Přejít na obsah

ŠD - bobování, koulování (dle počasí) 27. leden 2021
Vydání výpisu vysvědčení 28. leden 2021
Pololetní prázdniny 29. leden 2021

Aktuální informace

Dřevěný betlém na náměstí

vloženo 17. prosinec 2014

Opět se nám betlém rozrostl o 2 postavičky, které vyrábějí vychovatelky školní družiny s dětmi. Letos má již 23 postav nebo zvířátek.  O jaké se rozšíří příští rok? To se nechte překvapit.

Mikuláš, anděl a čerti

vloženo 5. prosinec 2014

5. prosince  jako každoročně navštívil školku, školu, Domov seniorů, obchody, lékaře i obecní úřad Mikuláš s andělem a čerty. Podívejte se do fotogalerie, jak to celé probíhalo.

 

 

 

Adventní jarmark

vloženo 26. listopad 2014

 

Fotografie již ve fotogalerii!!

Program:
14:00 - 17:00 hod. adventní jarmark
- posezení ve školní kavárně (káva, čaj, nealkoholický punč, studené
nápoje, párky, zákusky), prodej školního kalendářů 2015, dekorací a dárků
17:00 hod. slavnostní slovo starostky obce
17:05 hod rozsvícení vánočního stromu na náměstí, osvícení betléma

Školní mléko

vloženo 7. listopad 2014

Laktea, o.p.s., je hlavním realizátorem programu Školní mléko v České republice. Naše škola nabízí dotované mléko a Lipánky, obojí v ceně 5 Kč za kus. Nyní máte vy, rodiče nebo děti samy, možnost zakoupit si tzv. "Mlíčenky". Je to aršík s 10 kupony, na základě kterých si dítě může vyzvedávat mlíčka nebo Lipánky (ráno při příchodu do školy nebo odpoledne ve družině). Děti nemusí mít s sebou peníze a výrobky si vyzvednou na kupon. Nákup kuponů u p. Kratochvílové, cena 50 Kč za 1 aršík (10 kuponů).

 

V Jankově létali draci

vloženo 25. září 2014

     Ve středu 24. září se na jankovském hřišti konala každoroční školní drakiáda. Počasí nám přálo, vítr pěkně pofukoval, a tak papíroví draci létali hodně vysoko. Soutěžící byli rozděleni do tří skupin. První kategorii tvořili žáci z první třídy, druhou pak děti z druhého a třetího ročníku. Čtvrťáci a páťáci soutěžili ve třetí kategorii. Ze všech zúčastněných mohli zvítězit sice jen tři nejlepší, ale i ti, kteří se umístili pod stupni vítězů, si prosluněný den velice užili. 

                                            Veronika Lišková a Nikola Procházková, 4. třída 

Výsledková listina v sekci Školní družina (Co jsme podnikli).

Co je u nás ve škole nového?

vloženo 23. září 2014

  Do první třídy nastoupilo sedmnáct prvňáčků, kteří byli za účasti pana starosty 1. září novým ředitelem školy Mgr. Václavem Neradem slavnostně šerpováni.

Žáci přišli do barevně vymalovaných tříd, také chodby a prostory školní družiny jsou čisté a barevné.

Na školním dvoře byly instalovány nové lavičky, které slouží školní družině. Ty financoval Klub rodičů Jankov.

Od 1. září mohou žáci celé školy používat mobilní počítačovou pracovnu vybavenou ultrabooky. Z nich je možné se připojit na internet ze všech prostor školy.  

Plavání

vloženo 5. září 2014

Ve školním roce 2014/2015 bude zahájen plavecký výcvik 2. a 3.tř. v pondělí 8.9.2014.

Rozsah výcviku: ZŠ- 20 lekcí v deseti dvouhodinových výukových jednotkách (90 min)

                           MŠ- 10lekcí po 45 minutách

Cena výcviku žáka:

ZŠ- 55,-Kč/1 lekce, 1100,-Kč /20 lekcí (výuka 675+425,-Kč provoz)/polovinu hradí škola, polovinu hradí Klub rodičů/. Dopravu na výcvik platí rodiče. 

MŠ- 50,-Kč/1 lekce, 500,-Kč/10 lekcí /hradí rodiče včetně dopravy/

 

Lavičky na školním dvoře

vloženo 5. září 2014

Na podnět třídní samosprávy a po dohodě s vedením školy byly vyrobeny lavičky, které budou využívat především děti zapsané do školní družiny.

Děkuji Klubu rodičů Jankov za financování výroby a instalace laviček na dvůr školní družiny. Mgr. Václav Nerad

Zahájení

vloženo 26. srpen 2014

Letní prázdniny skončily, pomalu nastupuje podzim a k němu neodmyslitelně patří začátek školního vyučování. Také v Jankově se 1. září náměstí plnilo žáky, kteří svým kamarádům živě sdělovali zážitky z uplynulého léta. Někteří z nich již sebevědomě vešli do sálu obecního úřadu, kde se konalo slavnostní zahájení nového školního roku. Jiní se bázlivě dívali na své rodiče. Jako by věděli, že už pro ně skončilo období bezstarostného dětství a že je čeká spousta školních povinností.

Nejprve se slova ujal starosta Jankova pan Josef Kocourek, který všem přítomným představil nově jmenovaného ředitele školy Mgr. Václava Nerada a poděkoval za dosavadní práci Mgr. Janě Boršovské, bývalé ředitelce zdejší školy. Poté promluvil nový ředitel a popřál všem žákům i učitelům hodně sil v nadcházejícím školním roce. Nejhezčí vzpomínku na tento den si jistě odnese sedmnáct prvňáčků, kteří byli slavnostně šerpováni a obdrželi drobné dárky, aby byl jejich první školní den veselejší.

Po oficiálním zahájení již nic nebránilo tomu, aby se všichni žáci s třídními učitelkami odebrali do tříd a vkročili do nového školního roku pravou nohou.                       Mgr. Olga Kolářová 

Předání vysvědčení žákům IX. třídy

vloženo 27. červen 2014

Vážení rodiče, prarodiče a přátelé školy.

     Zveme Vás na slavnostní předání vysvědčení žákům IX. třídy, které se koná dne 27. 6. 2014 v  9,00 hodin v zasedací místnosti OÚ.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace