třídě

vloženo 8. únor 2021

Zimní královna

Zkoumání smyslů ve druhé třídě

vloženo 8. únor 2021

Naše smysly

VÁNOČNÍ BESÍDKA 1.TŘÍDA

vloženo 20. prosinec 2019

VÁNOČNÍ BESÍDKA 4. TŘÍDA

vloženo 20. prosinec 2019

VÁNOČNÍ BESÍDKA 5.TŘÍDA

vloženo 20. prosinec 2019

V pátek 20. 12. jsme si to ve škole opravdu užili. Učení jsme ten den nechali doma a do školy jsme se výjimečně těšili. Ježíšek nám nadělil spoustu dárečků, bříška jsme si nacpali cukrovím a jinými dobrotami. Zazpívali jsme si koledy, připili si a popřáli do nového roku. Pak už jsme se jen těšili na prázdniny.

VÁNOČNÍ BESÍDKA 3.TŘÍDA

vloženo 19. prosinec 2019

VÁNOCNÍ BESÍDKA 2.TŘÍDA

vloženo 19. prosinec 2019

Čertovský den ve 4. třídě

vloženo 12. prosinec 2019

Již druhým rokem jsme připravovali na Čertovský den, který nastal ve čtvrtek 5. prosince. V celé naší třídě jsme byli domluveni, že tento den přijdeme v čertovských kostýmech. Kdo neměl kostým, tak postačily alespoň čertovské rohy. První hodinu očekávaného dne se všichni čerti sesedli do pekelného kruhu a navzájem jsme se představovali. Poté jsme vymýšleli přání, které bychom chtěli vzkázat kamarádům na zem. Během druhé hodiny nás navštívil opravdový Mikuláš s čerty a andělem - stejně jako každý rok k nám do třídy totiž přišli naši spolužáci z 9. třídy v mikulášských maskách. O matematice jsme počítali příklady s čertovskou tematikou. Také jsme si přečetli příběh o tom, kdo to vlastně byl svatý Mikuláš. Na závěr jsme si všichni zatancovali čertovský taneček a každý z nás dostal sladkou mikulášskou nadílku.     Markéta Dusilová a žáci 4. třídy

2.třída - zdobení perníčků

vloženo 17. listopad 2019

Páteční pracovní vyučování nám zpříjemnila a zpestřila maminka Martínka Lupače. Napekla nám perníčky s vánoční a čertovskou tématikou, připravila polevu a my se mohli pustit do práce. Děti zdobily, ochutnávaly, debatovaly během zdobení o “důležitých“ tématech. Perníčků bylo tolik, že si mohly odnést domů a potěšit své blízké lahodnou dobrotou. Všichni jsme si tuto chvilku užili a paní Lupačové touto cestou děkujeme za nevšední zážitek, protože pro některé děti to bylo úplně první zdobení perníčků.

Halloweenská hodina angličtiny v 9. třídě

vloženo 14. listopad 2019

Halloweenská hodina angličtiny v 8. třídě

vloženo 13. listopad 2019

Halloweenská hodina angličtiny ve 4. třídě

vloženo 12. listopad 2019

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace