Přejít na obsah

Slavnostní zahájení školního roku 2018/2019 3. září 2018
Pátý ročník Šustova běhu 22. září 2018

Aktuální informace

Den matek

vloženo 11. květen 2018
      V pátek během pracovních činností vyrobili naši šikovní prvňáčci krásné kytičky pro své maminky k svátku. 
Přejeme všechno nejlepší ke Dni matek.

Nové příspěvky ZŠ

vloženo 20. duben 2018

Nový příspěvek  - McDonald´s Cup - http://zs.jankov.net/zakladni-skola/co-se-udalo/skolni-rok-2017-2018

Indiánská matematika v 1. třídě a Den Země 1., 4. a 8. třídy -  http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce

Exkurze II. stupně do Terezína

vloženo 19. duben 2018

Dne 17. 4. se druhý stupeň ZŠ Jankov vypravil na exkurzi do Malé pevnosti v Terezíně, kde se v období druhé světové války nacházela věznice gestapa. Z Jankova jsme vyjeli kolem osmé hodiny ráno a cesta do Terezína nám trvala dvě hodiny. V jedenáct hodin si nás vyzvedla paní průvodkyně a prohlídka Malé pevnosti začala. Postupně jsme procházeli různými místnostmi, kde byli za druhé světové války v hrozných podmínkách drženi vězni. Prohlédli jsme si hromadné cely i samotky, umývárny a prošli jsme půlkilometrovou podzemní chodbou, která vedla na popraviště. Po skončení prohlídky jsme ještě navštívili zdejší muzeum, ve kterém byly vystaveny předměty související s životem v pevnosti. Poslední částí programu byla návštěva zdejšího kina, kde nám pustili krátký film o historii Terezína. Pak už jsme se museli vydat na cestu domů. Celá exkurze byla velice zajímavá a poučná.     Veronika Wittnerová, Anna Buchalová, Michaela Dvořáková, Barbora Kocourková, 8. třída

Trénink na 5. ročník Šustova běhu

vloženo 15. duben 2018

TĚŠÍME SE NA ŠUSTŮV BĚH

 Již podruhé  jsme se v pátek 13.  dubna sešli, abychom se společně vydali na trasu Šustova běhu. Přidejte se s k nám! Vyrážíme každý pátek ve 13:30 od tělocvičny. Můžete se s námi tréninkově proběhnout nebo třeba jen příjemně projít a vychutnat si jarní přírodu. Zúčastnit se může každý, i váš čtyřnohý kamarád.

Informace pro rodiče

vloženo 10. duben 2018

Návod na odvšivení doporučený odborníky KHS Středočeského kraje:

Jak vůbec poznáte, že má vaše dítě skutečně vši?
Podívejte se do vlasů a možná na nepříjemného parazita rovnou narazíte. Děti také bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě. Na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa.

Někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání. Způsobuje ho prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele. Pouhým pohledem, případně pomocí lupy můžete veš v hlavě najít ve třech stadiích - dospělá veš - její vajíčka, hnidy - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit, hnidy jsou hnědá vajíčka těsně přiléhající k vlasům. Vši je kladou blízko k pokožce hlavy. Pokud už máte diagnózu pedikulóza, jak zavšivení lékaři říkají, stanovenu, nezbývá než začít s odstraňováním hmyzu. Postupujte následovně.

  celý článek »

Každý něco dokážeme

vloženo 6. duben 2018

Dne 27. 3. 2018 se jako každý rok uskutečnila v ZŠ Jankov akce s názvem ,,Každý něco dokážeme“. Během úterního odpoledne mohl kdokoliv navštívit naši školu a zúčastnit se zdejšího programu. Každá třída ve škole se proměnila v dílnu, ve které jste si mohli vyrobit nejrůznější drobnosti pro radost. Někteří pletli pomlázky, jiní zase zdobili perníčky, malovali kraslice a drátovali vajíčka. Možností zde bylo spoustu. Každý si pak své výrobky mohl odnést domů.

K nahlédnutí byly také vystaveny fotokroniky jankovské školy a školní kalendáře. Dospělí si tak mohli připomenout své dětství ve školní lavici. Nechyběla ani školní kavárna, ve které obsluhovali zdejší žáci a učitelé. Na návštěvníky zde čekala sladká tečka na závěr. Palačinkám a lívancům neodolal téměř nikdo. Doufáme, že pro naše hosty bylo toto odpoledne stejně příjemné jako pro nás. Veronika Lišková, Vendula Matoušková 7. třída

 

Noc s Andersenem

vloženo 5. duben 2018

Dne 23. 3. 2018 se v ZŠ Jankov konala noc s Andersenem. Žáci druhého stupně, kteří se chtěli akce zúčastnit, se sešli s paní učitelkou v 18 hodin ve škole. Hned po příchodu jsme si udělali k večeři toasty a ve chvíli volna jsme si společně zatančili podle choreografie na youtube.

Pak už nastal čas na čtení, takže jsme si sedli do kroužku a společně si přečetli detektivní povídku od Agathy Christie s názvem Lernská hydra. Ke konci povídky jsme zkoušeli hádat, kdo je ve skutečnosti vrahem. celý článek »

Zápis do 1. třídy

vloženo 3. duben 2018

     Zápis žáků do 1. třídy ZŠ Jankov pro školní rok 2018/2019 se uskutečnil v úterý 3. 4. 2018 od 14:00 hod. do 17:00 hod. a ve středu 4. 4. 2018 od 14:00 hod. do 17:00 hod.

 

Upozornění

vloženo 28. březen 2018

Nové fotografie z akce Každý něco dokážeme: http://zs.jankov.net/zakladni-skola/fotogalerie/skolni-rok-2017-2018/kazdy-neco-dokazeme

Podívejte se, co všechno se událo  v naší škole a co plánujeme: http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/tridni-akce.

http://zs.jankov.net/zakladni-skola/informace/exkurze-a-vylety

Velikonoční přání

vloženo 28. březen 2018

Přejeme Všem  žákům, rodičům i přátelům školy krásné prožití jarních svátků, dobrou náladu a bohatou pomlázku.

Koledníci jdou,                       
pomlázku nesou,

zpívají koledy,
„vajíčko dejte mi“.
Ať je pěkně malované,
Od srdíčka darované.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace