Přejít na obsah

Aktuální informace

Výstava jablek

vloženo 12. říjen 2020

První hodinu pracovních činností nám paní učitelka Chmůrová oznámila, že si uspořádáme výstavu jablek. 22. září jsme si vyráběli jmenovky, na kterých bylo napsáno, kdo jablko vystavuje, o jakou odrůdu jablka se jedná a odkud pochází. Za týden jsme si pak přinesli vzorky jablek z vlastních zahrádek, jedno jsme naleštili, druhé rozkrájeli. Oboje jsme společně se jmenovkami vystavili na připravené lavice. Každý ochutnal jablko svého spolužáka a hlasovacími lístky pak rozhodl, čí jablko bylo nejchutnější. První místo získalo jablko odrůdy Merkur vystavovatelky Elišky Němečkové. O druhé a třetí místo se rozdělili Tereza Wittnerová a Christos Kleanthous.

Jablíčkové téma jsme zakončili tento týden, kdy jsme si ve škole z tohoto ovoce připravili nejrůznější sladké dobroty.   Adélka Zdvihalová, 6. třída

Dopravní výchova žáků 4. a 5. třídy

vloženo 12. říjen 2020

V pondělí 5.10. se žáci 4. a 5. třídy z Jankova vypravili na benešovské dopravní hřiště. Po osmé hodině ranní nasedli do objednaného autobusu a těšili se na procvičení svých cyklistických dovedností. Na místě nás přivítal městský policista, který děti provázel celé dopoledne.

V první části se žáci seznámili s teorií, kde si zopakovali dopravní značky a předpisy, které je nutné dodržovat v silničním provozu. Následovala praktická část, tu si všichni velmi užili. Nejprve bylo třeba seřídit sedla na vypůjčených kolech, nasadit si helmy. A mohlo se vyrazit. Děti si na hřišti vyzkoušely průjezd kruhovým objezdem a různými druhy křižovatek, zastavení na červenou či před železničním přejezdem. Na hřišti bylo velice důležité udržet pozornost a dokázat sledovat všechny dopravní značky, aby nedošlo ke kolizi. Někteří žáci také na chvíli odložili kola a vyzkoušeli si roli chodců. Jen výjimečně některé děti přemohla touha porušit nějaký dopravní předpis a projet křižovatkou na červenou nebo nezastavit na „stopce“. Žádná nehoda se však nestala. Trénink jízdy na kole v simulovaném silničním provozu byl pro všechny přínosný. I přes lehký déšť, který nás zastihl, se všichni velmi snažili a nenechali se nepřízní počasí odradit.   Lucie Šulcová

Šustův běh

vloženo 15. září 2020

Výsledková listina 7. ročníku V galerii si prohlédněte fotografie tří různých fotografů.

V sobotu 19. září se v Jankově konal již 7. ročník tradičního Šustova běhu. Letošní ročník se opět konal na nově vybudovaném okruhu, který měří 4 600 metrů. Nejdříve byl odstartován tzv. dětský běh, kterého se zúčastnilo 12 nadšených sportovců do 6 let. Za velkého povzbuzování rodičů si doběhli pro čokoládovou medaili s kapříkem.  celý článek »

Otevření nových prostor Základní školy Jankov

vloženo 1. září 2020

Naše škola tentokrát zůstala otevřená pro veřejnost i poté, co jí po krátkém přivítání s třídními učitelkami radostně opustili žáci školy. V 10 hodin byla za přítomnosti významných hostů z řad starostů obcí a realizátorů přestavby školy přestřižena páska. Po několikaměsíčním čekání, které způsobilo zavření školy v důsledku koronavirové epidemie,  celý článek »

Zahájení školního roku 2020/2021, šerpování prvňáčků

vloženo 1. září 2020

Začátek školního roku

V úterý 1. září v 8 hodin proběhlo slavnostní zahájení školní roku 2020/2021 v sále Obce Jankov. Společně jsme přivítali 18 prňáčků, kteří byli na vyzdobeném pódiu představeni všem budoucím spolužákům a tradičně obdrželi krásnou barevnou šerpu s nápisem Prvňáček 2020.

Zahájení provozu školy, hygienická pravidla a další protiepidemická opatření

vloženo 28. srpen 2020
 
Vážení rodiče a žáci,
 
   zde  jsme pro Vás připravili informace o zahájení provozu školy, hygienických pravidlech a další protiepidemických opatřeních, která vycházejí z Manuálu MŠMT.

 

Dětský den

vloženo 4. srpen 2020

Klub rodičů spolupořádá opožděný dětský den http://zs.jankov.net/klub-rodicu/informace/aktualni-informace

Na fotografie se podívejte ZDE

Důležité upozornění pro rodiče dětí z mateřské školy

vloženo 29. červen 2020

S platností od 1. 7. 2020 v době vyhlášení volných dnů ředitele školy a prázdnin ve škole není možné z ekonomických důvodů již přihlášené děti v mateřské škole dodatečně odhlásit ze stravování. 

Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy

vloženo 26. červen 2020

V pátek 26. června proběhlo  v obřadní síni OÚ Jankov  slavnostní rozloučení s žáky 9. ročníku.

Kromě závěrečných vysvědčení a knižních odměn za reprezentaci školy ve vědomostních soutěžích, žáci obdrželi drobné dárky od školy a  Obce Jankov, které předala starostka obce paní Jitka Jonsztová.

 

3. Prvouka

vloženo 8. červen 2020

Dnešní procházka do přírody. Učíme se venku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace