Přejít na obsah

Aktuální informace

Spaníčko 5. třídy

vloženo 13. červen 2024

V pátek 7. června jsme se už od rána nemohli dočkat večera. Čekalo nás totiž poslední společné spaníčko. V pět hodin jsme se sešli ve škole a vyrazili jsme na zahradu naší paní učitelky, kde nás čekalo společné grilování. Pekli jsme klobásy a opékali marshmallow, hráli hry, povídali si i jen tak blbli. Kolem sedmé hodiny jsme se přesunuli do školy, protože na programu byla ještě společná bojovka.  celý článek »

Spaníčko 2. třídy

vloženo 11. červen 2024

Ve čtvrtek 6. června 2024 jsme se s dětmi z druhé třídy sešli ve škole na domluveném „spaníčku“. Když jsme si nanosili všechny věci a rozloučili se s rodiči, šli jsme do tělocvičny na slíbenou vybíjenou. Zahráli jsme si dva zápasy a poté si šli připravit večeři. Rozdělili jsme si služby v kuchyňce, uklidili a připravili pohoštění na večer.  celý článek »

Hasík ve 2. třídě

vloženo 11. červen 2024

7. června nás podruhé navštívili hasiči s preventivním programem Hasík. Děti si s nimi vyprávěly o různých nebezpečných situacích, požárech atd. Hasiči také zkoušeli, jestli si děti pamatují informace z prvního setkání. Druháčci byli moc šikovní. Také splnili úkol, který od hasičů minulou schůzku dostali. Měli namalovat obrázek s požární tematikou. Hasiči jim slíbili, že obrázky vyhodnotí a čeká je odměna. Setkání bylo opět zajímavé, poučné a dětem se moc líbilo.   tř. učitelka Jana Holubová

První spaníčko ve škole

vloženo 8. červen 2024

Ve čtvrtek 6. června 2024 v 17:15 se naši prvňáčkové se svými rodiči a třídní učitelkou sešli u hlavního vchodu ZŠ Jankov. Čekalo na ně jejich první spaníčko ve škole, na které se celý týden těšili.

Po vybalení věcí jsme se vydali do tělocvičny, kde jsme si společně zahráli míčové hry. Pak jsme se šli navečeřet. celý článek »

Atletické závody Votice

vloženo 7. červen 2024

Ve středu 5. června 2024 se vybraní žáci 1. stupně zúčastnili atletických závodů, které se konaly na stadionu ve Voticích. Družstvo naší školy tvořilo deset členů – vždy jedna dívka a jeden chlapec z ročníku.

Mladší kategorii tvořily děti z 1. a 2. třídy, které soutěžily ve třech disciplínách – skoku do dálky, běhu na 50 a 400 metrů. celý článek »

Jankovská škola na výletě

vloženo 4. červen 2024

Mraky se ve čtvrtek 30. května honily už od rána, ale přesto někteří žáci z jankovské školy vyrazili do plzeňské zoologické zahrady a přilehlého dinoparku. Mezi kapkami deště jsme poznávali faunu i floru z různých koutů světa, občerstvili jsme se v několika stáncích se zmrzlinou a nakoupili jsme si pro vzpomínku drobné suvenýry. V dinoparku jsme se podivovali obřím rozměrům modelů prehistorických zvířat. Pláštěnky jsme nakonec přece jen odložili a plni zážitků jsme odjeli zpátky do Jankova.   Olga Kolářová, ZŠ Jankov

Den dětí

vloženo 4. červen 2024

V pátek 31. května se v průběhu celého dopoledne uskutečnila na 1. stupni pátrací akce. Hledali jsme pachatele, který unesl pejska Barona. Každá třída se proměnila v dětskou detektivní kancelář. Pro snazší pátrání jsme dostali obrázek Barona a zápisník pro své poznatky. Na trase okolím Jankova jsme plnili úkoly. Dozvěděli jsme se tak informace k předání výkupného - např. místo, datum, čas, částku nebo heslo. Dokonce jsme všichni vypátrali i únosce, a zachránili tak Barona. Celý program byl skvělý a úspěšný. I počasí nám přálo!    Za 1. stupeň Jitka Peroutková

Návštěva v 1. třídě

vloženo 31. květen 2024

Návštěva předškoláků z MŠ Ratměric v 1. třídě ZŠ Jankov

Řetězové provádění na zámku ve Vrchotových Janovicích

vloženo 29. květen 2024

Řetězové provádění na zámku ve Vrchotových Janovicích 28.5.

Další návštěva do hmyzí říše

vloženo 29. květen 2024

V pátek 24. května jsme již při cestě do třídy zjistili, že se dnes opět seznámíme s dalším „hmyzákem“. Kdo to ale bude tentokrát? Tuto otázku jsme si pokládali, když jsme cestou ze šatny nacházeli na chodbě cedule s různými zajímavostmi. Nikde jsme ale neobjevili jméno tvora, ke kterému se všechny informace vztahovaly. Náš první úkol byl tedy jasný.  celý článek »


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace