Přejít na obsah

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 2. září 2019

Aktuální informace

Úspěch našeho žáka

vloženo 11. duben 2019

Každý něco dokážeme

vloženo 10. duben 2019

Velikonoční dílničky v ZŠ Jankov

V sobotu 6. dubna 2019 proběhla v ZŠ Jankov od 10 hodin akce s názvem „Každý něco dokážeme“. Návštěvníci mohli navštívit školu a v jednotlivých třídách si vlastnoručně vyrobit pod vedením zkušených lektorů krásné jarní dekorace. Na své si přišli milovníci malovaných kraslic, které si mohli zkusit ozdobit vajíčka voskem, děti, které si mohly vyrábět zvířátka z vlněných bambulek či malá závěsná krmítka nebo i tatínci, kteří mohli zdokonalit svou techniku pletení pomlázek či košíků. Mezi další dílničky patřila výroba jarních věnců z vlny, vázy z březových větévek, motýlků z papírových kapesníčků či jarní dózičky.

Návštěvnost byla přímo úměrná krásnému počasí, které vylákalo spoustu zahrádkářů ven, přesto se akce zúčastnilo kolem 50 návštěvníků.     Lucie Macešková

Turnaj ve vybíjené v Benešově

vloženo 5. duben 2019

Žáci ze 4. a 5. třídy se zúčastnili turnaje ve vybíjené v Benešově. Blahopřejeme našim sportovcům k velmi pěknému umístění - ze 17 družstev byli šestí.

Informace pro rodiče - volby do Školské rady

vloženo 4. duben 2019

Zápis do 1. třídy

vloženo 20. březen 2019

Informace o organizaci a průběhu zápisu najdete zde

Dotace MŠMT ve školní družině

vloženo 15. březen 2019

ZŠ a MŠ Jankov vybavila z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání školní družinu tablety za účelem rozvoje digitálních kompetencí a kreativity žáků školy. Pedagogičtí pracovníci školní družiny pracují pod vedením odborníka v oblasti využívání nových metod s využitím ICT. Žáci využívají tablety například při přípravě na vyučování, kdy s jejich pomocí vyhledávají informace a obrázky z oblasti přírodovědy a vlastivědy nebo z pravidel gramatiky českého jazyka. Využití najdou i při výrobě různých přání a dárečků jako zdroj inspirace. Při pořádání družinových akcí žáci pořizují pomocí tabletů fotografie a videa. Videa a fotografie žáci pořizují i při vycházkách do přírody. Ve volných chvílích si žáci mohou zahrát různé vědomostní a didaktické hry.

Ze stejné dotace je též v tomto školním roce financováno vybavení pro činnost klubu deskových her a badatelského klubu. Činnost obou klubů probíhá pravidelně každý týden a přihlášení žáci se jich rádi zúčastňují. Pro jejich velkou oblibu plánujeme oba kluby otevřít opět od září 2019.

Výchovný koncert

vloženo 14. březen 2019

Dne 12. března nás přijela navštívit zpěvačka Kateřina Ševidová, kterou na klávesy doprovázel Zdeněk Kopecký. Měli pro nás připravený program s názvem „Filmová hudba“, který proběhl v sále Obce Jankov. Nejdříve nám vždy představili film a poté předvedli hudební ukázky. Mohli jsme si tak poslechnout písničky třeba z pohádky Tři veteráni, Ať žijí duchové, Saxana, Shrek nebo z filmu S tebou mě baví svět. Děti, které se chtěly, si mohly na pódiu zatančit a zazpívat. Po koncertě se paní Ševidová zájemcům podepsala, rozdala podpisové karty a CD se svými písničkami. Celý koncert se nám moc líbil a rádi si ho někdy zopakujeme.

Veronika Wittnerová, Anna Buchalová, Barbora Kocourková a Michalea Dvořáková, žákyně 9. třídy

Předškoličky

vloženo 14. březen 2019

Dny otevřených dveří

vloženo 8. březen 2019

Masopustní průvod

vloženo 20. únor 2019

Fotografie z masopustního průvodu: http://obecjankov.cz/fotogalerie/rok-2019/masopust

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace