Přejít na obsah

Informace pro rodiče

U S N E S E N Í Bezpečnostní rady Středočeského kraje

vloženo 6. březen 2020

U S N E S E N Í

Bezpečnostní rady Středočeského kraje

BRSČK46/03/2020

ze dne 3. března 2020

Aktuální vývoj situace ohledně onemocnění koronaviru COVID-19 v ČR a připravenost kraje na možné rozšíření nákazy v území

Bezpečnostní rada Středočeského kraje:

1. Bere na vědomí podanou informaci k aktuálnímu vývoji situace ohledně onemocnění koronaviru COVID-19 v ČR a připravenosti kraje na možné rozšíření nákazy v území.

2. Zdravotní péče je v případě rozšíření nákazy naprosto klíčová. K zajištění chodu zdravotnických zařízení, zdravotnické záchranné služby a oblastních nemocnic bezodkladně přijímat veškerá potřebná opatření směřující k ochraně zdravotního personálu a vybavení ochrannými pomůckami.

3. Bezpečnostní rada Středočeského kraje doporučuje: celý článek »

Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID

vloženo 6. březen 2020

Algoritmus č. 3: doporučení pro občany

Doporučení Ministerstva zdravotnictví občanům ČR a dalším osobám přijíždějícím z Itálie či z jiných oblastí s vysokým počtem onemocnění COVID

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví doporučuje cestovatelům, kteří pobývali v období od poloviny února 2020 vregionech Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto, či v jiných oblastech s vysokým počtem onemocnění vyvolaných novým koronavirem, aby v následujících 14 dnech po opuštění daného regionu sledovali svůj zdravotní

stav se zaměřením se na příznaky počínajícího respiračního onemocnění(především horečka nad 38 st. C, dýchací obtíže, kašel)a 2krát denně si měřili tělesnou teplotu.

Po návratu z uvedených regionů pečlivě sledujte svůj zdravotní stav. V případě výskytu výše uvedených příznaků respiračního onemocnění zůstaňte doma, omezte kontakt s ostatními osobami a telefonicky kontaktujte telefonní linku 112, operátor této linky Vám zprostředkuje kontakt s pracovníky místně příslušné krajské hygienické stanice, kteří Vám sdělí další postu k zajištění Vašeho vyšetření a prevence eventuálního šíření nákazy.

Důsledně dodržujte zásady respirační hygieny, často si myjte ruce mýdlem a vodou, používejte dezinfekční prostředky s plně virucidním účinkem.

Návod na odvšivení doporučený odborníky

vloženo 10. duben 2018

Doporučeno KHS Středočeského kraje

Jak vůbec poznáte, že má vaše dítě skutečně vši?
Podívejte se do vlasů a možná na nepříjemného parazita rovnou narazíte. Děti také bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě. Na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa.

Někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání. Způsobuje ho prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele. Pouhým pohledem, případně pomocí lupy můžete veš v hlavě najít ve třech stadiích - dospělá veš - její vajíčka, hnidy - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit, hnidy jsou hnědá vajíčka těsně přiléhající k vlasům. Vši je kladou blízko k pokožce hlavy. Pokud už máte diagnózu pedikulóza, jak zavšivení lékaři říkají, stanovenu, nezbývá než začít s odstraňováním hmyzu. Postupujte následovně. celý článek »

Zápisy dětí do 1. ročníku ZŠ pro školní rok 2017/2018

vloženo 18. leden 2017

MŠMT upozorňuje na změnu termínu zápisu k povinné školní docházce pro školní rok 2017/2018. Zápisy se budou na všech základních školách konat v období od 1. dubna 2017 do 30. dubna 2017. O konkrétním datu budou rodiče informováni na vývěskách a na webových stránkách naší školy.

Žádosti o uvolnění žáků

vloženo 1. říjen 2016

Žádost o uvolnění žáka na den

Žádost o uvolnění žáka z vyučování na víc dní

Žádost o vypracování individuálního vzdělávacího plánu

vloženo 1. září 2016

Žadost o vypracování INDIVIDUÁLNÍHO VZDĚLÁVACÍHO PLÁNU

Kyberšikana - informační leták

vloženo 31. srpen 2016

Kyberšikana - informační leták

Zabezpečení budov školy

vloženo 10. květen 2016

Vnitřní pokyn ředitele školy č. 19

Šikana - informační leták

vloženo 20. listopad 2015

Šikana - informační leták


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace