Přejít na obsah

ŠD - Vybíjená Kdo si chce zasportovat 17. červen 2021
ŠD - Vybíjená Kdo si chce zasportovat 24. červen 2021
28. – 29. 6. třídní výlet 9. třídy 28. červen 2021
ŠD - Piknik v přírodě 29. červen 2021
Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy v sále OÚ 30. červen 2021

Aktuální informace

Cesta kolem světa

vloženo 8. červen 2018

      SDH Jankov, Klub rodičů při ZŠ a MŠ Jankov a Obecní úřad v Jankově spolupořádali perfektní akci ke Dni dětí. Sešlo se cca 90 dětských účastníků s doprovody rodičů, babiček, tetiček atd.... Akce se vydařila a všichni byli spokojeni. Navíc ještě pořadatelé zajistili krásné počasí.

Sběr starého papíru

vloženo 7. červen 2018

Příměstský tábor

vloženo 5. červen 2018

Vzhledem k nízkému počtu přihlášených dětí se tábor v letošním školním roce nekoná. Ke 4. červnu je přihlášených pouze 5 dětí.

Rostou!

vloženo 25. květen 2018

       Nebojte se s námi v pátek vydat na trasu Šustova běhu. Nemusíte běžet, postačí rychlá chůze. Tenhle krásný kousek roste přímo u cesty. Příště se opět sejdeme v pátek 1. června ve 13:30 před tělocvičnou. Pro všechny účastníky bude tentokrát  v cíli připravena sladká odměna.

Den matek

vloženo 11. květen 2018
      V pátek během pracovních činností vyrobili naši šikovní prvňáčci krásné kytičky pro své maminky k svátku. 
Přejeme všechno nejlepší ke Dni matek.

Nové příspěvky ZŠ

vloženo 20. duben 2018

Nový příspěvek  - McDonald´s Cup - http://zs.jankov.net/zakladni-skola/co-se-udalo/skolni-rok-2017-2018

Indiánská matematika v 1. třídě a Den Země 1., 4. a 8. třídy -  http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce

Exkurze II. stupně do Terezína

vloženo 19. duben 2018

Dne 17. 4. se druhý stupeň ZŠ Jankov vypravil na exkurzi do Malé pevnosti v Terezíně, kde se v období druhé světové války nacházela věznice gestapa. Z Jankova jsme vyjeli kolem osmé hodiny ráno a cesta do Terezína nám trvala dvě hodiny. V jedenáct hodin si nás vyzvedla paní průvodkyně a prohlídka Malé pevnosti začala. Postupně jsme procházeli různými místnostmi, kde byli za druhé světové války v hrozných podmínkách drženi vězni. Prohlédli jsme si hromadné cely i samotky, umývárny a prošli jsme půlkilometrovou podzemní chodbou, která vedla na popraviště. Po skončení prohlídky jsme ještě navštívili zdejší muzeum, ve kterém byly vystaveny předměty související s životem v pevnosti. Poslední částí programu byla návštěva zdejšího kina, kde nám pustili krátký film o historii Terezína. Pak už jsme se museli vydat na cestu domů. Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná.     Veronika Wittnerová, Anna Buchalová, Michaela Dvořáková, Barbora Kocourková, 8. třída

Trénink na 5. ročník Šustova běhu

vloženo 15. duben 2018

TĚŠÍME SE NA ŠUSTŮV BĚH

 Již podruhé  jsme se v pátek 13.  dubna sešli, abychom se společně vydali na trasu Šustova běhu. Přidejte se s k nám! Vyrážíme každý pátek ve 13:30 od tělocvičny. Můžete se s námi tréninkově proběhnout nebo třeba jen příjemně projít a vychutnat si jarní přírodu. Zúčastnit se může každý, i váš čtyřnohý kamarád.

Informace pro rodiče

vloženo 10. duben 2018

Návod na odvšivení doporučený odborníky KHS Středočeského kraje:

Jak vůbec poznáte, že má vaše dítě skutečně vši?
Podívejte se do vlasů a možná na nepříjemného parazita rovnou narazíte. Děti také bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě. Na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa.

Někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání. Způsobuje ho prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele. Pouhým pohledem, případně pomocí lupy můžete veš v hlavě najít ve třech stadiích - dospělá veš - její vajíčka, hnidy - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit, hnidy jsou hnědá vajíčka těsně přiléhající k vlasům. Vši je kladou blízko k pokožce hlavy. Pokud už máte diagnózu pedikulóza, jak zavšivení lékaři říkají, stanovenu, nezbývá než začít s odstraňováním hmyzu. Postupujte následovně.

  celý článek »

Každý něco dokážeme

vloženo 6. duben 2018

Dne 27. 3. 2018 se jako každý rok uskutečnila v ZŠ Jankov akce s názvem ,,Každý něco dokážeme“. Během úterního odpoledne mohl kdokoliv navštívit naši školu a zúčastnit se zdejšího programu. Každá třída ve škole se proměnila v dílnu, ve které jste si mohli vyrobit nejrůznější drobnosti pro radost. Někteří pletli pomlázky, jiní zase zdobili perníčky, malovali kraslice a drátovali vajíčka. Možností zde bylo spoustu. Každý si pak své výrobky mohl odnést domů.

K nahlédnutí byly také vystaveny fotokroniky jankovské školy a školní kalendáře. Dospělí si tak mohli připomenout své dětství ve školní lavici. Nechyběla ani školní kavárna, ve které obsluhovali zdejší žáci a učitelé. Na návštěvníky zde čekala sladká tečka na závěr. Palačinkám a lívancům neodolal téměř nikdo. Doufáme, že pro naše hosty bylo toto odpoledne stejně příjemné jako pro nás. Veronika Lišková, Vendula Matoušková 7. třída

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace