Přejít na obsah

Opékání špekáčků ŠD 28. březen 2019
Noc s Andersenem 1.,2. a 4. třída 29. březen 2019

Aktuální informace

Nové příspěvky ZŠ

vloženo 20. duben 2018

Nový příspěvek  - McDonald´s Cup - http://zs.jankov.net/zakladni-skola/co-se-udalo/skolni-rok-2017-2018

Indiánská matematika v 1. třídě a Den Země 1., 4. a 8. třídy -  http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce

Exkurze II. stupně do Terezína

vloženo 19. duben 2018

Dne 17. 4. se druhý stupeň ZŠ Jankov vypravil na exkurzi do Malé pevnosti v Terezíně, kde se v období druhé světové války nacházela věznice gestapa. Z Jankova jsme vyjeli kolem osmé hodiny ráno a cesta do Terezína nám trvala dvě hodiny. V jedenáct hodin si nás vyzvedla paní průvodkyně a prohlídka Malé pevnosti začala. Postupně jsme procházeli různými místnostmi, kde byli za druhé světové války v hrozných podmínkách drženi vězni. Prohlédli jsme si hromadné cely i samotky, umývárny a prošli jsme půlkilometrovou podzemní chodbou, která vedla na popraviště. Po skončení prohlídky jsme ještě navštívili zdejší muzeum, ve kterém byly vystaveny předměty související s životem v pevnosti. Poslední částí programu byla návštěva zdejšího kina, kde nám pustili krátký film o historii Terezína. Pak už jsme se museli vydat na cestu domů. Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná.     Veronika Wittnerová, Anna Buchalová, Michaela Dvořáková, Barbora Kocourková, 8. třída

Trénink na 5. ročník Šustova běhu

vloženo 15. duben 2018

TĚŠÍME SE NA ŠUSTŮV BĚH

 Již podruhé  jsme se v pátek 13.  dubna sešli, abychom se společně vydali na trasu Šustova běhu. Přidejte se s k nám! Vyrážíme každý pátek ve 13:30 od tělocvičny. Můžete se s námi tréninkově proběhnout nebo třeba jen příjemně projít a vychutnat si jarní přírodu. Zúčastnit se může každý, i váš čtyřnohý kamarád.

Informace pro rodiče

vloženo 10. duben 2018

Návod na odvšivení doporučený odborníky KHS Středočeského kraje:

Jak vůbec poznáte, že má vaše dítě skutečně vši?
Podívejte se do vlasů a možná na nepříjemného parazita rovnou narazíte. Děti také bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě. Na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa.

Někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání. Způsobuje ho prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele. Pouhým pohledem, případně pomocí lupy můžete veš v hlavě najít ve třech stadiích - dospělá veš - její vajíčka, hnidy - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit, hnidy jsou hnědá vajíčka těsně přiléhající k vlasům. Vši je kladou blízko k pokožce hlavy. Pokud už máte diagnózu pedikulóza, jak zavšivení lékaři říkají, stanovenu, nezbývá než začít s odstraňováním hmyzu. Postupujte následovně.

  celý článek »

Každý něco dokážeme

vloženo 6. duben 2018

Dne 27. 3. 2018 se jako každý rok uskutečnila v ZŠ Jankov akce s názvem ,,Každý něco dokážeme“. Během úterního odpoledne mohl kdokoliv navštívit naši školu a zúčastnit se zdejšího programu. Každá třída ve škole se proměnila v dílnu, ve které jste si mohli vyrobit nejrůznější drobnosti pro radost. Někteří pletli pomlázky, jiní zase zdobili perníčky, malovali kraslice a drátovali vajíčka. Možností zde bylo spoustu. Každý si pak své výrobky mohl odnést domů.

K nahlédnutí byly také vystaveny fotokroniky jankovské školy a školní kalendáře. Dospělí si tak mohli připomenout své dětství ve školní lavici. Nechyběla ani školní kavárna, ve které obsluhovali zdejší žáci a učitelé. Na návštěvníky zde čekala sladká tečka na závěr. Palačinkám a lívancům neodolal téměř nikdo. Doufáme, že pro naše hosty bylo toto odpoledne stejně příjemné jako pro nás. Veronika Lišková, Vendula Matoušková 7. třída

 

Noc s Andersenem

vloženo 5. duben 2018

Dne 23. 3. 2018 se v ZŠ Jankov konala noc s Andersenem. Žáci druhého stupně, kteří se chtěli akce zúčastnit, se sešli s paní učitelkou v 18 hodin ve škole. Hned po příchodu jsme si udělali k večeři toasty a ve chvíli volna jsme si společně zatančili podle choreografie na youtube.

Pak už nastal čas na čtení, takže jsme si sedli do kroužku a společně si přečetli detektivní povídku od Agathy Christie s názvem Lernská hydra. Ke konci povídky jsme zkoušeli hádat, kdo je ve skutečnosti vrahem. celý článek »

Zápis do 1. třídy

vloženo 3. duben 2018

     Zápis žáků do 1. třídy ZŠ Jankov pro školní rok 2018/2019 se uskutečnil v úterý 3. 4. 2018 od 14:00 hod. do 17:00 hod. a ve středu 4. 4. 2018 od 14:00 hod. do 17:00 hod.

 

Upozornění

vloženo 28. březen 2018

Nové fotografie z akce Každý něco dokážeme: http://zs.jankov.net/zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2017-2018/kazdy-neco-dokazeme

Podívejte se, co všechno se událo  v naší škole a co plánujeme: http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce.

http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/exkurze-a-vylety

Velikonoční přání

vloženo 28. březen 2018

Přejeme Všem  žákům, rodičům i přátelům školy krásné prožití jarních svátků, dobrou náladu a bohatou pomlázku.

Koledníci jdou,                       
pomlázku nesou,

zpívají koledy,
„vajíčko dejte mi“.
Ať je pěkně malované,
Od srdíčka darované.

 

Upozornění

vloženo 23. březen 2018

Podívejte se, co se děje ve školní družině: 

http://zs.jankov.net/skolni-druzina/fotogalerie/skolni-rok-2017-2018

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace