Přejít na obsah

Aktuální informace

VESELÉ ZOUBKY V 1. TŘÍDĚ

vloženo 25. březen 2024

Ve středu 20. března 2024 si prvňáčci připomněli, jak je důležité starat se o své zoubky. Povídali jsme si o nich a ukázali jsme si, jak si je máme správně čistit, kolikrát za rok bychom měli chodit na prohlídku k zubaři. Zkrátka jsme si řekli vše, co bychom měli pro krásný a zdravý úsměv udělat.

Na památku z tohoto dne si všechny děti odnesly dárkovou taštičku se zubní pastou, kartáčkem na zuby a záložkou.    Za 1. třídu třídní učitelka Markéta Dusilová

 

Moje tělo netradičně - 2. třída

vloženo 20. březen 2024

V rámci prvouky a povídání si o našem těle jsme si ve třídě vytvořili dvě postavy v životní velikosti. Rozdělili jsme se totiž na dvě skupiny, zvolili si kamaráda a obkreslili ho na papír. Pak jsme popsali jednotlivé části těla. Protože nám ale nebylo jasné, jak tělo drží pohromadě, následovalo další povídání o kostech a kloubech. Poté jsme vytvořili naše „ Kostíky“, kteří dostali i své jméno. Také jsme si vyrobili zdravotnické kufříky první pomoci. Myslíme si, že se nám vše moc povedlo a společně se nám hezky pracovalo.   žáci 2. třídy a tříd. učitelka Jana Holubová

Páťáci se seznamují s fyzikou

vloženo 19. březen 2024

Žáci 5. třídy se seznámili se jednoduchými lidskými stroji v praxi. Ukázali jsme si, jak funguje jednozvratná i dvojzvratná páka, nakloněná rovina a kladka, a žáci si vše sami vyzkoušeli.

 

Muzeum v 5. třídě

vloženo 7. březen 2024

V pondělí 4. března 2024 se naše třída proměnila v muzeum. Od paní učitelky jsme dostali za úkol přinést z domova věci, které už jsou hodně staré, ale klidně i věci, které sice zase tak staré nejsou, ale dnes už je nepoužíváme. Úkol jsme splnili a naše třída se zaplnila spoustou zajímavých předmětů. Než jsme se ale pustili do vytváření našeho muzea, potřebovali jsme se dozvědět, jak to ve skutečném muzeu chodí.  celý článek »

Tematický den 3. třídy s Machem, Šebestovou a tetou Vilmou

vloženo 28. únor 2024

V pondělí 19. února jsme se vypravili na cestu. Cíl nikdo z nás zatím neznal. Nejprve jsme si povídali, čím nejraději cestujeme. Vlakem? Autobusem? Lodí? Letadlem? To, kam se tentokrát vypravíme, jsme stále nevěděli. Museli jsme to vyluštit. Naše znalosti z ČJ a M nám pomohly zjistit, že se podíváme za tetou Vilmou. Ale kam? Díky dalšímu dílu Macha a Šebestové jsme se vypravili za tetou Vilmou do Paříže. celý článek »

Poslední plavání 2. a 3. třídy

vloženo 27. únor 2024

Nový příspěvek v sekci KR

vloženo 26. únor 2024

Zápis ze schůzky KR dne 6. 2. 2024.

MASOPUST V 1. TŘÍDĚ

vloženo 23. únor 2024

Ve čtvrtek 15. února 2024 se prvňáčci seznámili s veselým svátkem – MASOPUSTEM.

V úvodní části si z písmenek poskládali slovo,,MASOPUST“. O tomto svátku, plném veselic a legrácek, jsme si hodně povídali. Vysvětlili jsme si význam slova, tradice tohoto svátku a mluvili jsme i o tom, jaké masky by v masopustním průvodu neměly chybět. celý článek »

Jak jsme bruslili

vloženo 20. únor 2024

Pondělí 19. února se jankovské dopolední vyučování neslo v duchu zimních radovánek. Přihlášení žáci z 8. a 9. ročníku se zúčastnili bruslení na benešovském zimním stadionu. Ráno jsme vyrazili z Jankova linkovým autobusem. Na stadionu jsme nazuli brusle a už jsme brázdili led křížem krážem. Hráli jsme nejrůznější hry, někteří se dokonce pokoušeli i o krasobruslařské piruety. Po několika hodinách jsme se ale museli s ledem zase rozloučit a vydali jsme se na zpáteční cestu. Sice jsme byli celí promrzlí, ale do Jankova jsme dorazili plni nezapomenutelných zážitků.   Lucie Jonsztová, ZŠ Jankov

Čtvrťáky navštívil komár pisklavý

vloženo 18. únor 2024

Po nějaké době jsme v pondělí 12. února 2024 opět nakoukli do hmyzí říše. První vyučovací hodinu jsme díky správným odpovědím na všemožné otázky získávali indicie k vyluštění názvu tvora, kterému se po zbytek dne budeme věnovat. Nebylo to jednoduché, ale na konci hodiny jsme již měli tip, kdo by to mohl být. Svou domněnku jsme si následně mohli ověřit. Ten záhadný hmyzí tvor nás totiž přišel osobně navštívit i se svým typickým otravným pisklavým zvukem. A všem nám již bylo jasné, že tentokrát budeme mít tu čest s komárem pisklavým. celý článek »


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace