Přejít na obsah

Aktuální informace

Adventní jarmark

vloženo 30. listopad 2018

Podívejte se na fotografie z páteční akce naší školy.

Krátké video je ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=Ex-wU_zGpuo&feature=youtu.be

     Základní škola ve spolupráci s Obcí Jankov již řadu let pořádá před začátkem adventu školní jarmark, který tradičně zakončuje slavnostní rozsvícení vánoční výzdoby na náměstí.

      Letos se tato akce uskutečnila v pátek 30. listopadu. V jednotlivých třídách si návštěvníci mohli zakoupit adventní věnce, vánoční ozdoby a nejrůznější dekorace, které vyrobili žáci během školních dílen. V prodeji byl také náš nový školní kalendář. Atmosféru adventu podpořily vánoční zvyky, které si každý návštěvník mohl vyzkoušet. Krájela se jablíčka, házelo se botou a nechybělo ani pouštění ořechových lodiček. Občerstvení jako vždy poskytla školní kavárna, kde na návštěvníky čekaly čerstvé palačinky i výborné domácí řezy a věnečky. V pět hodin ale nastal čas přesunout se ven ke dřevěnému betlému, protože mělo následovat slavnostní rozsvícení vánoční výzdoby v celém Jankově. Nejdříve jsme si poslechli několik písní, které zazpívali žáci druhého stupně, a pak už se celý Jankov rozzářil. Bylo to krásné odpoledne a všichni se těšíme, až se 20. prosince sejdeme v jankovské škole znovu a strávíme společný vánoční den v třídním kolektivu a odpoledne zhlédneme vánoční představení.    Nikola Švestková, 7. třída

Sálová kopaná

vloženo 30. listopad 2018

Ve čtvrtek 29.11. 2018 se naše škola zúčastnila turnaje v sálové kopané. Naši školu reprezentovali Samuel Robertson, Štěpán Zoul, Vendula Matoušková, Veronika Lišková, Petr Toula, Tomáš Bartůněk, Lukáš Vaňourek, Filip Vaňourek, Viktor Liška a Albert Pospíšil. V pětičlenné skupině jsme skončili na 3. místě. Filip Vaňourek byl vyhlášen nejlepším brankářem.

100. výročí republiky

vloženo 20. listopad 2018

Podívejte se ještě na krátké video, jak jsme zahajovali československou hymnou oslavy 100. výročí republiky u nás ve škole.

https://youtu.be/6vlu-SAdELE

 

Nový příspěvek KR

vloženo 27. říjen 2018

Nový příspěvek v sekci Klubu rodičů Lampionový průvod a Podzimní dětský bazárek- http://zs.jankov.net/klub-rodicu/informace/aktualni-informace

Osmičkový expres

vloženo 26. říjen 2018

Podívejte se na fotografie do fotogalerie.

Další fotografie jsou ZDE.

Sázení lip je ZDE.

Fotografie z odpoledního programu ZDE

Obec Jankov a Základní škola a mateřská škola Jankov zvou všechny občany na Oslavy 100. výročí založení republiky, které se uskuteční v tento pátek 26. října.

V 8 hodin proběhne slavnostní zahájení v budově školy společným zpěvem národní hymny. Poté zveme všechny k návštěvě tříd, ve kterých si žáci připravili výstavy k významným výročím a ke stoleté historii republiky z nejrůznějších oblastí (např. sportu, hudby, techniky i stravování), tematicky spojené pod názvem Osmičkový expres.

Během pátečního dopoledne bude u rybníka Roháče vysazeno 11 lip republiky a v rámci akce Český den s českými vlajkami proběhne výzdoba budov školy a obce. Pro návštěvníky akce bude připraveno malé staročeské pohoštění a možnost vyrobit si státní vlajku pro vlastní výzdobu.

V odpoledních hodinách budou v obcích Odlochovice a Bedřichovice položeny věnce u památníků obětí 1.světové války, v Jankově proběhne slavnostní akt v 16:30. Poté bude v 17:00 hodin odsloužena v kostele Narození sv. Jana Křitele mše svatá.

Celý den zakončí taneční zábava s pohoštěním v sále OÚ Jankov, která začne v 18:30.

Nové příspěvky ŠD

vloženo 19. říjen 2018

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/aktuality/2018-2019

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/vselijake-tvorenicko/krouzek-rostlinka

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/vselijake-tvorenicko/klub-zabavne-logiky-a-deskovych-her

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/vselijake-tvorenicko/vselijake-tvorenicko

Nové příspěvky ZŠ

vloženo 15. říjen 2018

Nové příspěvky v sekci: http://zs.jankov.net/zakladni-skola/co-se-udalo/skolni-rok-2018-2019

http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce

 

 

Obědy pro děti 2018

vloženo 2. říjen 2018

V prvním pololetí školního roku 2018/2019 nebyl  naší škole  udělen příspěvek z projektu Obědy dětem od nadace Drab Foundation. Tento příspěvek na odběr obědů vybraným rodinám nebude od září 2018 poskytován. Pokusíme se v roce 2019 opět tuto dotaci získat.

Plavání 2. a 3. třídy

vloženo 1. říjen 2018

Žáci 2. a 3. třídy se v období od 10. 9. 2018 do 26. 11. 2018 zúčastní plaveckého kurzu v bazénu v Benešově. Doprava žáků bude hrazena dotací MŠMT v rámci rozvojového programu " Podpora výuky plavání v základních školách v roce 2018 (III. etapa)", č.j.: MSMT-10011/2018-1.

Podívejte se do fotogalerie, jak to našim žáčkům jde.

První školní den v jankovské škole

vloženo 23. září 2018

Ráno 3. září před osmou hodinou se začalo plnit jankovské náměstí dětmi, rodiči i učiteli. Skoro všichni se na začátek nového školního roku těšili. V 8:00 hodin se zcela zaplnil sál OÚ Jankov, ve kterém se každoročně nový školní rok zahajuje. celý článek »

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace