Přejít na obsah

Exkurze na letiště Václava Havla - 1. stupeň 9. květen 2018
Výlet 1. stupně do westernového městečka Stonetown 16. květen 2018
Výlet 2. stupně do Prahy- Mumie světa 31. květen 2018
Příměstský školní tábor 2. červenec 2018

Aktuální informace

Informace

vloženo 23. duben 2018

Podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb. školského zákona, vyhlašuji z organizačních a technických důvodů  v pondělí  30. 4. a 7. 5. 2018 volné dny ředitele školy.       Mgr. Václav Nerad

Nové příspěvky ZŠ

vloženo 20. duben 2018

Nový příspěvek  - McDonald´s Cup - http://zs.jankov.net/zakladni-skola/co-se-udalo/skolni-rok-2017-2018

Indiánská matematika v 1. třídě a Den Země 1. a 4. třídy -  http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce

Nové příspěvky ŠD

vloženo 20. duben 2018

Nové akce školní družiny  Slet čarodějnic a Pálení čarodějnic- http://zs.jankov.net/skolni-druzina/aktuality/rok-2017-2018

Exkurze II. stupně do Terezína

vloženo 19. duben 2018

Dne 17. 4. se druhý stupeň ZŠ Jankov vypravil na exkurzi do Malé pevnosti v Terezíně, kde se v období druhé světové války nacházela věznice gestapa. Z Jankova jsme vyjeli kolem osmé hodiny ráno a cesta do Terezína nám trvala dvě hodiny. V jedenáct hodin si nás vyzvedla paní průvodkyně a prohlídka Malé pevnosti začala. Postupně jsme procházeli různými místnostmi, kde byli za druhé světové války v hrozných podmínkách drženi vězni. Prohlédli jsme si hromadné cely i samotky, umývárny a prošli jsme půlkilometrovou podzemní chodbou, která vedla na popraviště. Po skončení prohlídky jsme ještě navštívili zdejší muzeum, ve kterém byly vystaveny předměty související s životem v pevnosti. Poslední částí programu byla návštěva zdejšího kina, kde nám pustili krátký film o historii Terezína. Pak už jsme se museli vydat na cestu domů. Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná.     Veronika Wittnerová, Anna Buchalová, Michaela Dvořáková, Barbora Kocourková, 8. třída

Informace pro rodiče

vloženo 18. duben 2018

V úterý 24. dubna 2018 bude v Jankově přerušena dodávka elektrického proudu. Provoz základní školy, mateřské školy i školní jídelny nebude výrazněji omezen.

Trénink na 5. ročník Šustova běhu

vloženo 15. duben 2018

TĚŠÍME SE NA ŠUSTŮV BĚH

 Již podruhé  jsme se v pátek 13.  dubna sešli, abychom se společně vydali na trasu Šustova běhu. Přidejte se s k nám! Vyrážíme každý pátek ve 13:30 od tělocvičny. Můžete se s námi tréninkově proběhnout nebo třeba jen příjemně projít a vychutnat si jarní přírodu. Zúčastnit se může každý, i váš čtyřnohý kamarád.

Příměstský školní tábor

vloženo 11. duben 2018

Předběžně upozorňujeme rodiče na možnost umístit své dítě do příměstského školního tábota v termínu 2. - 4. července 2018.

Informace pro rodiče

vloženo 10. duben 2018

Návod na odvšivení doporučený odborníky KHS Středočeského kraje:

Jak vůbec poznáte, že má vaše dítě skutečně vši?
Podívejte se do vlasů a možná na nepříjemného parazita rovnou narazíte. Děti také bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě. Na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa.

Někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání. Způsobuje ho prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele. Pouhým pohledem, případně pomocí lupy můžete veš v hlavě najít ve třech stadiích - dospělá veš - její vajíčka, hnidy - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit, hnidy jsou hnědá vajíčka těsně přiléhající k vlasům. Vši je kladou blízko k pokožce hlavy. Pokud už máte diagnózu pedikulóza, jak zavšivení lékaři říkají, stanovenu, nezbývá než začít s odstraňováním hmyzu. Postupujte následovně.

  celý článek »

Každý něco dokážeme

vloženo 6. duben 2018

Dne 27. 3. 2018 se jako každý rok uskutečnila v ZŠ Jankov akce s názvem ,,Každý něco dokážeme“. Během úterního odpoledne mohl kdokoliv navštívit naši školu a zúčastnit se zdejšího programu. Každá třída ve škole se proměnila v dílnu, ve které jste si mohli vyrobit nejrůznější drobnosti pro radost. Někteří pletli pomlázky, jiní zase zdobili perníčky, malovali kraslice a drátovali vajíčka. Možností zde bylo spoustu. Každý si pak své výrobky mohl odnést domů.

K nahlédnutí byly také vystaveny fotokroniky jankovské školy a školní kalendáře. Dospělí si tak mohli připomenout své dětství ve školní lavici. Nechyběla ani školní kavárna, ve které obsluhovali zdejší žáci a učitelé. Na návštěvníky zde čekala sladká tečka na závěr. Palačinkám a lívancům neodolal téměř nikdo. Doufáme, že pro naše hosty bylo toto odpoledne stejně příjemné jako pro nás. Veronika Lišková, Vendula Matoušková 7. třída

 

Noc s Andersenem

vloženo 5. duben 2018

Dne 23. 3. 2018 se v ZŠ Jankov konala noc s Andersenem. Žáci druhého stupně, kteří se chtěli akce zúčastnit, se sešli s paní učitelkou v 18 hodin ve škole. Hned po příchodu jsme si udělali k večeři toasty a ve chvíli volna jsme si společně zatančili podle choreografie na youtube.

Pak už nastal čas na čtení, takže jsme si sedli do kroužku a společně si přečetli detektivní povídku od Agathy Christie s názvem Lernská hydra. Ke konci povídky jsme zkoušeli hádat, kdo je ve skutečnosti vrahem. celý článek »

« Předchozí strana 1 2 3 4 5 9 13 17 Další strana »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace