Přejít na obsah

Aktuální informace

Hurá na prázdniny!

vloženo 30. červen 2024

Přejeme všem žákům i pedagogům krásné prázdniny plné odpočinku, zážitků a radosti.

Jankovská olympiáda

vloženo 26. červen 2024

Školní olympiáda se letos zase vydařila! V tomto roce žáci zdejší školy bojovali o prvenství v jednotlivých kategoriích ve středu 26. června. Po úvodním slovu ředitele školy a starostky obce se děti odebraly na místní hřiště, kam za nimi doputoval také olympijský oheň. Soutěžilo se např. v hodu kriketovým míčkem, v plazení nebo ve skákání v pytli. Jiní poměřili síly v hodu na koš nebo v běhu. Své ratolesti přišli podpořit také rodiče, kteří svými výkony přinesli body některým třídám. V 1. kategorii se na 3. místě umístila mateřská škola, druhou příčku obsadili prvňáci. Vítězi nejmladší kategorie se stali druháci. První příčku ve 2. kategorii obsadili žáci pátého ročníku, druzí skončili čtvrťáci a na třetím místě se umístili žáci ze třetí třídy. Osmáci se stali vítězi 3. kategorie. Za nimi se umístili sedmáci a třetí pozici obsadili šesťáci. Všem soutěžícím děkujeme za bojovného ducha a rozhodčím za spravedlivé posuzování jednotlivých disciplín. Zapomenout nesmíme ani na žáky 9. ročníku, kteří se na přípravě olympiády podíleli. Tak zase za rok na viděnou na jankovském sportovišti!

Olga Kolářová, ZŠ Jankov

Doctor Dancer tancoval v Jankově

vloženo 25. červen 2024

V pondělí 17. června naši školu navštívil Doctor Dancer, který si pro nás připravil taneční program. Zúčastnili se ho žáci 1. - 3. třídy a 4. - 6. třídy. V 8.30 se první skupina shromáždila v tělocvičně, kde se taneční program uskutečnil. Taneční lekce každé skupiny trvala hodinu. Doctor Dancer měl pro nás připravenou choreografii. Tancovali jsme různé taneční styly a učili se nové pohyby. Moc nás to bavilo a už teď se těšíme na další společné tancování.    Anička Křiváčková, 6. třída

Pochod po stopách bitvy u Jankova 22. ročník

vloženo 22. červen 2024

Pochod Po stopách bitvy u Jankova letos proběhl 8. června na svátek sv. Medarda, ale na účasti turistů se to nijak neprojevilo. Případného deště se nikdo nebál. Bylo krásné slunečné počasí a cesta více než stovce turistů, podle mnoha referencí, ubíhala docela příjemně. Na některých stanovištích čekali žáci a žákyně jankovské školy se svými informacemi o dávné bitvě. Do cíle dorazilo i 5 cyklistů, kteří si zvolili tu nejdelší trasu. Velká účast byla na trase pro ty nejmladší turisty, především předškolního věku.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě této akce a bez jejichž nadšení by bylo obtížné pochod zorganizovat.   Za pořadatele J. Sochůrková, ZŠ Jankov

Výlet 1. stupně na Staré Hrady

vloženo 21. červen 2024

Žáci z Jankova navštívili kouzelný svět na hradě a zámku Staré Hrady

Ve čtvrtek 13. června 2024 se žáci 1. - 5. třídy Základní školy Jankov vydali na nezapomenutelný výlet na hrad a zámek Staré Hrady. Byl to den plný zábavy, dobrodružství a nových zážitků.

Cíl našeho výletu měl několik částí. Zámecké sklepení nás zavedlo do pohádek čaroděje Archibalda, kde jsme obdivovali rodinku vodnického krále Škebly a princezny Ráchandy, domácnost starohradského obra Zelijáše, sluj velkého ochočeného draka Třífrňáka a mnoho dalšího. celý článek »

Návštěva hasičů v Benešově

vloženo 21. červen 2024

V rámci programu „Hasík“ jsme se s 2. třídou ze ZŠ a MŠ Jankov vydali na slíbenou návštěvu k hasičům do Benešova. Čekalo nás velmi milé přivítání a hned poté jsme se vydali prohlédnout si veškerou techniku a zázemí. Nejvíce jsme si však užili hrátky s vodou, zkusili si stříkání hadicí a nakonec jsme běhali ve vodní mlze. Počasí nám přálo, bylo horko, takže dětem sprška přišla vhod.  celý článek »

Spaníčko čtvrťáků

vloženo 21. červen 2024

Konec školního roku už si bez spaníčka ani neumíme představit. A tak jsme se sešli v pátek 14. června v 18.00 ve škole, abychom si to poslední letošní pořádně užili. Jakmile jsme byli všichni, na nic jsme nečekali a vrhli se na přípravu večeře. Tentokrát jsme si vymysleli hamburgery, a byla to skvělá volba. Moc se nám povedly a všichni jsme si pochutnali. Po večeři jsme využili krásného počasí a vydali se ještě na chvilku do přírody.  celý článek »

Nový příspěvek školní družiny

vloženo 20. červen 2024

Turnaj ve vybíjené 20. 6.

Bowling ve Voticích 4. 6. 

Smažení kosmatic 5.6.

Spaníčko 3. třídy

vloženo 20. červen 2024

Pátek 14. června – to bylo datum, na které jsme se už několik dlouhých dní velmi těšili. SPANÍČKO! Věděli jsme, že nás čeká večerní bojovka po škole a k večeři pizza. Po výborné večeři jsme po skupinkách procházeli potemnělou školou a plnili jsme 10 úkolů. Při nich jsme získávali indicie k odhalení pachatele. Povedlo se … pachatele našli všichni. V pyžamech a ze spacáků jsme se potom dívali na Robinsona Crusoe. Moc jsme si spaníčko užili a už nyní se těšíme na další. UŽ ČTVRŤÁCKÉ!   Žáci 3. třídy a Jitka Peroutková

Pyžamový den

vloženo 18. červen 2024

« Předchozí strana 1 2 3 4 5 6 8 Další strana »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace