Přejít na obsah

Barevná podzimní diskotéka ŠD 27. listopad 2019
Vánoční jarmak a rozsvícení vánočního osvětlení v… 28. listopad 2019
Finanční gramotnost 8. a 9. třída 29. listopad 2019
Plavecký výcvik 2. a 3. tř. 2. prosinec 2019

Aktuální informace

OZNÁMENÍ

vloženo 4. listopad 2019

Dne 6. listopadu 2019 se část zaměstnanců ZŠ a MŠ Jankov připojí ke stávce vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků školství.

Provoz mateřské a základní školy a školní družiny zůstává bez omezení.

Florbalový turnaj

vloženo 1. listopad 2019

Od října navštěvujeme ve škole kroužek florbalu. Dne 30. 10. od 9-12 hod. jsme měli florbalový turnaj, na který zavítal bývalý žák naší školy. Také si s námi zahrál a bylo to moc fajn. Rozdělili jsme se na 3 týmy – Kočičáci, Draci a Florbalisti.

Po velkém boji se jako první umístilo mužstvo Kočičáků ve složení: Pepa Kocourek, Fanda Hubička, Honza Dvořák a Tonda Páv.

Za ten náš skvělý výkon jsme dostali moc dobré odměny, na kterých jsme si všichni pochutnali. Děkujeme trenérce Gitě Křížkové.      Eliška Bukačová

Podzimní bazárek a lampionový průvod

vloženo 27. říjen 2019

Klub rodičů pořádá podzimní bazárek a lampionový průvod. Více informací v plakátech.

Žáci ZŠ Jankov se učili kouzlit

vloženo 18. říjen 2019

Ve středu 16.10.2019 jsme se i s ostatními žáky prvního stupně vydali do Líbeznice, kde jsme navštívili Divadlo kouzel Pavla Kožíška. Zde nás Pavel Kožíšek se svou pomocnicí Hankou Mašlíkovou naučili několik kouzel. Některé děti si mohly kouzlení vyzkoušet přímo na jevišti pod dohledem odborníků. Za svou statečnost a výkon si odnesli kouzelnické vysvědčení.

Představení trvalo asi hodinu a po něm následovala autogramiáda. Kdo chtěl, odnesl si nejen krásné zážitky, ale i fotografii s věnováním a podpisem Pavla Kožíška. Nechyběl zde ani malý obchůdek, kde jsme si mohli zakoupit drobné kouzelnické rekvizity.

Nakonec jsme navštívili zrcadlový labyrint. Před vstupem do labyrintu nám paní uvaděčka ukázala několik optických klamů. A pak už jsme se vrhli mezi zrcadla. Labyrint nebyl moc veliký, přesto se v něm někteří dokázali ztratit. Nakonec všichni našli cestu ven a mohli jsme vyrazit zpět do Jankova. Celý den jsme si všichni moc užili.    Eliška Němečková, Zuzana Švestková – žákyně 5.třídy

ZŠ JANKOV – ZLEPŠENÍ PODMÍNEK PRO JAZYKOVÉ A PŘÍRODOVĚDÉ VZDĚLÁVÁNÍ

vloženo 9. říjen 2019

ZŠ JANKOV – ZLEPŠENÍ PODMÍNEK PRO JAZYKOVÉ A PŘÍRODOVĚDÉ VZDĚLÁVÁNÍ

ZŠ Jankov získá nové učebny

Obec Jankov získala v roce 2019 dotaci na rozšíření kapacit základní školy. V rámci projektu realizovaného v letech 2019 – 2020 vzniknou v půdní nástavbě školy tematické učebny a bude vybudován výtah. Škola tak získá nové prostory pro výuku jazyků a přírodovědných oborů včetně adekvátního zázemí. Realizací výtahu se škola stane zcela bezbariérovou. V rámci projektu bude pořízeno moderní interiérové vybavení a doplňkově realizována zeleň na školní zahradě.

Předpokládané náklady akce činí téměř 16 mil. Kč včetně DPH. Získaná dotace prostřednictvím realizace komunitně vedeného místního rozvoje (CLLD) Místní akční skupiny (MAS) Posázaví prostřednictvím výzvy č. 6 – Vzdělávání činí 9,5 mil. Kč. Ostatní prostředky jsou hrazeny z rozpočtu obce Jankov.

Registrační číslo projektu je CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0008496.

Plakát projektu ke stažení ZDE.

Pasování na čtenáře

vloženo 2. říjen 2019

Dne 2. října se druhá třída ZŠ Jankov zúčastnila v obřadní síni Městského úřadu Votice pasování žáků na čtenáře. Druháčci předvedli své čtenářské dovednosti, poté poklekli a byli pasováni rytířem, odměněni čtenářským listem i dárečkem. Dobové kostýmy dokreslily celkovou atmosféru a dodaly na vážnosti. Dopoledne jsme zakončili sladkou tečkou v cukrárně. Děkujeme za příjemné okamžiky. Žáci druhé třídy, Gita Křížková, Michaela Kramperová

Exkurze Hasík

vloženo 1. říjen 2019

Ve středu 25. září jsme se, již jako žáci třetí a sedmé třídy, vypravili autobusem do Benešova. Tam na nás na stanici hasičského sboru čekali hasiči, z nichž někteří za námi byli v loňském roce ve škole s programem Hasík. Po přivítání jsme začali opakovat to, co jsme probírali při jejich návštěvě u nás v Jankově. Pak nám ukázali hasičskou techniku a vybavení aut. Ve dvou skupinách jsme si prohlédli celou stanici, jejich každodenní zázemí. Také jsme viděli, jakým způsobem se dostávají při ohlášeném výjezdu k technice, sjížděním po tyči. Při rozhovoru jsme se dozvěděli, co vtipného se jim stalo při výjezdech. Na konci exkurze se s námi rozloučili hasičskou houkačkou. Od nich jsme prošli k benešovskému bazénu, kde na nás čekal autobus, který nás odvezl zpět ke škole. V benešovské stanici HZS se nám moc líbilo.    S. Špačková, K. Vlášková, I. Blažková

Šustův běh

vloženo 21. září 2019

Podívejte se na spoustu fotografií do galerie nejen ze závodu, ale i zázemí kolem běhu a na vypouštění kachen na rybník ze záchrané stanice ve Vlašimi.

Výsledková listina 

V sobotu 21. září se v Jankově konal již 6. ročník tradičního Šustova běhu. Josef Šusta, jankovský rodák, byl významný český rybníkář, který působil jako vrchní správce třeboňského panství a zasloužil se o významný pokrok v chovu sladkovodních ryb. Na jeho počest jsme do loga našeho sportovního pohnutí vybrali veselého kapra, který běží kolem jankovských rybníků. celý článek »

Elektronická žákovská knížka – registrace a přihlášení

vloženo 11. září 2019

Vážení rodiče,

při prvním přihlášení do elektronické žákovské knížky použijte tlačítko Registrace do e-Žákovská, které je umístěno na webových stránkách školy.

Zde provedete registraci pomocí již obdržených přihlašovacích údajů (jméno, příjmení – vše s diakritikou a PIN). Při registraci si sami vytvoříte uživatelské jméno a heslo. Poté budete zaregistrováni a přesměrováni na stránku, kde se Vám po zadání Vámi vytvořeného uživatelského jména a hesla otevře žákovské knížka Vašeho dítěte. Při dalším přihlášení do žákovské knížky již použijete jen tlačítko e-Žákovská.

V případě problémů při registraci do e-Žákovské, nám můžete zavolat na tel: 317 833 235, rádi Vám poradíme.

Upozornění: PIN je pouze jednorázový!

Uživatelské jméno a heslo můžete použít pro přihlášení z jakéhokoliv počítače či telefonu. Při používání telefonu doporučuje instalovat aplikaci dm Software.

Dětský běh

vloženo 5. září 2019
Šustův běh má novou kategorii!
21. září v 9:45 bude odstartován Dětský běh pro děti do 6 let. V cíli každý malý běžec získá sladkou odměnu.
Délka trasy je přibližně 100 metrů. Srdečně zveme všechny děti,  ti nejmenší mohou běžet v doprovodu rodičů.

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace