Přejít na obsah

Pečení cukroví ve ŠD 9. prosinec 2019
Zájezd do Drážďan 13. prosinec 2019
Posezení ve ŠD - čekáme na Ježíška 17. prosinec 2019
Vánoční odpoledne se ZŠ Jankov 19. prosinec 2019
Zpěv koled v kostele I. stupeň 19. prosinec 2019

Aktuální informace

Nové postavy do betléma

vloženo 6. prosinec 2019

Letos jsme ve školní družině obnovili tři staré postavy z našeho batléma, aby jim to o vánocích slušelo. Přibyly nám další dvě nové postavičky, ve kterých se může kdokoliv vyfotit a stát se  novým členem našeho betléma.

Mikulášská nadílka

vloženo 6. prosinec 2019

Jako každoročně naši děváťáci zorganizovali průvod svatého Mikuláše s andělem a čerty po Jankově. Navštívili děti 1., 2. a 3. třídy, mateřské školy. Dále došli do školní jídelny, do domu s pečovatelskou službou, na obecní úřad,  k lékaři, do obchodů a do domova senirů. Skoro každý si vzpomněl na nějakou básničku nebo písničku a dostal za ní sladkou odměnu ve formě perníčku, které pekly děti ze školy.

Nové příspěvky na stránkách

vloženo 5. prosinec 2019

Nové příspěvky:

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/fotogalerie/2019-2020/peceni-pernicku-a-zdobeni-stromecku

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/aktuality/2019-2020 - čertovská diskotéka

Zahájení plaveckého výcviku 2. a 3. třída

vloženo 4. prosinec 2019

Podívejte se na fotografie ze zahájení plaveckého výcviku 2. a 3. třídy.

3. třída Matematika

vloženo 3. prosinec 2019

Obchůdky - opakování sčítání a odčítání v číselném oboru 0 - 100

5. třída Český jazyk

vloženo 3. prosinec 2019

Procvičování mluvnické kategorie u podstatných jmen.

Adventní jarmark

vloženo 29. listopad 2019

Základní škola ve spolupráci s Obcí Jankov opět letos uspořádala před začátkem adventního období školní jarmark, který byl tradičně zakončen slavnostním rozsvícením vánoční výzdoby na náměstí.

Letos se tato oblíbená akce uskutečnila ve čtvrtek 28. listopadu. Ve vyzdobených třídách si návštěvníci mohli zakoupit krásné adventní věnce, vánoční ozdoby a nejrůznější dekorace, které vyrobili žáci během školních dílen z papíru, perníku nebo jehličí. V prodeji byl také nový školní kalendář, na jehož výtvarné stránce se podíleli žáci ze všech tříd, školní družiny i děti z mateřské školky. Atmosféru adventu podpořily vánoční zvyky, které si každý návštěvník mohl vyzkoušet. Krájela se jablíčka, házelo se střevícem, nechybělo ani pouštění ořechových lodiček.  celý článek »

Vánoční odpoledne se ZŠ Jankov

vloženo 29. listopad 2019

Výročí sametové revoluce v jankovské škole

vloženo 28. listopad 2019

S velkým předstihem jsme se zamýšleli nad tím, jak se žáky školy připomenout 30. výročí sametové revoluce. Zalíbila se nám nabídka projektu Jeden svět na školách a rozhodli se ji přijmout.

V hodinách společenskovědních předmětů – v občanské výchově, dějepise a vlastivědě – jsme se žáky procházeli toto významné období našich dějin. Ve čtvrtek 14. listopadu jsme promítli žákům 2. stupně film, který formou deníku maturantky mapoval rok 1989. Otevřel pro děti nové pohledy na tuto dobu a donutil je o ní přemýšlet. Ptali se nás vyučujících, ale i našeho hosta, který do školy přijel na odpolední besedu. Byl jím pamětník pražských listopadových událostí pan Jiří Hejlek. Uvedl události do souvislostí a poodkryl i své vzpomínky na jednání počínajícího Občanského fóra v Praze. Součástí aktivit byla i instalace dobových plakátů a fotografií na chodbě školy. Nechyběly ani svazky klíčů, které se staly symbolem sametové revoluce.    J. Sochůrková

2. třída Prvouka

vloženo 27. listopad 2019

Ovoce a zelenina. Čí chuťové pohárky zvítězí?

 

« Předchozí strana 1 2 3 4 8 14 21 27 Další strana »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace