Přejít na obsah

Aktuální informace

Inzerát

vloženo 23. květen 2024

ZŠ a MŠ Jankov přijme od  1. 9. 2024 na částečný úvazek asistenta pedagoga pro ZŠ a na částečný úvazek asistenta pro MŠ.  Nabízíme příjemné pracovní prostředí a dobrý kolektiv. Informace na zs@jankov.net nebo tel. čísle 724830800.

Exkurze 1. stupně do Kutné Hory

vloženo 16. květen 2024

V úterý 7. května se první stupeň jankovské školy vypravil do Kutné Hory na školní exkurzi. Plánů jsme měli hned několik. Jako první jsme navštívili Muzeum kutnohorských pověstí, duchů a strašidel, kde nás čekalo krásné ztvárnění nejznámějších kutnohorských pověstí, které jsme si zde společně přečetli. Dalším bodem programu byla návštěva královské mincovny.  celý článek »

Květinový den

vloženo 16. květen 2024

I letos se v Jankově prodávaly kvítky měsíčku lékařského, symbolu Českého dne proti rakovině. Všem, kteří 15. května přispěli na nákup zařízení pro onkologické pacienty, děkujeme.

Už počtvrté v Jankově

vloženo 14. květen 2024

V pondělí 6. května nás opět navštívilo Divadélko pro školy z Hradce Králové, které se v jankovské škole objevilo už v minulých letech. Tentokrát jsme se s pány herci vydali zpět v čase za dílem Karla Čapka. Prvostupňové děti zhlédly dvě ukázky z pohádkové tvorby tohoto světově známého autora. celý článek »

No BackPack Day v ZŠ Jankov

vloženo 7. květen 2024

Pátek 17. května byl v ZŠ Jankov velmi netradiční. Žáci měli totiž za úkol v tento den přinést své školní pomůcky v čemkoli, jen ne ve školní tašce. A je třeba uznat, že všichni se této výzvy chopili s nadšením. Tento pátek jste tak mohli v Jankově potkat žáky, kteří míří do školy například se zahradním kolečkem, nákupním košíkem, kočárkem, povlakem na polštář, kufříkem na vrtačku nebo pouzdrem na kytaru. Všichni jsme se velmi pobavili a akci si do budoucna budeme chtít určitě zopakovat.   Lucie Žjačíková a žáci 5. třídy

Ochrana člověka za mimořádných událostí

vloženo 3. květen 2024

Jankovská škola pořádá každoročně program s názvem Ochrana člověka za mimořádných událostí. Celý den je věnován tématům, která žákům přibližují, jak se mají zachovat v náročných životních situacích. Letos připadl tento den na úterý 30. dubna. Do školy zavítali zástupci složek IZS, ale i paní zabývající se chovem a výcvikem psů.  celý článek »

Čarodějnické dopoledne v 1. třídě

vloženo 2. květen 2024

Ve středu 24. dubna 2024 se prvňáčci proměnili v čarodějnice a čaroděje. Již od rána na ně čekal zajímavý a kouzelný program v čarodějné třídě. Na katedře u paní učitelky (hlavní čarodějnice) si našel své místo obrovský pavouk jménem Bertík.

Na tabuli bylo napsáno kouzelné zaříkávadlo, které jsme se naučili. Byl zde také namalován velký kotlík se slovy, která jsme postupně luštili. Na trámu ve třídě visela rozesmátá čarodějnice na padáku, která nás pozorovala z povzdálí. celý článek »

Lidské tělo – projektový den v 5. třídě

vloženo 2. květen 2024

V pondělí 22. dubna jsme se celý den učili o lidském těle. Ve třídě na nás čekala připravená stanoviště a na každém z nich jsme se dozvěděli informace o jedné soustavě v lidském těle. Na stanovišti s tématem nervové soustavy jsme si například vyrobili čepici/mozek, na které můžeme zkoumat, v jaké části mozku sídlí logické myšlení, která část řídí pohyb člověka atd.  celý článek »

Výlet do vesmíru s Machem a Šebestovou

vloženo 2. květen 2024

V pondělí 22. dubna jsme navštívili pro nás zatím neznámé planety Sluneční soustavy. Nejprve jsme s Machem a Šebestovou navštívili planetu Ťap – Ťap a poté planety Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Pracovali jsme s textem, vyhledávali informace a doplňovali chybějící slova do textu. Za pomoci vypočítaných příkladů jsme luštili tajenky.  celý článek »

McDonald´s Cup

vloženo 2. květen 2024

Ve středu 24. dubna 2024 se vybraní žáci ze 4. a 5. třídy vydali na oblastní kolo turnaje v malé kopané, které se konalo ve Vlašimi. Turnaje se zúčastnilo 9 základních škol. Týmy byly rozděleny do 2 skupin, kde každý odehrál zápas s každým. Žáci Jankova měli v tabulce tyto školy: ZŠ Čechtice, ZŠ Dolní Kralovice, ZŠ Postupice a ZŠ Trhový Štěpánov. V prvních zápasech nám nepřálo štěstí a po mnoha šancích, které kluci měli, branka nepadla.  celý článek »


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace