Přejít na obsah

MAP – čtenářská gramotnost 4. březen 2020
Návštěva školního psychologa, 5.třída 4. březen 2020
ŠD - vyrábíme přání k MDŽ 4. březen 2020
Bruslení Vlašim, přihlášení žáci 6. březen 2020
Plavání 2. a 3. třída 9. březen 2020

Aktuální informace

Divadelní představení dramatického kroužku

vloženo 15. červen 2013

Ve středu 26. června nastal námi dlouho očekávaný den. Po dobu několika měsíců jsme s dětmi z dramatického kroužku jankovské školy nacvičovali divadelní představení s názvem Elce, Pelce, do pekelce. A věřte mi, že to opravdu nebylo jednoduché. Od počátku nácviků jsme se setkávali s mnoha problémy. Nejprve se děti vůbec nemohly naučit text, poté se ve škole rozšířila chřipka. A bylo po zkoušení. V neposlední řadě někteří žáci svou roli vzdali, a tak jsme chtěli celý kroužek rozpustit. Ale děti se nehodlaly tak snadno vzdát. Chtěly dokázat, že to zvládnou, že se obtížně zapamatovatelný text přeci jen naučí a svůj talent ukáží veřejnosti. Narychlo jsme tedy sehnali náhradníky a pokračovali jsme ve zkoušení. Velmi si obrovské snahy dětí cením a vážím si také toho, že divadlu věnovaly velké množství ze svého volného času. Samozřejmě jsme si o zkouškách užili také spoustu legrace, zasmáli jsme se množství přeřeků a často i dlouhých pauz, které ve scénáři napsané nebyly. Myslím si, že nakonec všechno dopadlo tak, jak si žáci za své úsilí zasloužili. Pro herce není přece nic krásnějšího, než být odměněn potleskem diváků.   Mgr. Olga Kolářová 

Po stopách bitvy u Jankova

vloženo 13. červen 2013

Obec Jankov, ZŠ a MŠ Jankov a Klub rodičů zvou všechny na XIII. ročník pochodu  Po stopách bitvy u Jankova, který se uskuteční  8. června 2013. Opět si můžete vybrat ze dvou tras pěších a jedné cyklotrasy.

Mapky a popis trasy: 1) pěší trasa 10 km2) pěší trasa 15 km 3) cyklotrasa 35 km

 

Návštěva švédské velvyslankyně

vloženo 11. květen 2013

Švédská velvyslankyně navštívila Jankov

Paní Annika Jagander přijela do Jankova v pondělí 6. května 2013 s několikačlenným doprovodem. Na uvítanou je čekal slavnostní oběd s panem starostou a zástupci obecního úřadu a základní školy. Další kroky této milé dámy vedly do mateřské školy, kde ji okouzlila zejména nová přístavba. Samozřejmě si nemohla nechat ujít výstavní síň věnovanou bitvě u Jankova a zavítala i na některá stanoviště naučné stezky. Se zájmem si poslechla, co se ve zdejší krajině odehrálo v době třicetileté války. Taktéž navštívila Bedřichovice, aby položila květiny na hrob padlých vojáků. Prohlídku naučné stezky všichni zakončili u mohyly, kde na ně čekala dvě děvčata z místní školy oblečená do dobových kostýmů, aby je seznámila se stručnou historií bitvy. Paní velvyslankyně byla vyprávěním potěšena a s oběma dívkami se nadšeně vyfotila.

Návštěva byla zakončena příjemným rozhovorem o životě v obci u pana starosty.

Prohlídka naší obce se vzácné návštěvě líbila. Třeba se k nám do Jankova ještě někdy ráda podívá.

                                                                Jitka Sochůrková, 9. třída 

Exkurze 1. stupně do ZOO Větrovy

vloženo 5. květen 2013

24. dubna jsme jeli na exkurzi do ZOO Větrovy u Tábora. Před exkurzí jsme ještě navštívili divadlo v Táboře. Pohádka se jmenovala ,,Elixír a Halíbela“. Poté jsme nasedli do autobusu a odjeli do nedaleké ZOO.

Viděli jsme mnoho zvířat. U každého jsme splnili úkol, který nás dovedl k další ,,zvířecí“ zastávce. Nakonec jsme si koupili suvenýry a kdo měl chuť,  mohl si dát i zmrzlinu. Všechna zvířátka se mi moc líbila, nejvíce však opičky Pat a Mat.

                                                                     Veronika Lišková (2. třída)

Sběr starého papíru a PET lahví

vloženo 17. duben 2013

Ve dnech 22. až 24. dubna pořádáme sběr starého papíru a PET lahví. Sběr ukládejte na školní dvůr v době od 7,00 do 16,00 hodin. Pomozte zachraňovat lesy a čistotu životního prostředí!

Výtěžek bude vložen na účet Klubu rodičů.

Velikonoční výzdoba

vloženo 30. březen 2013

Podívejte se na krásnou velikonoční výzdobu naší školy, kterou pro nás vyrobila paní vychovatelka Radka Neradová spolu s dětmi ze školní družiny.

Nové příspěvky

vloženo 28. březen 2013

Nové příspěvky v sekci Třídní akce a Exkurze a výlety!!

Změna učitelek a rozvrhu v 1. třídě

vloženo 25. březen 2013

Od 1. 4. 2013 odchází na mateřskou dovolenou p. uč. Mgr. Michaela Vosátková a místo ní nastupuje p. uč. Mgr. Jana Feřteková. Na drobnou změnu v rozvrhu se můžete podívat do sekce Rozvrh hodin.

Co se událo

vloženo 21. březen 2013

Přečtěte si nový příspěvek v sekci Co se událoFinále celostátní soutěže Komenský a my a Jankovští „šesťáci“ spali ve škole.

Fotogalerie

vloženo 23. únor 2013

Nepřehlédněte nové fotografie ze závěru plavání, z kroužku vaření, ze spaníčka prvňáčků a čtvrťáků ve škole, z masopustu a ze zápisu budoucích prvňáčků!!!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace