Přejít na obsah

Aktuální informace

Zápis do 1. třídy

vloženo 20. březen 2019

Informace o organizaci a průběhu zápisu najdete zde

Dotace MŠMT ve školní družině

vloženo 15. březen 2019

ZŠ a MŠ Jankov vybavila z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání školní družinu tablety za účelem rozvoje digitálních kompetencí a kreativity žáků školy. Pedagogičtí pracovníci školní družiny pracují pod vedením odborníka v oblasti využívání nových metod s využitím ICT. Žáci využívají tablety například při přípravě na vyučování, kdy s jejich pomocí vyhledávají informace a obrázky z oblasti přírodovědy a vlastivědy nebo z pravidel gramatiky českého jazyka. Využití najdou i při výrobě různých přání a dárečků jako zdroj inspirace. Při pořádání družinových akcí žáci pořizují pomocí tabletů fotografie a videa. Videa a fotografie žáci pořizují i při vycházkách do přírody. Ve volných chvílích si žáci mohou zahrát různé vědomostní a didaktické hry.

Ze stejné dotace je též v tomto školním roce financováno vybavení pro činnost klubu deskových her a badatelského klubu. Činnost obou klubů probíhá pravidelně každý týden a přihlášení žáci se jich rádi zúčastňují. Pro jejich velkou oblibu plánujeme oba kluby otevřít opět od září 2019.

Výchovný koncert

vloženo 14. březen 2019

Dne 12. března nás přijela navštívit zpěvačka Kateřina Ševidová, kterou na klávesy doprovázel Zdeněk Kopecký. Měli pro nás připravený program s názvem „Filmová hudba“, který proběhl v sále Obce Jankov. Nejdříve nám vždy představili film a poté předvedli hudební ukázky. Mohli jsme si tak poslechnout písničky třeba z pohádky Tři veteráni, Ať žijí duchové, Saxana, Shrek nebo z filmu S tebou mě baví svět. Děti, které se chtěly, si mohly na pódiu zatančit a zazpívat. Po koncertě se paní Ševidová zájemcům podepsala, rozdala podpisové karty a CD se svými písničkami. Celý koncert se nám moc líbil a rádi si ho někdy zopakujeme.

Veronika Wittnerová, Anna Buchalová, Barbora Kocourková a Michalea Dvořáková, žákyně 9. třídy

Předškoličky

vloženo 14. březen 2019

Dny otevřených dveří

vloženo 8. březen 2019

Masopustní průvod

vloženo 20. únor 2019

Fotografie z masopustního průvodu: http://obecjankov.cz/fotogalerie/rok-2019/masopust

Ples Klubu rodičů Jankov

vloženo 26. leden 2019

Video z nástupu deváťáků, jejich proslov a poděkování a taneční vystoupení: 

https://www.youtube.com/watch?v=XiMuJ91cIbk&feature=youtu.be

Fotografie z  plesu najdete v galerii.

Lyžařský výcvik

vloženo 17. leden 2019

V neděli 6. ledna 2019 jsme v 8:30 vyrazili od nás z Jankova do Strážného v Krkonoších. Cestou jsme se ještě zastavili v Dolních Kralovicích, kde se k nám přidaly ještě děti z kralovické školy. Po obědě jsme byli ubytováni v chatě Diana, na jídlo jsme pak chodili každý den do hlavní budovy sportovního areálu. Odpoledne jsme se šli podívat na sjezdovku, zatím bez lyží, abychom věděli, co nás v pondělí čeká.  celý článek »

Dětský karneval

vloženo 14. leden 2019

Fotografie v tomto odkazu: http://obecjankov.cz/fotogalerie/detsky-karneval

PF 2019

vloženo 18. prosinec 2018

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace