Přejít na obsah

Slavnostní předání vysvědčení 9. třídě v zasedací… 21. červen 2019

Aktuální informace

Zápis budoucích prvňáčků do ZŠ Jankov

vloženo 5. duben 2017

   V pondělí 3. dubna a v úterý 4. dubna proběhl na naší škole zápis do první třídy. Během těchto dvou dnů jsme zapsali 17 dětí.

   Třídní učitelka budoucí 1. třídy společně s žáky 4. - 6. ročníku připravila několik stanovišť. Děti malovaly, přiřazovaly, skládaly a řadily obrázky, zavazovaly tkaničky, říkaly básničky nebo zpívaly. Byly šikovné a úkoly zvládly. Na některých byla znát nejistota a obava, zda úkoly splní správně. Za svůj „první školní výkon“ dostaly odměny a dárečky, kterými se chlubily svým rodičům. Pro všechny, kteří zápis připravovali, a pro ty, kteří na zápis přišli, zajišťovali občerstvení žáci 8. třídy.

    Od 2. poloviny dubna budou probíhat setkávání, kde se rodiče s dětmi a se svojí paní učitelkou budou poznávat a zkoušet si „školní život“.

                           Mgr. Václav Nerad, ředitel školy

Oznámení

vloženo 31. leden 2017

Od 1. 2. 2017 bude v první třídě vyučovat Mgr. Lenka Morkesová, která v plném rozsahu převezme úvazek třídní učitelky Mgr. Jany Plačkové. Činnost zdravotní tělesné výchovy bude pokračovat i v druhém pololetí školního roku 2016/2017.

Ples Klubu rodičů

vloženo 30. leden 2017

Lyžařský kurz v Herlíkovicích

vloženo 23. leden 2017

     V sobotu 7. ledna 2017 část žáků ZŠ Jankov odjela na lyžařský výcvik do Strážného v Krkonoších. Cestovali jsme společně s žáky z Dolních Kralovic, ke kterým jsme se připojili. Cesta utekla a už ten den jsme stáli u sjezdovky. Byli jsme rozděleni do tří skupin podle našich schopností a mohli jsme se pustit do lyžování. Nebylo to ale zdaleka tak jednoduché. V lyžařských botách jsme nejdříve museli překonat 50 metrů do kopce, ale ten lyžařský zážitek za to stál. Zbytek týdne probíhal velmi podobně. Přes den jsme si užívali lyžování, večer nás čekala společná zábava v našem hotelu. Někteří z nás se v průběhu týdne vypravili i na běžky, na kterých překonali osmi kilometrovou trasu. Poslední den jsme se naposledy vypravili na svah a ve dvě hodiny už jsme se museli vypravit na zpáteční cestu. Lyžařský výcvik jsme si moc užili a budeme na naše zážitky rádi vzpomínat. Anna Buchalová, Barbora Kocourková, 7. třída

UPOZORNĚNÍ

vloženo 17. leden 2017

Upozorňujeme rodiče na nový kontakt výchovné poradkyně Ivy Chmůrové a školního metodika prevence Jitky Peroutkové - vypmep@jankov.net.

Živý betlém

vloženo 9. prosinec 2016

Dne 22.12. 2016 v ZŠ Jankov nastal poslední předvánoční školní den. Žáci do školy vyráželi vybaveni dobrým jídlem, pitím a dárky, kterými se chystali obdarovat své kamarády, spolužáky i učitele. Vánoční nálada byla ve škole cítit na každém kroku. Ve třídách se vyjímaly nazdobené stromečky a den uplynul v duchu pohodové nálady a veselí. Po obědě však žáci nezamířili domů, ale pustili se do příprav odpoledního programu, který byl opět velmi bohatý. Návštěvníci si mohli ve škole vyzkoušet nejrůznější vánoční zvyky, zakoupit výrobky, které vyrobili zdejší žáci, nebo navštívit kavárnu a zahřát se teplým nápojem. V půl páté už byl čas na vrchol celého programu, kterým je každoročně živý betlém a vystoupení pěveckého sboru. Herci i zpěváci předvedli skvělé výkony a představení mělo velký úspěch. Veříme, že jsme dokázali návštěvníkům navodit vánoční náladu a doufáme, že příští rok nás opět všichni navštíví.

Výzdoba školy

vloženo 8. prosinec 2016

Školní družina vyráběla zimní a adventní výzdobu školy. Jak se to povedlo, se podívejte do galerie.

Mikulášská nadílka

vloženo 7. prosinec 2016

5. prosince chodil Jankovem Mikuláš s andělem a čerty. Naděloval ve školce, žákům 1., 2. a 3. třídy. Nezapomněl se zastavit v obchodech, na obecním úřadě, u pana doktora Čecha, v jídelně,  v domě s pečovatelskou službou i v domově seniorů. Každý musel říct nějakou básničku, hodným rozdával ovoce a perníčky a zlobivým uhlí. Podívejte se na spoustu fotografií do fotogalerie.

Školní kalendář

vloženo 5. prosinec 2016

Nepřehlédněte! Nový školní nástěnný kalendář na rok 2017 je již v prodeji. Je možné jej zakoupit na předvánočních akcích ZŠ a MŠ Jankov nebo přímo ve škole.

Finanční gramotnost

vloženo 5. prosinec 2016

Ve čtvrtek 15. prosince čeká na žáky 8. a 9. třídy poslední beseda ze čtyřdílného cyklu o finanční gramotnosti. Žáci se touto cestou seznamují s pojmy finanční gramotnosti, se zásadami hospodaření s penězi, s různými finančními produkty na trhu i s riziky, která na ně v této oblasti života číhají. Do školy za nimi přijede opět pan ing. M. Donát.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace