Přejít na obsah

Ples Klubu rodičů Jankov 24. leden 2020
Pythagoriáda 27. 1. - 29. 1. 2020 27. leden 2020
Pololetní prázdniny jednodenní 31. leden 2020

Aktuální informace

Poznávací zájezd do Londýna

vloženo 29. duben 2019

Sledujte fotogalerii, postupně tam budou přibývat fotografie.

Zprávy z cesty:

30. 4. Dobré ráno,
 už jsme ve Velké Británii. Původně jsme měli jet tunelem až v 7:50, ale cesta byla v pohodě, tak jsme stihli vlak už v 5:40. Všichni jsou v pořádku, jen rozlámaní z autobusu. Do dvou hodin bychom měli být v Londýně.  Iveta Dittrichová,  30. dubna  v 7:24
Aktualizace - do Londýna dorazili v 8:45 hod.
Užíváme si krásné počasí a poznáváme krásy Londýna, mimo jiné jsme navštívili muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří ruské kolo London Eye, Tover of London, plavili se lodí po Temži. Byli jsme u nultého poledníku v Greenwichi. Viděli jsme střídání stráží před Buckinghamským palácem, jezdíme londýnským metrem. Ještě nás čeká lanovka Emirates Air Line.
 

 

Někdo to rád horké

vloženo 29. duben 2019

V pátek 12. dubna 2019 jsme se s ostatními žáky druhého stupně ZŠ Jankov a našimi učiteli vydali za kulturním zážitkem. Jeli jsme do Prahy do divadla Na Fidlovačce na večerní představení s názvem Sugar aneb Někdo to rád horké. Do divadla jsme přijeli s předstihem. Mohli jsme si tak koupit nějaké občerstvení. Když nadešel čas, natěšeně jsme usedli na svá místa. V hlavních rolích se představila Aneta Krejčíková a Martin Písařík. Během představení jsme se nejednou zasmáli. Ke konci herci vyběhli do hlediště mezi diváky a předvedli krátkou improvizaci. Představení se nám moc líbilo a celý večer jsme si moc užili.    Barbora Kocourková, Anna Buchalová, Michaela Dvořáková a Veronika Wittnerová, žákyně 9. třídy

Zápis do 1. třídy

vloženo 12. duben 2019

Ve dnech 10. a 11. dubna 2019 se uskutečnil na naší škole zápis dětí do první třídy. Celkem přišlo 17 předškoláků, které doprovázeli jejich rodiče a sourozenci. Při zápisu pomáhali žáci 5. třídy, kteří byli převlečeni za pohádkové bytosti a zvířátka. Budoucí prvňáčky vždy hezky přivítali a potom jim dávali nejrůznější úkoly, jako např. poznávání geometrických tvarů a barev, vázání tkaniček, dokreslování obrázků či stříhání papíru. Všemi stanovišti je provázela budoucí třídní učitelka paní Jana Holubová, která se s dětmi a jejich rodiči setkává též na pravidelných předškoličkách. Na závěr byli všichni budoucí prvňáčci za splněné úkoly a přednesenou básničku odměněni potleskem a malými dárečky, které pro ně vyrobili páťáci a též děti ve školní družině. Na všechny nové žáčky naší školy se již moc těšíme a přejeme jim a jejich rodičům úspěšný školní rok.

Konzultační dny pro rodiče

vloženo 12. duben 2019

Dne 29. a 30. dubna 2019 proběhnou  od 13  do 16 hodin konzultační hodiny. V tyto dny si rodiče žáků mohou též individuálně domluvit návštěvu  s jednotlivými vyučujícími  v dopoledních či pozdějších odpoledních hodinách.

Úspěch našeho žáka

vloženo 11. duben 2019

Každý něco dokážeme

vloženo 10. duben 2019

Velikonoční dílničky v ZŠ Jankov

V sobotu 6. dubna 2019 proběhla v ZŠ Jankov od 10 hodin akce s názvem „Každý něco dokážeme“. Návštěvníci mohli navštívit školu a v jednotlivých třídách si vlastnoručně vyrobit pod vedením zkušených lektorů krásné jarní dekorace. Na své si přišli milovníci malovaných kraslic, které si mohli zkusit ozdobit vajíčka voskem, děti, které si mohly vyrábět zvířátka z vlněných bambulek či malá závěsná krmítka nebo i tatínci, kteří mohli zdokonalit svou techniku pletení pomlázek či košíků. Mezi další dílničky patřila výroba jarních věnců z vlny, vázy z březových větévek, motýlků z papírových kapesníčků či jarní dózičky.

Návštěvnost byla přímo úměrná krásnému počasí, které vylákalo spoustu zahrádkářů ven, přesto se akce zúčastnilo kolem 50 návštěvníků.     Lucie Macešková

Turnaj ve vybíjené v Benešově

vloženo 5. duben 2019

Žáci ze 4. a 5. třídy se zúčastnili turnaje ve vybíjené v Benešově. Blahopřejeme našim sportovcům k velmi pěknému umístění - ze 17 družstev byli šestí.

Informace pro rodiče - volby do Školské rady

vloženo 4. duben 2019

Zápis do 1. třídy

vloženo 20. březen 2019

Informace o organizaci a průběhu zápisu najdete zde

Dotace MŠMT ve školní družině

vloženo 15. březen 2019

ZŠ a MŠ Jankov vybavila z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání školní družinu tablety za účelem rozvoje digitálních kompetencí a kreativity žáků školy. Pedagogičtí pracovníci školní družiny pracují pod vedením odborníka v oblasti využívání nových metod s využitím ICT. Žáci využívají tablety například při přípravě na vyučování, kdy s jejich pomocí vyhledávají informace a obrázky z oblasti přírodovědy a vlastivědy nebo z pravidel gramatiky českého jazyka. Využití najdou i při výrobě různých přání a dárečků jako zdroj inspirace. Při pořádání družinových akcí žáci pořizují pomocí tabletů fotografie a videa. Videa a fotografie žáci pořizují i při vycházkách do přírody. Ve volných chvílích si žáci mohou zahrát různé vědomostní a didaktické hry.

Ze stejné dotace je též v tomto školním roce financováno vybavení pro činnost klubu deskových her a badatelského klubu. Činnost obou klubů probíhá pravidelně každý týden a přihlášení žáci se jich rádi zúčastňují. Pro jejich velkou oblibu plánujeme oba kluby otevřít opět od září 2019.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace