Přejít na obsah

Plavecký výcvik, 2. a 3. tř. 16. květen 2022
Májová veselice ŠD 17. květen 2022
Předškolička budoucích prvňáčků 18. květen 2022
Puntíkový den ŠD 19. květen 2022
Úklid dvorečku ŠD 24. květen 2022

Aktuální informace

Plavecký výcvik - 2., 3. třída

vloženo 15. březen 2022

PID Lítačka - úspora

vloženo 7. únor 2022

Obec Jankov řeší velmi intenzivně možnosti zlepšení dojezdových časů školních autobusů formou změny trasy linky PID 532 a vložení nových školních spojů mezi 7:00 – 7:40.

Informace o předplatném PID pro žáky

 

Informace školní družiny

vloženo 11. leden 2022

Úplata do školní družiny činí 500,- Kč na období únor - červen 2022. Vybírá se během ledna u vedoucí vychovatelky Kolářové.

PF 2022

vloženo 23. prosinec 2021

Dny před prázdninami v 1.třídě

vloženo 22. prosinec 2021
 

Během předprázdninových dní jsme si společně vyrobili kalendář na rok 2022 a malý prosincový betlém. V úterý jsme trošku jinou formou opakovali, co už umíme. Hned druhý den ráno přiletěl Ježíšek a přinesl drobné dárečky.

 

Druháci a pohádka O perníkové chaloupce

vloženo 17. prosinec 2021

Již od září nás provázejí pohádky. Když děti tipovaly, které se budeme věnovat dnes, chvilku jim trvalo, než odhalily, že se jedná o pohádku O perníkové chaloupce. Mezi druháčky se našli i tací, kteří tvrdili, že tuto pohádku neznají. A tak jsme začali tím, že jsme si pohádku převyprávěli. První věta zazněla z úst paní učitelky a pak již pokračovaly děti samy. Každý ale mohl přidat jen jednu větu. Při této aktivitě jsme zjistili, že i tato pohádka má několik variant.  celý článek »

Jankovský betlém

vloženo 16. prosinec 2021

V Jankově si můžete opět prohlédnout krásný betlém, který již několik let vyrábějí děti a paní vychovatelky ze školní družiny pod vedením Jany Kolářové. Každoročně je postaven na začátku adventu a zdobí jankovské náměstí až do Tří králů. Momentálně jej krásně doplňuje čerstvě napadaný sníh. Mezi jednotlivými figurami najdete i dvě, ve kterých se můžete vyfotit.

V pátek 3. prosince se u něj zastavil také Mikuláš se svou družinou, který navštívil děti v základní a mateřské škole. Letos poctivě zkontroloval, zda v nich někdo nezlobí a neměl by být čerty odnesen do pekla.

Čertovský den ve 4. třídě

vloženo 6. prosinec 2021

V pátek 3. 12. se čtvrťáci proměnili v čerty a jednoho anděla, paní učitelka v paní Luciferovou. První hodinu jsme si povídali o tom, jak se jmenujeme a z jaké pekelné oblasti pocházíme. Poté jsme si opakovali vyjmenovaná slova po B, neboť i čerti by měli být chytří… Druhou hodinu nás navštívil opravdový Mikuláš se svou pekelnou i nebeskou družinou. Byli jsme moc rádi, že se na nás přišli podívat. Společně jsme jim zazpívali vánoční píseň. Při hodině matematiky jsme procvičovali zaokrouhlování čísel a pracovali jsme v pracovních listech s čertovskou tematikou. Poslední hodinu jsme si povídali, luštili jsme čertovské křížovky, četli vánoční příběhy a také si vyzkoušeli krasopisně napsat báseň o Mikulášovi. Nechyběl ani krátký čertí taneček, který jsme si zopakovali z minulého roku.

Čertovský den se nám moc líbil a už se pekelně těšíme za rok na další.      Kristýna Filipová, 4. třída

Mikulášská nadílka

vloženo 3. prosinec 2021

Dnes prošel jankovskou školou a školkou svatý Mikuláš se svou družinou - andělem a hejnem čertů.

Čertovský den ve druhé třídě

vloženo 3. prosinec 2021

V pátek 3. prosince se druhá třída ZŠ Jankov proměnila v takové malé peklíčko. Vrchní čertice se svými malými čertisky měla mnoho práce. Lucifer jim dal totiž důležitý úkol, museli provést v pekle inventuru. Zjistit o všech čertech potřebné informace nebylo jednoduché, ale čertíci z druhé třídy to zvládli bravurně. Vůbec jim nevadilo, že celé dopoledne vlastně četli, psali a počítali. Lucifer může být spokojený, protože se vše perfektně vydařilo a jeho požadavek byl splněn. Za odměnu, že čertíci tak krásně pracovali, si před obědem ještě vyslechli kapitolu z krásné knihy U všech čertů. Celý den jsme si společně moc užili a při čtení z knihy jsme se také dost nasmáli.      Michaela Vosátková


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace